دی-۱۰ ۱۴۰۲

موج اعدام‌های جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰‌اعدام در ۵‌روز گذشته

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

موج اعدام‌های جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰‌اعدام در ۵‌روز گذشته

خانم مریم رجوی: مماشات، فاشیسم دینی را که تنها با اعدام در داخل و ترور و جنگ‌افروزی در خارج بر سرکار است، در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است
موج اعدام‌های جمعی در وحشت از قیام مردم ادامه دارد. تنها طی ۵‌روز از ۶ تا ۱۰‌دی دست‌کم ۳۰‌زندانی توسط دژخیمان خامنه‌ای به‌دار آویخته شدند.
امروز ۱۰‌دی در آخرین روز سال میلادی دست‌کم ۷‌زندانی، شیر احمد سنجرانی و ۵‌زندانی دیگر در زندان مرکزی بیرجند و نوراحمد قلندرزهی در زندان مرکزی شیراز به ‌دست جلادان حلق‌آویز شدند. شنبه ۹‌‌دی‌ماه عبدل شاوالی در زندان قزلحصار اعدام شد.
روز جمعه ۸‌دی خبرگزاری قضاييه جلادان از اعدام جنایتکارانه ۴‌زندانی در زندان اروميه به نام‌های وفا هناره، آرام عمری، رحمان پرهازو و نسيم نمازی به اتهام جاسوسی برای اسرائیل خبر داد. طبق خبرگزاری قضاییه رژیم، این پرونده ۱۰‌متهم دارد. ساير متهمان هر یک به ۱۰‌سال حبس محكوم شده اند. این اعدام‌های شتابزده همراه با اعترافات اجباری به تلافی هلاكت پاسدار سرتيپ رضی موسوی در سوریه صورت گرفته است. در همین روز عسگر عبدالله پریخانی در زندان مشکین شهر اعدام شد.
روز پنجشنبه ۷‌دی علاوه بر یک زندانی که در نجف‌‌آباد در ملأ عام به‌دار آویخته شد، کریم امینی خواه در زندان مرکزی بندرعباس، حسن رهبر در زندان مرکزی گرگان، رضا عیوضی در زندان کاشان و یک زندانی در زندان مرکزی یزد به دست جلادان خامنه‌ای اعدام شدند. روز چهارشنبه ۶‌‌دی نیز ۱۲‌زندانی را در زندان‌های بیرجند و همدان و زندان قزلحصار اعدام کردند.
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران موج اعدام‌های دست‌جمعی و شتابزده و اعدام۳۰‌زندانی در ۵‌روز گذشته را رکورد کم سابقه‌ای از شقاوت و جنایت خواند و گفت سکوت و بی‌عملی و مماشات با فاشیسم دینی که تنها با اتکا به شکنجه و کشتار و اعدام در داخل و ترور و جنگ‌‌افروزی در خارج بر سرکار است، این رژیم را در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰‌دی‌ ماه ۱۴۰۲ (۳۱‌دسامبر ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]