فروردین-۱۶ ۱۴۰۲

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت رادمرد بزرگ فرانسوا کولکومبه

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام تسلیت به‌مناسبت درگذشت رادمرد بزرگ فرانسوا کولکومبه

به حامی بزرگ مقاومت مردم ایران و از افتخارات معاصر فرانسه درود!

به فرانسوا کولکومبه درود که چشم بینا و زبان معترض وجدان‌ فرانسه در برابر قربانی کنندگان آزادی و مقاومت و حقوق‌بشر بود.
وقتی که در حمله هفده ژوئن ۲۰۰۳ به درخواست رژیم آخوندی و بر اساس یک بند و بست ننگین نیروهای امنیتی و پلیس به لشگرکشی گسترده علیه دفاتر شورای ملی مقاومت دست زدند، فرانسوا کلکومبه حقوقدان برجسته و از بنیانگذاران سندیکای قضات فرانسه، در کنار چهره‌های نامدار مقاومت ضد فاشیستی فرانسه مانند دانیل میتران و آبه پیر و لوسی ابراک و صفی طولانی از مدافعان حقوق‌بشر، به پاخاست و در دفاع مقاومت عادلانه مردم ایران که هدف پرونده‌های توطئه‌گرانه و نارواترین بی‌عدالتی‌ها قرار گرفته بود و هم‌چنین در حمایت از حقوق اشرفی‌های محاصره شده، از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

سخنان صریح و شجاعانه او که بی‌پرده زشت‌کاری معامله‌کنندگان با رژیم را بر ملا می‌کرد، بازتاب وارستگی او و رویگردانی‌اش از جاه و مقام و البته شیفتگی‌اش به آزادی و مقاومت بود. در آخرین نامه‌اش به من ـ در بحبوحه بیماری جان‌فرسا ـ نوشت: «نیاز به تصریح ندارد که من از بابت بزدلی دولت‌هایی که رفتاری ترسان و حتی انزجار آور در برابر رژیم ایران دارند متأسفم. لطفاً خاطر جمع باشید که من یک هوادار وفادار نبرد شما هستم و علاوه بر آرزوی پیروزی که برایتان دارم، دوستی صادقانه با شما و جنبش شما را نیز ابراز می‌کنم».
درگذشت این رادمرد بزرگ را به خانواده ‌او، به‌خصوص همسر گرامی‌اش، و به دوستان و همکارانش و نیز به مردم فرانسه تسلیت می‌گویم. خاطره کلکومبه به‌عنوان یک مدافع راستین عدالت و حقوق بشر و دموکراسی و حامی بزرگ مقاومت مردم ایران در تاریخچه مقاومت و نبرد مردم ایران برای آزادی همواره ماندگار و فراموشی ناپذیر است. راستی که کولکومبه فقید از افتخارات معاصر فرانسه است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]