• صفحه اول / رخدادها / شرکت مریم رجوی در نمایشگاه حقوق‌بشر در شهرداری منطقه ۲ پاریس
شهریور-۰۳ ۱۳۹۵

شرکت مریم رجوی در نمایشگاه حقوق‌بشر در شهرداری منطقه ۲ پاریس

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

شرکت مریم رجوی در نمایشگاه حقوق‌بشر در شهرداری منطقه ۲ پاریس

كسانی كه هم‌اکنون بالاترین مناصب سیاسی و قضایی و اطلاعاتی را در ایران تحت حاکمیت ملایان در اختیار دارند.
در این برنامه که همزمان با گرامیداشت سالگرد آزادی پاریس در ۲۴ اوت۱۹۴۴ برگزار شد، مریم رجوی، پایداری قهرمانان فرانسوی كه در مقابل فاشیسم هیتلری به پاخاستند را ستود و گفت بی‌عملی جامعه‌جهانی در مقابل جنایت‌های فاشیسم دینی حاكم بر ایران به خصوص قتل‌عام۱۳۶۷، رژیم آخوندی را در ادامه سركوب و جنایت در داخل و خارج ایران تشویق می‌كند.
مریم رجوی در دیدار از نمایشگاه عکس زندانیان‌سیاسی اعدام شده كه در شهرداری منطقه ۲ تشكیل شده بود، خاطره این شهیدان را گرامی‌داشت و جنبش‌دادخواهی ۳۰هزار زندانی‌سیاسی قتل‌عام شده در سال۶۷ را بخشی از مقاومت برای آزادی ایران خواند. این جنبش خواهان منتشر شدن اسامی شهیدان و مزارهای آنان و اسامی عاملان این جنایت است.
این برنامه با شرکت و سخنرانی ژاك بوتو .شهردار منطقه ۲ پاریس و شماری از شخصیت‌های فرانسوی چون رامایاد وزیر پیشین حقوق‌بشر، ژان پیر برار قانونگذار پیشین و ژان‌‌پیر بکه عضو پیشین شورای استان وال‌دواز و هم‌چنین اینگرید بتانکورد، کاندیدای سابق ریاست جمهوری از کلمبیا برگزار شد.
درجریان بازگشایی این نمایشگاه، تعدادی از زندانیان‌سیاسی از بند رسته گوشه‌هایی از شقاوت جلادان رژیم و پاکبازی‌های زندانیان قتل‌عام‌ شده را برای بازدید‌كنندگان بازگو کردند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]