بهمن-۰۸ ۱۳۹۰

پیام به کنفرانس برلین

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به کنفرانس برلین

کنفرانس در برلین ـ حفاظت بین‌المللی برای ساکنان شهر اشرفـ ـ مشارکت آلمان در راه‌حل انسان‌دوستانه

دوستان عزیز آلمانی!
شخصیت‌های محترمی که از آمریکا در این کنفرانس حضور دارید
هموطنان گرامی!
از فعالیت‌های شما در حمایت از جان و امنیت ساکنان اشرف صمیمانه قدردانی می‌کنم. دفاع از مخالفان اصلی رژیم آخوندها، در حقیقت، قلب یک مبارزه حیاتی علیه رژیمی است که مهم‌ترین تهدید صلح و امنیت جهان است.
تازه‌ترین تحول در بحران اشرف این است که رژیم ایران و دولت عراق با تمام قوا تلاش میکنند که از یک راه‌حل مسالمت‌آمیز جلوگیری کنند.و عراق به روشنی یاداشت تفاهمی را که با ملل متحد امضا کرده، نقض می‌کند.
نخست وزیر عراق، در مصاحبه با رسانه‌های رژیم ایران در نقض توافقنامه، بار دیگر بر احکام مجعول دستگیری ۱۲۱تن از ساکنان اشرف تأکید کرد. این یک نشانه آشکار از قصد عراق برای دستگیری ساکنان اشرف است.
او همچنین تهدید کرد که چنانچه ظرف۴ماه تمام ساکنان از عراق خارج نشوند، دولت عراق خودش اقدام خواهد کرد. معنای این اقدام هم با توجه به دو قتل‌عام انجام شده توسط همین دولت، خیلی روشن است.
در حالی‌که به‌گفته سازمان ملل، عراق توافق کرده بود که به حقوق ساکنان تا هرزمان که استقرار آنها در کشورهای سوم طول بکشد احترام بگذارد. این ثابت می‌کند که دولت عراق نه می‌خواهد، نه می‌تواند به قول‌های خود به سازمان ملل وفادار باشد.
بنابراین جامعه جهانی به ویژه ملل متحد، نباید سکوت کنند.

کمیساریای عالی پناهندگان نباید کار تعیین پناهندگی ساکنان‌ اشرف را بیش از این به تأخیر بیندازد.
شرایط اضطراری ساکنان اشرف ایجاب می‌کند که کمیساریای عالی پناهندگان اقدام به تایید پناهندگی جمعی همه ساکنان اشرف بکند. همه شواهد حاکی از اینست که رژیم ایران و دولت عراق تلاش می‌کنند تا کمپ لیبرتی را بصورت زندانی برای ساکنان اشرف درآورند و این غیرقابل قبول است.
اگر سازمان ملل این را بپذیرد، به معنی این است که مخالفان ایرانی با موقعیت پناهجو اجباراً به‌طور اجباری به جایی فرستاده میشوند که حق رفت و آمد ساکنان در آن وجود ندارد و زندانی است با دیوارهای مرتفع که حتی در محدوده داخلی و خصوصی آن قوای امنیتی مستقر هستند. جایی که حتی آب آشامیدنی هم ندارد.
بیانیه ۲۶دسامبر خود اتحادیه اروپا تأکید کرد که «انتقال ساکنان کمپ باید با نظم و با اجتناب از خشونت یا اجبار باشد».
من از دولت‌های اتحادیه اروپا و مشخصاً از دولت آلمان می‌خواهم مانع اجباری شدن‌ جابه‌جایی شوند. و از سازمان ملل متحد بخواهند به تحمیلات دولت عراق تن ندهند.
من از دولت آلمان و همه کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهم که برای بازاسکان سریع ساکنان کمک کنند.
من ملل‌متحد را فرا می‌خوانم که این موضوع را به شورای امنیت گزارش کند و اتحادیه اروپا از اتخاذ تصمیم جدیدی برای نجات این راه‌حل حمایت کند.

من هم‌چنین نسبت به سوء استفاده ملاها از نهادهای ملل متحد هشدار می‌دهم.
اجازه بدهید یک واقعیت تلخ را یادآوری کنم. کشتار اشرفی‌ها و اعدام‌ها در ایران با یک توجیه انجام می‌شود. این توجیه، تهمت‌های ملاها نظیر سکت، تروریسم و نگهداری اجباری اعضای مقاومت است.
تأیید این اتهام‌های دروغین، مشارکت در سرکوب مخالفان رژیم ایران است. کسی نمی‌تواند هم خود را مدافع حقوق بشر در ایران بنامد هم توجیهات برای سرکوب اشرف را تأیید کند.
اشرف سمبل راه‌حل مسأله ایران است.
با سرکوب ساکنان اشرف، جهان از یگانه سلاحش در برابر فاشیسم مذهبی محروم می‌شود.
از این رو از همه دوستان مقاومت ایران، به‌خصوص از دوستان آلمانی می‌خواهم که تلاش‌های خود در دفاع از اشرف را گسترش دهند.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]