• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تجمع اعتراضی خانواده دانش‌آموزان در شاهین‌شهر با فریادهای مرگ بر حکومت بچه‌کش
فروردین-۲۶ ۱۴۰۲

تجمع اعتراضی خانواده دانش‌آموزان در شاهین‌شهر با فریادهای مرگ بر حکومت بچه‌کش

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تجمع اعتراضی خانواده دانش‌آموزان در شاهین‌شهر با فریادهای مرگ بر حکومت بچه‌کش

حمله نیروهای سرکوبگر و شلیک گاز اشک‌آور به معترضان

امروز شنبه ۲۶ فروردین خانواده دانش‌آموزان در شاهین‌شهر در اعتراض به مسموم‌سازی فرزندانشان در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر دست به تجمع زدند و با شعارهای «مرگ بر حکومت بچه‌کش»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر عامل مسمومیت»، «دانش‌آموز می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «هیز تویی هرزه تویی، زن آزاده منم» دست به اعتراض زدند. نیروهای سرکوبگر به تظاهرکنندگان یورش بردند و گاز اشک‌آور شلیک کردند. مردم با فریادهای بی‌شرف بی‌شرف به مقابله با آن‌ها پرداختند.

تاکنون دست‌کم ۸ مدرسه و هنرستان از جمله مدرسه دخترانه منوچهر انصاری، هنرستان دخترانه آل یاسین و مدرسه فهمیده در شاهین شهر مورد حمله شیمیایی قرار گرفته است.
امروز نیز دانش‌آموزان چند مدرسه در ایذه، سنندج، ارومیه و مهاباد مسموم و ده‌ها دانش‌آموز به مراکز درمانی منتقل شدند.
در چنین شرایطی بهرام عین اللهی وزیر بهداشت رئیسی وقیحانه گفت: «تصمیم گرفتیم که نام آن را بدحالی دانش آموزان بگذاریم زیرا شواهد محکمی برای مسمومیت دانش‌آموزان وجود نداشت.» وی افزود: «در بیش از ۹۰ درصد بدحالی دانش آموزان، هیچ نوع مسمومیتی دیده نمی‌شود و هیچ نوع سمی وجود ندارد و بیشتر شاهد استرس بودیم و درصد کمی نیز مربوط به شیطنت‌هایی بوده که صورت گرفته و باعث بدحالی دانش آموزان شده است.». سخنگوی قضائیه جلادان نیز روز سه شنبه گفت: « قرار شد مسمومیت را دیگر نگوییم» (سایت قضائیه رژیم – ۲۲ فروردین).
ارگان‌های امنیتی رژیم در برخی شهرها دانش‌آموزان را تحت فشار قرار می‌دهند تا اعتراف کنند که خود دانش‌آموزان عامل مسموم کردن همکلاسی‌هایشان بوده‌اند.

خانم مریم رجوی به دانش‌آموزان و خانواده‌‌های آن‌ها که امروز در شاهین‌شهر دست به اعتراض زدند و با شعارهای مرگ بر دیکتاتور به پاخاستند و در برابر حمله و گاز اشک‌آور ایستادگی کردند، درود فرستاد و گفت تنها راه مقابله با جنایت‌های فاشیسم دینی حاکم از جمله در حق دانش‌آموزان معصوم، قیام و مقاومت و تهاجم حداکثر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ (۱۵ آوریل ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]