• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / یورش نیروهای سرکوبگر به کارگران اعتصابی فولاد با مقاومت کارگران در هم شکسته شد
آذر-۰۳ ۱۳۹۷

یورش نیروهای سرکوبگر به کارگران اعتصابی فولاد با مقاومت کارگران در هم شکسته شد

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

یورش نیروهای سرکوبگر به کارگران اعتصابی فولاد با مقاومت کارگران در هم شکسته شد

روز شنبه سوم آذر (۲۴نوامبر) كارگران زحمتکش فولاد اهواز با تجمع در مقابل استانداری رژیم دست به تظاهرات زده و به سمت پل سفید حرکت کردند. نیروی انتظامی با یورش به کارگران و ضرب و شتم آن‌ها در صدد برآمد كه از ادامه تظاهرات جلوگیری كند، اما کارگران كه توسط شمار كثیری از جوانان شهر حمایت و همراهی می‌شدند، با شعار هیهات منالذله نیروهای سرکوبگر را وادار به عقب نشینی کردند و تظاهرات خود را در خیابان نادری ادامه دادند.
همزمان کارگران نیشکر هفت تپه با تجمع در مقابل فرمانداری رژیم در شهر شوش، برای بیستمین روز به اعتصاب خود ادامه دادند. این تجمع بعد از آن صورت گرفت که یاوری، معاون مزدور وزیر کار رژیم، به دروغ مدعی شد که حقوق کارگران پرداخت شده و اعتراضات آنان پایان یافته و آن‌ها شروع به کار کرده‌اند. کارگران شعار می‌دادند: حتی اگر بمیریم، حقمان را می‌گیریم؛ کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد. بر روی دست نوشته‌های کارگران نوشته بود: کارگر زندانی آزاد باید گردد.
مریم رجوی با درود به کارگران فولاد اهواز و نیشكر هفت تپه که به‌رغم اقدام‌های سركوبگرانه رژیم آخوندی به اعتصاب و اعتراض ادامه می‌دهند، عموم مردم به پاخاسته به‌ویژه جوانان دلیر خوزستان را به حمایت و همبستگی با اعتصاب کارگرانی که از ستم و سرکوب رژیم حاکم به جان آمده‌اند، فراخواند و از عموم اتحادیه ها و سندیكاها و مدافعان حقوق كارگران خواست سیاست‌های ضد كارگری رژیم آخوندی را محكوم و از اعتصاب‌ها و اعتراض‌های كارگران در ایران حمایت كنند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳ آذر ۱۳۹۷ (۲۴نوامبر ۲۰۱۸)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]