خرداد-۲۵ ۱۳۹۰

به‌مناسبت درگذشت مجاهد قهرمان مهدی افتخاری

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت درگذشت مجاهد قهرمان مهدی افتخاری

قهرمان مجاهد خلق مهدی ناصر افتخاری فرمانده فتح‌الله عضو شورای ملی مقاومت ایران، زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد در زمان شاه، پس از ۴دهه مبارزه با دو دیکتاتوری، بر اثر ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان بغداد درگذشت.

مریم‌ رجوی با درود به روح پرفتوح این مجاهد اشرفی، درگذشت دریغ انگیز او را به خانواده‌اش، به ‌همرزمان شورایی و مجاهدش و به‌ویژه به مجاهدان اشرف و راهبر مقاومت تسلیت گفت و افزود: پرکشیدن برادر مجاهدم مهدی درآستانه میلاد فرخنده مولای متقیان، و سی‌امین سالگرد سی خرداد عید کبیر مقاومت ملی و میهنی، قلوب همه همرزمانش را پراندوه کرد.

خوشا به‌ سعادتش که در این ایام غرور آفرین پیام سرفرازی مجاهدین و اشرف پایدار را برای جاودانه‌فروغ‌ها می‌برد.

کارنامه ۴دهه مجاهدت این قهرمان سرفراز از استواری در زندان‌های دیکتاتوری سابق تا رزمندگی پی‌گیر در رژیم غاصب آخوندی، از نقش قهرمانانه و فراموش‌ ناشدنی‌اش در عملیات بزرگ پرواز رهبر مقاومت از پایگاه یکم نیروی هوایی در تهران در مرداد ماه ۱۳۶۰تا فرماندهی یک محور عملیاتی فروغ‌جاویدان و استقامت ستایش‌انگیزش در دوران پرافتخار پایداری اشرف، به‌رغم بیماری جانکاه و شرایط محاصره و فشارهای فزاینده دشمن، یک پیام روشن به‌همراه دارد. پیام رزمندگی و مجاهدت بی‌امان تا برکندن بنیاد ستم و دجالیت و دیکتاتوری از خاک پاک ایران.
آری زندگی و مجاهدت او مصداق این آیه قرانی است که وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَاهَدُواْ وَالصَّابِرِینَ فِی الْبَأْسَاء والضَّرَّاء وَحِینَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ الَّذِینَ صَدَقُوا وَأُولَـئِكَ هُمُ الْمُتَّقُونَ. و وفاکنندگان به عهدشان آنگاه که عهد و پیمان می‌بندند وپایداری‌کنندگان در سختی‌ها و شدائد وآنگاه که سختی‌های شدیدتری روی می‌آورد, آنانند صدق ورزان و همانا که آنها تقواپیشگان هستند.

به‌راستی که او نمونه‌ای بود از تقوای رهایی‌بخش انقلابی و تواضع و فروتنی که همواره نبرد و جنگ صدبرابر را الزام مشی کس ‌نخارد می‌دانست. وی همیشه افتخار شهادت در مسیر سرنگونی رژیم پلید آخوندی و استقرار آزادی در میهن را آرزو می‌کرد و تردیدی نیست که اکنون در جوار قرب خداوند با همرزمانش جاودانه ‌فروغ‌های اشرف، محشور است و به‌ آرزوی خود رسیده است.
سلام بر او روزی که پا در میدان مجاهدت در راه خدا و خلق گذاشت و روزی که پای در راه و سرفراز به‌ دیدار رفیق اعلی پرکشید و در جوار شهیدان فروغ اشرف فرود آمد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]