• صفحه اول / رخدادها / انتخاب مسئول اول مجاهدین، انتخاب جنگ صد برابر برای به‌زیرکشیدن رژیم ولایت فقیه
شهریور-۱۵ ۱۳۹۰

انتخاب مسئول اول مجاهدین، انتخاب جنگ صد برابر برای به‌زیرکشیدن رژیم ولایت فقیه

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

انتخاب مسئول اول مجاهدین، انتخاب جنگ صد برابر برای به‌زیرکشیدن رژیم ولایت فقیه

سخنرانی مریم رجوی در مراسم انتخاب مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ. فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ. إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ همانا که ما به تو کوثر را عطا کردیم، سرچشمه فزایندگی و بالندگی. پس نماز بگزار و قربانی کن و بر این نعمت شکرگزار باش به‌راستی که دشمن تو بی‌دنباله و بی‌آینده است.
خواهران و برادران عزیزم!
با هزار سلام به اشرف پایدار و پیروز و سرفراز!
به همه شما سلام و تبریک و شادباش می‌گویم. خوشحالم که در چنین روز فرخنده‌یی با شما صحبت می‌کنم که هم در آستانه سالروز بنیان‌گذاری سازمان مجاهدین خلق ایران است و هم شما دست‌اندرکار انتخاب مسئول اول جدیدی برای مجاهدین بوده‌اید. در ربع قرن اخیر، مجاهدین بارها بر اساس آرای تک‌تک اعضای خود، مسئول اول خود را انتخاب کرده‌اند، اما انتخاب امروز، فراتر از همه انتخاب‌هایی است که تا به‌حال داشته‌اید. مسئول اولی که امروز انتخاب کرده‌اید، مسئول اول مجاهدین در زمانه جنگ صدبرابر است و قطعا شما هم با این شاخص او را انتخاب کرده‌اید. بنابراین اجازه بدهید که قبل از همه به خواهر عزیزم زهره اخیانی تبریک بگویم . دعا می‌کنم که خدای بزرگ او را یاری کند و او را در پناه لطف خودش بگیرد و او را نزد مردم ایران روسفید کند. این انتخاب را هم‌چنین به مژگان و صدیقه و شورای رهبری و برادران مسئول‌ و به یکایک مجاهدین و هواداران مجاهدین در داخل و خارج کشور تبریک و تهنیت می‌گویم.

 

این‌که همین امروز، در برابر جمع بزرگ مجاهدین، شما مهم‌ترین مسئولان مجاهدین را هم انتخاب و معرفی کرده‌اید، بسیار شایسته و به‌جا و شایان تبریک است. به خواهران عزیزم زهره قائمی، فائزه محبت‌کار و معصومه ملک‌محمدی، همردیفان مسئول اول مجاهدین تبریک می‌گویم و برای آن‌ها در انجام این مسئولیت بزرگ آرزوی موفقیت می‌کنم. اجازه بدهید از جانب تمام مقاومت ایران از خواهر گرامی‌مان صدیقه حسینی عمیقاً تقدیر کنیم که در سخت‌ترین ایام پرچم مجاهدین را با لیاقت هرچه تمام‌تر، به دوش کشید. جنبش ما از او جز خیر و نیکی و پیشرفت و پایداری ندیده‌است. از یاد نمی‌بریم که رو در روی رژیم ولایت فقیه گفت: «ما زن و مردم جنگیم بجنگ تا بجنگیم» و این کلمات به سرعت دانشگاه‌های ایران را فرا گرفت. یقین دارم که از این پس نیز درکنار مژگان و مسؤل اول جدید شما لنگری استوار برای اشرف و برای همه شما خواهد بود.

هم‌چنین می‌خواهم از سردار اشرف، خواهر عزیزم مژگان تجلیل کنم و به او درود بفرستم که پیچیده‌ترین و سنگین‌ترین مسئولیت‌ها را در رهبری اشرف به‌عهده داشته و دارد و حقیقتاً در دوران پایداری یک نقش تاریخی ایفا کرده است. هم‌چنین به همه شما اعضای شورای رهبری مجاهدین در اشرف که در این دوران پرفتنه چون کوهی استوار پشت صدیقه و مژگان ایستاده بودید تبریک می‌گویم. من به تک‌تک شما افتخار می‌کنم و از شما سپاسگزارم. همین‌طور می‌خواهم تقدیر کنم از خواهر عزیزم زهرا مریخی یکی از شایسته‌ترین مسئولان مجاهدین و مقاومت ایران که هر چند در کنار شما در اشرف نیست، اما نقش بی‌بدیلی در هدایت کارزار دفاع از اشرف دارد و خودش و خواهران و برادرانی که او را یاری می‌کنند، سمبل‌های نسلی هستند که در مبارزه برای آزادی به تعادل‌قوای زمانه تسلیم نشدند و ناممکن‌ها را ممکن کرده‌اند. خدا او را برای این مقاومت و برای مردم ایران حفظ کند.
برای همه ما مثل روز روشن است که پایداری بی‌همتای اشرف و کل مقاومت ما فقط و فقط در یک مسیر صحیح و بر اساس یک استراتژی روشن، سنجیده و بدون اعوجاج میسر شده که آن‌هم مدیون رهبری و درایت مسعود رجوی است.
خدا را شکر می‌کنیم که این جنبش و سازمان با چنین سرمایه‌‌ بی‌نظیری توانست از انحراف و کجی و انواع آفت‌ها در امان بماند و به‌عهد خود با مردم ایران وفا کند. شکی نیست که در همین مسیر پرشکوه، آزادی مردم ایران محقق خواهد شد.

اشرفی‌ها، مجاهدان سرفراز
جنایتکارانی که بر اساس دستور و طرح و تدارک رژیم ولایت فقیه در ۱۹فروردین به شما حمله کردند، گمان می‌کردند‌ که یا اشرفی‌ها را به‌کلی پاکسازی می‌کنند یا اگر در آن روز کار اشرف یکسره نشود، عوارض و آثار آن اشرف را در تسلیم و اضمحلال فرو می‌برد. امروز یعنی پنج ماه پس از آن یورش وحشیانه، شما در انتخاب مسئول اولتان قد برافراشته‌اید و هرکس‌ می‌تواند ببیند که هم در صحنه سیاسی و بین‌المللی و هم نزد مردم ایران و هم از نظر تشکیلاتی و ایدئولوژیک به مراتب قدرتمندتر، استوارتر و شایسته‌تر به‌پاخاسته‌اید.
آنچه امروز شاهدش هستیم، شکوفه پایداری ۹ساله است:

ـ آن رنج‌های طولانی، آن شهادت‌ها و جراحت‌ها
ـ ربودن برادرانتان
– کشتار حامیان و دوستان عراقی‌تان
ـ محاصره و قطع ارزاق و سوخت و مواد غذایی
ـ جلوگیری از دسترسی شما به درمان و دارو، و مرگ جانگداز خواهران و برادران بیمارتان که امکان نجات آن‌ها وجود داشت.
ـ شکنجه روانی ۲۴ساعته با صدها بلندگو و همه اقدام‌های کثیف و لئیمانه‌یی که هم‌چنان ادامه دارد.
ایستادگی جانانه شما در برابر همه این شرائط طاقت‌فرسا، حالا ثمره و نتیجه داده است. این موقعیت و این انتخاب، هم‌چنین برآمده از دستاوردهای سیاسی مقاومت شماست:
ـ جنبش جهانی بی‌نظیری که از شریف‌ترین شخصیت‌ها، مقامات و پارلمانتر‌ها در دفاع از اشرف و آزادی مردم ایران تشکیل‌ شده‌است.
ـ قطعنامه‌ها و بیانیه‌های پرشماری که در حمایت از شما، یعنی در دفاع از حق مردم ایران برای تغییر رژیم، به تصویب‌ رسیده،
و پیروزی تمام عیار شما بر لیست تروریستی در اروپا و مفتضح کردن آن در آمریکا بر اساس احکام بیش از ۲۰دادگاه، که عدالت و حقوق و قانون را در جانب شما قرار داد و به مشروعیت و مظلومیت شما اذعان نمود.
بله لحظه پرشکوهی که امروز در اجتماع شما خلق شده، نتیجه پایداری شما و برآینده همه این دستاوردهاست. به‌همین دلیل در خلق این پیروزی همه حامیان شما شرکت داشته و دارند. همه اشرف نشان‌ها و یاران از خودگذشته شما که ماه‌ها و ماه‌هاست در ژنو یا واشنگتن در حال تحصن‌اند و همه کسانی که در چارگوشه جهان در‌ دفاع از شما سر از پا نمی شناسند، همگی در انتخاب شما سهیم و شریک‌اند.
کما این‌که امروز شهیدان شش و هفت مرداد و شهیدان ۱۹فروردین، در اجتماع شما حاضر و ناظرند. هم‌چنان که مجاهد شهید علی صارمی در آن جاست و به شما لبخند می‌زند، هم‌چنان‌که مجاهدان شهید جعفر کاظمی و محمد علی حاج‌آقایی و محسن دگمه‌چی و حجت زمانی و عبدالرضا رجبی و ولی الله فیض مهدوی و تمامی شهیدان و همه مجاهدان‌ صدیق اشرفی….

لابد یادتان هست که همین دو ماه پیش، کسانی که برای جابجایی اشرف درعراق تلاش می‌کردند، به نیابت از رژیم و دولت دست‌نشانده‌اش در عراق، خواستار انحلال مجاهدین می‌شدند. حالا شما امروز به همه آن‌ها دارید پاسخ می‌دهید. آنها می‌خواستند اشرف را خاموش کنند. حالا این شمایید که سراسر ایران را نورافشان می‌کنید.
دو سال پیش آن مشاور امنیتی معلوم‌الحال می‌خواست اشرف را به‌جای غیرقابل تحمل تبدیل کند، در سال ۸۲کسانی بودند که نسخه تجزیه اشرف را می‌پیچیدند، همان زمان، در فرانسه کسانی بودند که برای از هم ‌پاشاندن مقاومت خط و نشان می‌کشیدند، در قتل عام زندانیان‌مان در سال ۶۷خمینی جلاد می‌خواست نسل مجاهدین را ریشه کن کند …
و اگر بشماریم، تقریباً هر سال یک بار یکی از این دیکتاتورها یا هم‌خطان و خدمتکاران آنها وعده فروپاشی به این مقاومت داده‌اند. حالا ببینید چه کسی فرو پاشیده و چه کسی ماندگار است؟

درست در همین ماه‌ها وضع نزار رژیم ولایت فقیه تماشایی است.مگر مهم‌ترین متحد و تکیه گاه سیاسی خامنه‌ای در درون رژیم، پاسدار احمدی‌نژاد و همدستان او نبودند؟ مگر شش سال سرمایه‌گذاری سیاسی خامنه‌ای در روی کار آوردن این گماشته، خلاصه نمی‌شد؟ مگر برای نشاندن او بر کرسی ریاست‌جمهوری، آن رسوایی و فضیحت بزرگ را به‌جان نخرید و آن همه تقلبات عجیب و غریب نکرد؟ حالا آن سرمایه سیاسی به «جریان انحرافی» تبدیل شده است.
حقیقت این است که الگو و راه‌حلی که خامنه‌ای برای حفظ رژیم سرهم‌بندی کرده بود، شکست خورده است.
می‌گویند خامنه‌ای روز به روز در حال رفع و رجوع کشمکش درون رژیم است تا مردم ایران کمتر از این بحران با خبر شوند. اما همه می‌دانند که هیچ‌گاه مثل امروز، ولی فقیه رژیم دچار ضعف و تنگنا نبوده است. به‌خصوص که جبهه منطقه‌یی رژیم هم در حال فروریزی است. قطعا تحولات ماههای آینده و پیشرفت انقلاب‌های مردم خاورمیانه، تکیه‌گاه‌های این رژیم را یکی پس از دیگری در هم می‌شکند و خواهیم دید که دارو دسته خامنه‌ای در چه باتلاقی فرو خواهند رفت.
هم‌چنین، جناح مغلوب رژیم را بنگرید که مدتی با نقاب سبز به مخالفت با رژیم تظاهر می‌کرد. اما از یک‌طرف به‌خاطر تهدیدها و مانورهای خامنه‌ای و از طرف دیگر در وحشت از سمت‌گیری قیام‌ها علیه موجودیت رژیم، به دفاع از قانون اساسی ولایت فقیه و حفظ رژیم، کمر بست و امروز جز فراخوان به سکوت و تسلیم دربرابر آن و لجن‌پراکنی و ابراز خصومت علیه مجاهدین، رسالتی برای خودش قائل نیست. حقیقت این است که امروز تمام رژیم ـ هم جناح غالب آن و هم جناح مغلوبش ـ در بن بست‌اند، اوضاع از هر طرف که بچرخد به زیان آن‌هاست و راهی در برابرشان نیست.

تمایل جوشان مردم ایران به سرنگونی رژیم ولایت فقیه که در قیام‌های بهمن و اسفند به‌خوبی نشان داده شد، راه خود را به‌سوی پیروزی باز می‌کند. این نبردی است که شما اشرفی‌ها در امیرخیز این دوران به‌پیش می‌برید. نبردی است برای اعاده حقوق مردم ایران که به نبرد سرنگونی رژیم ولایت فقیه راه می‌برد و اکنون داد و فغان رژیم را از هر طرف به آسمان رسانده است. این نبرد پرشکوه را هرچه گسترده‌تر و پرشتاب‌تر به‌پیش ببرید. این برعهده شما پیشتازان در قلب تپنده انقلاب ایران است که این مسولیت بزرگ و سترگ را پیش ببرید و به نتیجه نهایی دست پیدا کنید.

ماشاالله به این حاضر گفتن‌ها. مطمئنم صدای آن اقصی نقاط ایران را خواهد پوشاند. زندانها را در برخواهد گرفت هم‌چنین کوچه و خیابانها و یک‌یک خانه ها را. و مهم‌تر از همه کاخ یزید زمان، ولایت فقیه، را خواهد لرزاند و نوید پیروزی را به‌ارمغان خواهد آورد. درود بر همه شما

خواهران و برادران، اشرفی‌های قهرمان
دشمنان شما بر اساس معیارها و فرهنگ عقب‌مانده و ارتجاعی خود به شما نگاه می‌کنند. در نتیجه از فهم پایداری شما عاجز‌ند. آن‌ها نمی‌توانند بدانند که راز پایداری شما چیست؟ اما مقاومت شما در دو دهه گذشته، آزمون درخشانی را از سر گذراند و اثبات کرد که ایستادن در برابر پلیدترین و مخوف‌ترین دیکتاتوری جهان، لاجرم باید بر یک روابط عاری از بهره‌کشی، عاری از تبعیض و نابرابری، عاری از ستم جنسیتی، عاری از منافع فردی و مبتنی بر انتخاب آزادانه باشد.

این تجربه از ۲۲سال پیش که به‌نام انقلاب درونی مجاهدین معروف شده، یک دگرگونی فکری و فرهنگی ایجاد کرده که محصول آن از یک طرف مسئولیت‌پذیری زنان پیشتاز، و از طرف دیگر شکوفائی هرچه بیشتر مردان، یعنی رهایی از بندهای ستم و استثمار است و برآیند آن برخورداری مردم ایران از پولاد آبدیده‌یی است که از آفت‌های ارتجاعی و استعماری گزندی نمی‌بیند. در دو دهه پیش این حقیقت، هنوز خود را در عمل نشان نداده بود. چه بسا برخی‌ها نسبت به آن ناباور بودند. اما حالا یک آزمایش طولانی را پشت سر گذاشته‌ایم. به‌خصوص پایداری ۹ساله، بسیاری حقایق را اثبات کرد. و بیش از هرچیز، آن‌چه نشان داده شد، جایگاه زنان پیشتاز بود که وقتی در موضع مسئولیت قرار گرفتند کل این جنبش را چند مدار ارتقا داده و پایداری و آسیب‌ناپذیری آن را تضمین کردند. آن‌ها در این ۹سال در سخت‌ترین شرائط، اشرف را با شایستگی تمام رهبری کردند و از این آزمایش بزرگ، سربلند بیرون‌آمدند. به‌همین دلیل پس از«فروغ اشرف» گفتم : «این زنان، نیروی پیشتاز و نیروی تغییر، جواهرات بی‌همتا و گنجینه فنا‌ناپذیر کارزار صدساله ملت ایران برای آزادی و تضمین پیروزی هستند». یکی از فراز‌های این مقاومت را امسال در ۱۹فروردین و در قهرمانی‌های زنان اشرفی دیدیم. زنان قهرمانی مثل صبا و مهدیه، آسیه و نسترن، فاطمه و فائزه و شهناز و مرضیه که الگوی نوینی از زن مجاهد خلق را در حماسی‌ترین نبرد ارائه کردند. راستی که آن‌ها هر کدام سوگند مجسم پایداری و ایستادگی این نسل شدند. این زنان به بالندگی و شکوفایی این نسل گواهی دادند و این‌چنین برگسترش شورای رهبری و مسئولیت‌پذیری هر چه بیشتر آنان در مبارزه برای آزادی پای فشردند.اگر یادتان باشد در سال ۱۳۷۲، هنگام انتخاب ۲۴عضو شورای رهبری، تاکید کردم که این صفی است تا تهران و حالا پیشرفت و گسترش آن را روز به روز و سال به سال می‌بینید. این مسیری است که با فداکاری و راه‌گشایی سمبل زن انقلابی مجاهد خلق اشرف رجوی و هزاران زن مقاوم شهید در مقابل این رژیم آغاز شد و تا به امروز امتداد یافته است. زنانی که ویژگی‌شان تسلیم‌ناپذیری در مقابل سختی‌ها و موانع است. در مبارزه و پایداری خستگی و توقف نمی‌شناسند و با همه سوابق و مرتبتشان به خضوع و فروتنی نسبت به دیگران شناخته می‌شوند. با چنین کیفیتی است که حضور و نقش این زنان پیشتاز در مقاومت ما، رژیم ولایت فقیه را از بنیاد درهم می‌کوبد و جایی برای سازش و مماشات با آن باقی نمی‌گذارد. این است ارمغان و هدیه ما به خلق محبوبمان.

هم‌چنین باید به موقعیت و نقش برادران‌ مجاهدمان اشاره کنم که در پایداری د‌و دهه گذشته فرهنگ انسانی نوینی خلق‌کرده‌اند. فرهنگی که در آن مردان نه از قدرت‌طلبی و کرسی‌خواهی و منافع فردی، بلکه از مبارزه برای آزادی، انگیزه‌ می‌گیرند. از صدق ورزیدن است که سرشار می‌شوند، از یگانگی و راستی و بازگفتن صمیمانه آنچه در دل و ضمیرشان می‌گذرد؛ نه از ارائه یک شخصیت کاذب و تصنعی.

انتقادپذیری و شنیدن دیگران را ارزش انسانی یافته‌اند نه تکبر و بی‌اعتنایی به سایر انسان‌ها را. از نگاه‌ها و ارزش‌های بهره‌کشانه تطهیر شده‌اند و به زنان، قبل از هرچیز از منظر ارزش‌های انسانی که در زن و مرد یکسان است نگاه می‌کنند. این افسانه را که ایدئولوژی مردسالار درباره خصلت مهاجم مردان به‌هم بافته است، و این دروغ تاریخی که مردان را در ایدئولوژی جنسیت مسلوب‌الاراده‌ جلوه می‌دهند، درهم پیچیده‌اند. کما این‌که حائل‌هایی را که برای پنهان کردن صلاحیت زنان ابداع شده، از میان برداشته‌اند و به توانایی حقیقی زنان چشم گشوده‌اند و به‌جای نادیده گرفتن آن‌ها، راه همبستگی و همیاری با آن‌ها را فراگرفته‌اند. راستی که آن‌ها اراده خود و دیدن و شنیدن و تمام حواس انسانی را به مراتب انسانی‌تر کرده و آن را غنا بخشیده‌اند. این‌چنین است که کوه‌مردان مجاهد، زنجیر‌های از خودبیگانگی را درهم شکسته و خود را از بندهای یک فرهنگ استثماری رها کرده‌‌اند و برای اولین بار در تاریخ، نسلی از مردان شده‌اند که چه در آرمان و چه در عمل ، برابری زن و مرد را گواهی‌ داده و مبلغ و مروج آن شده‌اند. چنین پیشرفتی و چنین خلق جدیدی بر همه مردان مجاهد مبارک باد. آثار این پیشرفت انسانی قطعا محدود به مجاهدین نخواهد بود و خیرات آن متعلق به خلق قهرمان ایران است.

خواهران و برادران عزیزم
مراسم انتخاب مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران که یکی از روال‌های جاافتاده و نهادینه شده در مناسبات شماست، درعین‌حال از مظاهر دمکراتیسم درونی مجاهدین است. به‌خصوص که می‌دانید مسئول اول مجاهدین مسئولیت حساس‌ترین و خطیرترین و مهم‌ترین امور این سازمان را در دست دارد و کلیدی‌ترین نقش در کل این سازمان برعهده اوست. او در ایفای مسئولیت‌اش بر عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری جمعی در مجاهدین یعنی شورای رهبری مجاهدین متکی است. در دو دهه گذشته، به‌‌رغم شرائط پرفشار امنیتی و نظامی، سازمان مجاهدین مطابق آیین‌نامه‌های خود بارها به انتخاب مسئول اول دست زده است که امروز بسیاری از هم‌میهنان با آن‌ها آشنا هستند؛ خواهران عزیزم فهیمه، شهرزاد، نسرین، تهمینه، مژگان و صدیقه و حالا هم زهره. در کنار آنها باید اشاره کنم به همردیفان و هم‌چنین معاونان مسول اول سازمان در هرکجا که هستند آنها هم به قول شما صفی هستند تا تهران. مسئولان اول مجاهدین مثل سایر مسئولان این سازمان پیوسته در معرض انتقاد و قضاوت تمام سطوح سازمان قرار دارند.در شرایط کنونی مسئول اول، شورای رهبری، مسئولان و معاونان بخش‌های مختلف ارگان‌هایی هستند که بر پیشبرد و اجرای سیاست‌های سازمان نظارت دارند. این هم واضح است که همه تصمیم‌گیری‌ها در این جنبش بدون استثنا از یک پروسه تصمیم‌گیری جمعی عبور می‌کند و جز در چنین روالی هیچ تصمیمی اتخاذ نمی‌شود. به‌همین دلیل اعضای سازمان مجاهدین بیش از هر جنبش دیگری در تاریخ در نشست‌های تصمیم‌گیری درباره موضوعات مختلف شرکت دارند. اجلا‌س‌های شورای رهبری، مسؤلان و معاونان قسمت‌ها و بخش‌های مختلف، متناسب با تحولات، گاه هر هفته یا هر ماه برگزار می‌شود. مجاهدین عمد دارند که در مورد مسایل حساس از ‌طریق بحث و اقناع مکفی به یک نقطه‌ نظر مشترک برسند. از این‌رو نشست‌هایشان گاه روزها و هفته‌ها بطول می‌انجامد.

در حقیقت تکیه بر رهبری جمعی و رهبری مسئولیت‌پذیر و قابل انتقاد، یکی از مشخصه‌های سازمان مجاهدین خلق ایران است. این واقعیت را هم همگان شاهدند که با وجود سرکوبگری‌ها و حملات و تهدیدات رژیم در هر شرایطی همه امور در کل این مقاومت و از جمله در مجاهدین شفاف است.. طی سه دهه گذشته، این مقاومت به‌طور مستمر اسامی و مشخصات مسئولان خود را منتشر کرده ‌است. کما این‌که اسناد و گزارش‌های مالی این مقاومت بارها منتشر شده است. حقیقت این است که سطح عالی پایداری و مقاومت موجود در مجاهدین، فقط و فقط درمناسباتی با عالی‌ترین درجه از دموکراتیسم شکوفا می‌شود. می‌دانم که این واقعیت‌ها برای شما از امور عادی و غیرقابل بحث است. بسیاری هم دورادور از پایبندی این جنبش به روال‌های دمکراتیک و تصمیم‌گیری جمعی با خبرند. با این‌حال، می‌بینید که برخی‌ها چشم و گوش خود را بسته‌اند و یکی از مهم‌ترین نقطه قوت‌های این جنبش یعنی روابط انسانی پیشرفته آن را که یکسر بر انتخاب آزادانه بنا شده مورد حمله قرار می‌دهند یا آن‌را معکوس جلوه می‌دهند. برای ما بسیار روشن است که این حرف‌ها در اصل از رژیم آخوندها سرچشمه می‌گیرد و یک کار عمده وزارت اطلاعات رژیم تولید همین جعلیات است. این کارزاری است که به‌خصوص علیه موقعیت زنان در مقاومت هم انجام می‌دهند.

از آن‌جا که پیشرفت و تعالی زنان این مقاومت و جاذبه برابری و آزادی در صفوف مقاومت و روابط پاک و مطهر زنان و مردان، از مهم‌ترین علت‌های روی آوردن زنان و جوانان به این جنبش است، آخوندها و مستخدمان ایرانی یا غیرایرانی آن‌ها همین وجه درخشان را هدف ناسزاهای خود قرار می‌دهند. اما اگر کسی سرنخ این ناسزاها را بگیرد، یک‌راست به وزارت اطلاعات رژیم آخوندی می‌رسد. یعنی نشان می‌دهد که چقدر رژیم ولایت فقیه از عامل بنیادین پایداری مجاهدین یعنی یک روابط مبتنی بر آزادی و عنصر انسانی، وحشت دارد. همان گوهری که پایداری در سخت‌ترین شرائط را ممکن کرده است.

خواهران و برادران عزیز
شما امروز علاوه‌بر انتخاب مسئول اولتان، سالگرد تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران را هم جشن می‌گیرید. در آغاز چهل و هفتمین سال حیات مجاهدین، جشن شما هرچه جوشان‌تر و خروشان‌تر باد. زیرا که شادی شما شفای قلوب ملت اسیری است که به اشرف چشم دوخته است.
راستی که چه نفس‌های پربرکتی، چه نیت‌های پاک و حیات‌بخشی بنیان‌گذاران شما داشته‌اند که نسل شما زیر بمباران انواع ضربه‌ها، انواع دسیسه‌ها، قتل‌عام‌ها و کشتارها، و سیلاب بی‌وقفه تهمت‌ها و افترائات به‌جای نابود شدن، پی‌درپی قد می‌افرازد. سلام به ارواح طیبه بنیان‌گذاران مجاهدین، شهیدان والامقام محمدحنیف نژاد، سعید محسن و اصغر بدیع زادگان.

در فردای شهادت آن‌ها، مجاهدین گروه اندکی بودند که اغلب در زندان‌ها بسر می‌بردند. و آثار فروبرنده ضربات ساواک، آن‌ها را از هر سو احاطه کرده بود. چندی بعد ضربات و خیانت اپورتونیست‌ها و مرتجعان هم از هر طرف فرود می‌آمد و چشم‌اندازی جز تاریکی و تیرگی نبود. این لطف و عنایت خدا بود که شامل حال مردم ایران شد تا مسعود رجوی، به حبس ابد محکوم شد و توانست در زندان‌های شاه مجددا مجاهدین را بازسازی کند و آنها را از نابودی برهاند و به هماورد اصلی رژیم خمینی ارتقا دهد.
راستی کدام کلمات می‌تواند اهمیت حیاتی اراده و اندیشه او را توصیف کند که این جنبش را بارها از کام نیستی و انحراف و بن‌بست بیرون کشید و به اوج رساند. به نظر من درک این حقیقت احساس دین و در نتیجه مسئولیت همه ما را سنگین می‌کند تا بتوانیم به تعهدات خود در این مسیر حق و ضروری برای رهایی مردم اسیرمان قیام کنیم.

خواهران و برادران عزیزم
می‌دانم موضوع‌هایی که در این فرصت به‌اشاره گفتم، هرکدام شایان بحث‌های دامنه‌داری است. انشاالله در آینده باید بیشتر در این‌باره گفتگو کنیم.
اما اگر تمام بحث‌ها را بخواهم در یکی دو جمله خلاصه کنم، فشرده‌اش این است که انتخاب مسئول اول در این شرایط، مجاهدین را صدها بار مستحکم‌تر، منسجم‌تر، مهاجم‌تر، جنگنده‌تر و شکست‌ناپذیرتر می‌کند. کما این که در نقطه مقابل، سیلی محکمی به ولایت فقیه است، رژیم حاکم را می‌لرزاند و بر شقه و شکست و انزوای آن می‌افزاید.
پیام لحظه غرور آفرینی که امروز شما خلق کردید، قیام و مقاومت و ایستادگی برای زنان و جوانان و قیام‌آفرینان و بشارت پیروزی مردم ایران بر رژیم ولایت فقیه است.
در این صحنه شورانگیز شما امروز یک‌بار دیگر الگو و راه حل و راه و راهنما را به همگان نشان دادید که اشرف است و مبارزه اشرف‌نشان برای تغییر و دگرگونی بنیادی در ایران و دست‌یابی به مقصد بزرگ مردم ایران که آزادی است.
سلام بر اشرف
سلام بر آزادی و سلام بر مسعود رجوی راهبر این نسل که چنین نسل پرشکوه، دنباله‌دار و آینده‌داری را تربیت کرده است
و هزار سلام بر مردم ایران، درود بر همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]