تیر-۰۳ ۱۳۹۲

پیام تسلیت مریم رجوی به‌مناسبت درگذشت لرد فریزر

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تسلیت مریم رجوی به‌مناسبت درگذشت لرد فریزر

با ابراز تأسف عمیق از فقدان ناگهانی لرد فریزر، درگذشت او را به همسر و فرزندانش، به مجلس اعیان و کمیته پارلمانی مجلسین انگلستان برای ایران آزاد، به کمیته پارلمانی دفاع از اشرفی‌ها، به حامیان مجاهدین و مقاومت ایران در انگلستان و به‌ویژه به مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی تسلیت می‌گویم.
لرد فریزر، با منشی انسانی و بزرگوارانه و با اعتقادی راسخ به عدالت و آزادی به حمایت از مقاومت مردم ایران برای آزادی و تجربه ارزشمند و تخصص عالی خود را که در مقام دادستان کل اسکاتلند و عضویت در دولت و پارلمان بریتانیا در دفاع از حقوق اشرفی ها به کار بست.

لرد فریزر درباره هدف و خواست خود از این مبارزه در دی ماه گذشته گفت: «آن‌چه من خواستارش هستم و در رؤیاهایم میبینم این است که مردم ایران بتوانند در کشورشان به عدالت دست یابند».
او یکی از ۳۵منتخب برجسته از مجلسین بریتانیا بود که دولت کشورش را به‌خاطر لیست‌گذاری ناعادلانه مجاهدین در یک نبرد حقوقی به چالش کشیدند و پیروز شدند. سخنانش را از یاد نمی‌بریم که گفت:« من افتخار می‌کنم که پروسه خارج ساختن نام مجاهدین از لیست که در این کشور شروع شد به سراسر اروپا اکنون گسترش پیدا کرده است».
و پیام او به مجاهدان آزادی در یادها باقی است که تأکید کرد:« من می‌خواهم از طرف نمایندگان پارلمان بریتانیا به اشرفی‌ها پیام بدهم تا به آن‌ها که همه نوع محدودیت را تحمل کرده‌اند و همه نوع جنگ روانی را متحمل می‌شوند، بگوییم: ما با تمام‌ قوا پشت آن‌ها خواهیم بود، و هرگز درحمایت از آنها متوقف نخواهیم شد…».
از سوی مردم و مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی، به روح پرفتوح این انسان والا و این حقوقدان عالیقدر انگستان درود می‌فرستم و اطمینان دارم که جای خالی او را دیگر منتخبان مردم انگلستان که از مقاومت برای آزادی و دمکراسی در ایران حمایت می‌کنند، به شایستگی پر خواهند کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]