• صفحه اول / رخدادها / گردهمایی در بزرگداشت شهیدان حماسه فروغ اشرف در ۱۹فروردین ۱۳۹۰
فروردین-۲۳ ۱۳۹۴

گردهمایی در بزرگداشت شهیدان حماسه فروغ اشرف در ۱۹فروردین ۱۳۹۰

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

گردهمایی در بزرگداشت شهیدان حماسه فروغ اشرف در ۱۹فروردین ۱۳۹۰

وی سپس طی سخنانی به تشریح بحران اتمی و جنگ‌افروزی‌های رژیم در منطقه پرداخت. و راه حل مقابله با این بحران‌ها را توضیح داد. قسمت‌هایی از این سخنرانی را در این جا می‌خوانید:
خانم‌ها و آقایان منتخبین،
دوستان عزیز!
خوش آمدید. قبل از هر چیز سال نو ایرانی را به شما تبریك می‌گویم. برایتان سالی سرشار از سلامت و موفقیت آرزو می‌كنم. پیام نوروز و بهار برای ما پایداری و شكوه زندگی در مقابل مرگ و نیستی است.
لحظاتی قبل، یاد مقاومت و پایداری اشرفیانی را كه در حماسه فروغ اشرف در ۱۹فروردین سال ۱۳۹۰به شهادت رسیدند را گرامی داشتیم. آن روزهای سیاه را كه مالكی – مزدور رژیم تهران- بر بغداد حكم می‌راند، به‌یاد می‌آوریم. امروز مالكی رفته است و شما با افشای جنایات او در این امر نقش داشتید. متأسفانه محاصره پزشكی، كماكان باعث از دست رفتن جان بسیاری شده است. با این‌همه، آن‌ها به مقاومت ادامه می‌دهند و این زندان را با میلیونها ساعت كار، شایسته زندگی كرده‌اند.
در دورانی كه همه قدرت‌های جهان سیاست مماشات با رژیم ملاها را به پیش می‌بردند، و در رویای معاملات سودجویانه خود نابینا شده بودند، ما با همدیگر گفتیم:
اگر به مماشات با پدر خوانده بنیادگرایی اسلامی ادامه بدهید، این بلیه، منطقه را در خود فرو خواهد برد و خطر اصلی برای كل جهان خواهد شد. ما به تمامی كسانی‌كه نقض حقوق بشر در ایران، اعدامها، كشتارها و شكنجه‌ها را نادیده می‌گیرند هشدار دادیم. امروز حتی سازمان ملل بر وخامت وضعیت حقوق بشر در ایران تأكید می‌كند و مأموریت گزارشگر ویژه‌اش را برای یك سال دیگر تمدید كرده است و عفو بین‌الملل رژیم ایران را ركورد دار اعدام به نسبت جمعیتش در جهان اعلام كرد.
ما همواره به آن‌ها كه مقاومت ایران را با برچسب تروریستی و با پرونده‌های ساختگی به زنجیر می‌كشیدند تا ملاها را راضی نگه دارند، می‌گفتیم كه شما نه تنها مانع فعالیت آلترناتیو بنیادگرایی می‌شوید، بلكه از تروریست‌های واقعی نیز غافل می‌شوید و حالا كه خطر به كشورهای خودتان رسیده است باید به مردمتان پاسخ بدهید كه چرا این همه سال را از دست دادید.
به آنهایی كه عراق را در سینی طلایی تقدیم رژیم آخوندی و مزدورانش كردند گفتیم تصور نكنید كه صلح را به دست خواهید آورد، شما بذر توفان می‌كارید. به آن‌ها گفتیم كه چشمتان را به جنایات دیكتاتوری مالكی علیه مردم عراق و اقلیت سنی و جنایات او علیه مجاهدین اشرف و لیبرتی نبندید.
به آن‌ها كه در مقابل بشار اسد كه به كمك رژیم ایران بمب‌های شیمیایی بر سر مردم می ریزد، در حمایت از اپوزیسیون سوریه به خود تردید راه می‌دادند، گفتیم بدون تعلل اقدام كنید. گفتیم اجازه ندهید كه دیكتاتوری بشار اسد وقت بخرد و بلیه بنیادگرایی اسلامی منطقه را به آتش بكشد. امروز همگان می‌دانند چگونه جنایاتی كه رژیم ملاها به كمك مالكی در عراق و اسد در سوریه انجام داده، باعث سر برآوردن داعش شده است.
هم چنین، همه می‌دانند كه برنامه هسته‌یی رژیم ایران كه در سال ۱۳۸۱، توسط مقاومت ایران افشا شد، یك خطر جدی است و باید مهار شود. ولی دولتهای غربی هم‌چنان تصور می‌كنند كه رژیم آخوندی قابلیت تغییر از درون دارد و می‌توان با امتیاز دادن آن را مهار كرد.
اجازه بدهید در اینجا بر چند نكته كلیدی تاكید كنم:
یكم. بیانیه لوزان یك گام عقب‌نشینی تحمیلی توسط رژیم آخوندی در اثر ترس و فشار و در راستای خوردن زهر اتمی است، ولی یك بیانیه با كلیات بدون امضا و بدون تأیید رسمی خامنه‌ای، و بدون تضمین، هرگز راه را بر بمب و فریبكاریهایش نمی‌بندد.
رژیم می‌خواهد وقت بخرد. ادامه مذاكرات با فاشیسم دینی در چارچوب مماشات، هیچ امنیتی برای منطقه و جهان از بمب اتمی ایجاد نمی‌كند. باید رژیم را وادار كرد كه به قطعنامه‌های شورای امنیت تن بدهد. این تنها راه ممانعت از دستیابی ملاها به بمب بوده است. پروسه مذاكرات از سال ۲۰۰۲تا به حال، به‌ویژه ماراتن یكسال و نیم اخیر، گواه آشكار این حقیقت است كه رژیم آخوندی تنها زبان قاطعیت و قدرت را می فهمد.
مردم ایران، برنامه هسته‌یی را نمی‌خواهند. این برنامه، مخالف منافع ملی است و صدها میلیارد دلار هزینه و خسارت بر مردم ایران تحمیل كرده است.
دوم. رژیم ایران عامل اصلی ایجاد و یا گسترش بنیادگرایی اسلامی است. بنیادگرایی اعم از شیعه یا سنی، خواهان تحمیل بربریت خود بر جهان هستند. حساب باز كردن روی رژیم برای حل و فصل بحرانها در عراق و سوریه و یمن به شدت احمقانه است.
سوم. ائتلاف كشورهای منطقه و عملیات«طوفان قاطع» علیه توسعه طلبی و تجاوزات فاشیسم دینی حاكم بر ایران در یمن، حاكی از شروع یك چرخش در تعادل قوا در منطقه به ضرر رژیم است. واقعیت این است كه دیكتاتوری ملایان بسیار ضعیف و شكننده است، بحران اقتصادی عمیق است، نارضایتی اجتماعی افزایش می‌یابد، جنگ گرگها، قدرت را تجزیه كرده است. و مذاكرات اتمی این دیكتاتوری را شكننده‌تر هم كرده است. تنها متحد رژیم ایران در منطقه، امروز سیاست مماشات قدرت‌های غربی است كه این تغییر تعادل قوا را نمی‌بینند.
چهارم. پایان‌دادن به بحران هسته‌یی و پایان دادن به خطر بنیادگرایی اسلامی، تنها با سرنگونی رژیم ملاها عملی است، آلترناتیو این رژیم، یك ایران دموكراتیك و غیر اتمی است و مردم و مقاومت ایران با یاری تمامی مدافعین آزادی و تك تك شما می‌توانند آن را محقق كنند. از شما می‌خواهم كه به تلاش‌های ارزشمند خود در این راستا ادامه بدهید. سال جدید بی‌شك ما را به این هدف نزدیك خواهد كرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]