آبان-۰۵ ۱۴۰۲

پیام به کنفرانس در سنای آمریکا

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به کنفرانس در سنای آمریکا

مریم رجوی: تغيير رژيم در ايران تنها سياست درست در سطح بين‌المللی و لازمه صلح و آرامش در منطقه و جهان است

اعضای سنای ایالات متحده، شخصیت‌های محترم، به شما درود می‌فرستم.
گردهم‌آیی شما درباره مسأله ایران پیام مهمی دارد که جهان بیش از همیشه به آن نیازمند است. این پیام، متمرکز شدن بر ریشه جنگ و بحران در خاورمیانه، یعنی رژیم ایران است. پیام این است: بر ریشه جنگ‌افروزی در منطقه چشم‌ نبندید!
سال گذشته در همین روزها قیام بزرگی در ایران جاری بود که در آن، مردم ایران با شعار نه شاه نه شیخ، مخالفت خود را با هر نوع دیکتاتوری نشان دادند. در آن قیام آخوندها ۷۵۰‌جوان را کشتند. ۳۰‌هزار نفر را دستگیر و شکنجه کردند. در قیام سال ۹۸ نیز، آن‌ها ۱۵۰۰‌نفر را به قتل رساندند.
لطفا به این عدد‌ها فکر کنید. چیزی که در ایران در جریان است، یک جنگ بزرگ میان مردم ایران و رژیم حاکم است که امتداد آن جنگ را در خاورمیانه می‌بینید.

نیاز رژیم برای جنگ‌افروزی در منطقه

آخوندها برای جلوگیری از سرنگونی‌شان به جنگ‌افروزی در منطقه نیاز دارند. خامنه‌ای بارها گفته است كه اگر در عراق و سوريه و لبنان و غزه نجنگيم بايد در شهرهای ايران بجنگيم.
تصور کنیم که این استبداد دینی وحشی بر ایران حاکم نبود، در این صورت وضعیت در عراق می‌توانست متفاوت باشد، سوریه و یمن غرق در جنگ نبودند، لبنان گرفتار محنت طولانی نبود و اين همه مانع در مقابل صلح در منطقه وجود نمی‌داشت.

حال برخی حملات تروریستی این رژیم در خارج از ایران را مرور کنیم:‌ انفجار مقر تفنگداران آمریکا در بیروت، انفجار برج خوبر در عربستان و کشتار حداقل ۶۰۰‌سرباز آمریکا در عراق و …
اما امروز آخوندها کاری کردند که خاورمیانه غرق آتش و خون شود و خامنه‌ای گفت که به آن افتخار می‌کند. وزیر اطلاعاتش نیز گفت: این فتح‌الفتوح است.
مهم‌ترین نتایج این تجربه‌ها این است که: مماشات با رژیم آخوندی فاجعه‌آفرین است. سال‌هاست که جهان پی برده که این رژیم نه رفرم‌پذیر است نه تغییر رفتار می‌دهد. حالا جهان باید اذعان کند که رژیم ایران مماشات‌پذیر هم نیست. هر امتیازی که به این رژیم بدهید، آن را سوخت جنگ بیشتر می‌کند.
نتیجه دیگر:‌ هیچ راه‌حلی در خاورمیانه به موفقیت نمی‌رسد مگر این که سر مار در تهران هدف قرار گیرد. این تنها، با ایستادن در کنار مبارزه مردم ایران و مقاومت سازمان‌‌یافته‌اش برای سرنگونی رژیم میسر است.

بايد از اشتباهات گذشته درس گرفت

تغيير رژيم در ايران تنها سياست درست در سطح بين‌المللی است. سياستی كه لازمه صلح و آرامش در منطقه و جهان است. تغيير رژيم در ايران يک سياست عملی است كه مردم و مقاومت ايران آن را محقق می‌كنند.
بايد از اشتباهات گذشته درس گرفت. من در آذرماه سال ۱۳۸۲ گفتم خطر نفوذ رژيم در عراق صدبار از خطر اتمی بيشتر است و بارها اعلام كرديم که به رژیم ایران نباید اجازه داد که از عراق برای گسترش نفوذ خود در منطقه استفاده كند. اما متاسفانه به‌جای سدبستن در برابر رژيم در عراق، دروازه‌ها را به رويش باز گذاشتند. بدون نفوذ در عراق، رژيم هرگز برای صدور جنگ و کشتار به سراسر منطقه و به دریای مدیترانه و دریای سرخ دست باز پیدا نمی‌کرد.
این اشتباهات فاجعه‌یی آفرید که هم‌چنان ادامه دارد. اجابت درخواست‌های رژيم برای ليست‌گذاری مجاهدين و شورای ملی مقاومت و تحت فشار قرار دادن آن‌ها در كشورهای مختلف از جمله در آلبانی ادامه همان اشتباهات فاجعه‌بار است. اعمال محدوديت‌های مختلف عليه مجاهدين در اشرف ۳ در آلبانی بايد پايان يابد و حقوق مجاهدین هم‌چنان که در قطعنامه ۶۲۷مجلس نمايندگان آمريكا تاكيد شده، در چارچوب كنوانسيون ژنو، كنوانسيون اروپايی حقوق‌بشر و قانون بين‌المللی باید به‌رسميت شناخته شود.

سه گام ضروری برای مقابله با رژیم

اکنون برداشتن سه‌ گام در مقابله با این رژیم ضروری است:
اولاً: سیاست شل‌کردن تحریم‌های رژیم باید متوقف شود. این سیاست در سه سال گذشته حدود ۱۰۰‌میلیارد دلار نصیب رژیم کرده است. به جای آن مکانیزم ماشه باید فعال شود و۶‌قطعنامه شورای امنیت علیه پروژه‌های اتمی رژيم باید مجددا برقرار شود. مخالفت دو حزبی کنگره و سنا عليه داشتن امکان دسترسی رژیم به ۶ميليارد دلار، قدمی در مسير درست است، چرا كه هر نوع تسهيلات و پول برای رژيم در خدمت تروريسم در خارج و سركوب در داخل ايران است. هم‌چنین رژیم به‌عنوان تهدید مبرم صلح و امنیت جهان باید ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار گیرد.
ثانیاً: آمریکا و اتحاديه اروپا باید مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم را به‌رسميت بشناسند و مجلس نمایندگان و سنا می‌توانند با تصویب قوانین، اين را به سیاست رسمی ایالات متحده تبدیل کنند.
ثالثاً: مجلس نمایندگان و سنای آمریکا باید مشروعیت نبرد جوانان ایران با سپاه پاسداران تروریست را مورد حمایت قرار دهند.
من شک ندارم که قاطعیت شما علیه این رژیم خبیث، پیامی قوی به تهران می‌فرستد. مردم ایران و رزمندگان آزادی آن‌ها هرگز کسانی را که در روزهای سخت در کنارشان بودند فراموش نمی‌کنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]