فروردین-۱۲ ۱۳۹۰

به‌مناسبت درگذشت مجاهد صدیق رضا شیرمحمدی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به‌مناسبت درگذشت مجاهد صدیق رضا شیرمحمدی

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدالله علیه فهمنم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدّلو تبدیلا.

خواهران و برادران
یاران گرامی
برادر مجاهدم، رضا شیرمحمدی، مجاهد صدیق، انقلابی والامقام، اشرفی پاکباز به‌جانب رفیق اعلی شتافت.
سلام بر او که تکیه‌گاهی برای تشکیلات مقاومت ایران بود.
سلام بر او که از مظاهر انسان‌های بزرگ‌منشی بود که حیات‌اش، یکسر، در رزم و مجاهدت برای آزادی انسان از همه قیدها و زنجیرهاست.
درگذشت او را به مردم شهر زادگاهش، مشهد، به خانواده محترم شیرمحمدی به‌خصوص خواهر عزیزم زهره شیرمحمدی تسلیت می‌گویم.
درگذشت او را به اشرفی‌ها تسلیت می‌گویم که طبعاً بسیار دل‌سوخته و متأثراند. به آنها می‌گویم رضا از میان شما نرفته است. به برادری و عشق و ایمانی که در صفوف شما هست نگاه کنید. رضا آن‌جاست.
و درگذشت او را به مسعود رجوی تسلیت می‌گویم. راستی که رضا به‌ تمام معنا تجسم یک گوهر بی‌بدیل بود. توصیفی که همیشه مسعود رجوی درباره همه برادران مجاهد کرده است.

 

رضا، شیرمردی بود که طی ۴دهه مبارزه برای آزادی مردم ایران در صفوف مجاهدین، شاخصی از صدق و ثبات قدم، شکافندگی در پیشبرد مسئولیت‌ها و جسارت و جنگاوری در رویارویی با سختی‌ها بود. در تمام این سال‌های پرتلاطم، اسیر تعادل قوا نشد و در مواضع آرمانی و انقلابی‌ خود کم‌ترین سستی و تردیدی به خود راه نداد.
حقیقت این است که دل و جانش در اشرف بود و لحظه‌یی را انتظار می‌کشید که دوباره به اشرف بازگردد و در کانون استراتژیکی نبرد همراه با خواهران و برادرانش، پایداری برای آزادی را به پیروزی برساند.

عنصر برجسته شخصیت و سیمای رضا وارستگی‌اش بود. نمونه چشمگیری از مردان مجاهد که علیه فرهنگ منحط حاکم شوریده و نگاه و سخن و رفتارشان با پرمایه‌ترین فضائل انسانی عجین است.
این چنین بود که این مجاهد صدیق پیکار و مبارزه خود را با روحیه پرطراوت، احساس مسئولیت دائمی نسبت به پیرامونش، صراحت و راستی در بیان، صمیمت و یکرنگی با اطرافیان و عشق و برادری نسبت به‌ همه درهم‌ آمیخته بود.
یک پیشتاز و پیشاهنگ انقلابی در فعلیت بخشیدن به ارزش‌های آرمانی

غم از دست‌دادنش، بی‌اختیار اشک‌ها را از چشم سرازیر می‌کند اما همزمان، به‌یادآوردن سجایای متعالی او آدمی را غرق افتخار و تحسین می‌کند که خوشا نسل مسعود رجوی با چنین ثمرات انسانی والایی.
حالا رضا در میان ما نیست. اما نمی‌شود و نباید گفت که جایش خالی است. زیرا شمیم آن همه صدق و صفا و مجاهدت بی‌نام و نشان و تعهدپذیری و شور و ایمان پابرجاست.

برادرم رضا در اوج افتخار آرمانی از این دنیا رفت و عهدی را که با خدا و خلق خود داشت به اتم وجه برآورده ساخت.
مجاهدت تا آخرین نفس در مقابل سیاه‌ترین دیکتاتوری تاریخ، یعنی ولایت ‌فقیه آخوندها، تعهدی است که تمام اعضای این مقاومت به آن شناخته می‌شوند. نمونه تازه این حقیقت، مجاهد صدیق محسن ‌دگمه چی است که در همین روزها در سیاه‌چال‌های خامنه‌ای تا آخرین لحظه بر عهد خود استوار و وفادار باقی‌ماند.
بر این رادمران فراموشی‌ناپذیر هزاران سلام
روح ناآرام او و دل‌های داغدار خانواده و یارانش در سراسر ایران اکنون به هموطنان و فعالان مقاومت چشم دوخته‌اند که با پیام جانبازی و پایداری‌شان همگان را در برابر دژخمیان حاکم برانگیزند.
برای همه مجاهدین و اشرفی‌ها و اعضای مقاومت از خدای بزرگ شکیبایی و صبر مسألت می‌کنم. مطمئنم که یاران و همرزمان آن‌ها جایشان را با پیروی از ارزش‌هایی که برای آن مجاهدت می‌کردند، پر خواهند کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]