• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / از سرگیری مسمومیت‌های عمدی و جنایتکارانه دختران دانش‌آموز پس از تعطیلات نوروزی
فروردین-۱۷ ۱۴۰۲

از سرگیری مسمومیت‌های عمدی و جنایتکارانه دختران دانش‌آموز پس از تعطیلات نوروزی

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

از سرگیری مسمومیت‌های عمدی و جنایتکارانه دختران دانش‌آموز پس از تعطیلات نوروزی

خانم مریم رجوی با تاکید براینکه خامنه‌ای برای مقابله با قیام دست به این جنایت میزند به تحقیقات مستقل بین المللی فراخواند

از روز دوشنبه ۱۴ فروردین پس از پایان تعطیلات نوروزی مسموم کردن دانش‌آموزان به‌ویژه دختران از سر گرفته شد. سایت حکومتی رکنا از مسموم شدن ۷۸ دانش آموز خبر داد. مدیر کل آموزش و پرورش رژیم در آذربایجان غربی گفت: در یکی از مدارس نقده حدود ۵۰ نفر از دانش آموزان دچار علائم مسمومیت شدند که به بیمارستان منتقل و تخت درمان قرار گرفتند.. (ایرنا – ۱۵ فروردین).

رییس اورژانس در تبریز گفت: «۲۰ دانش آموز مدرسه دخترانه در شهرک باغمیشه تبریز به‌دلیل مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.» (ایرنا – ۱۵ فروردین). در همین روز سایت حکومتی رکنا گزارش داد: «۱۵ فروردین علوم پزشکی اصفهان گزارش داد تعداد دانش آموزان مسموم شده در منطقه دولت آباد اصفهان هنوز مشخص نیست. دانش آموزان بدحال به بیمارستان منتقل شده اند.».
چهارشنبه ۱۶ فروردین سایت حکومتی تجارت نیوز از مسموم شدن ۷ دانش آموز در مدرسه دخترانه سلامت در قم خبرداد.. در همین روز دانش آموزان مدرسه دخترانه استقلال در کوهنجان سروستان، مدرسه ژیلا مقبل در سنندج و دبیرستان دخترانه حضرت مهدی در پیرانشهر مسموم شدند.
اما پاسدار وحیدی وزیر کشور رئیسی وقیحانه گفت: «این خبر تأیید نمی‌شود و باید بررسی دقیق‌تر و بیشتری صورت بگیرد». (خبرگزاری حکومتی مهر – ۱۶ فروردین).

یحیی ابراهیمی عضو مجلس ارتجاع در آخرین روزهای سال گذشته به لاپوشانی این جنایت بزرگ اعتراف کرد و گفت: «درباره مسمومیت دانش آموزان …. با مردم صادق نبودیم، قضیه را پنهان کردیم. ۲۶ استان و ۲۴۵ مدرسه درگیر موضوع شده‌اند. … فقط در مدرسه دخترانه این بمب‌ها را می‌اندازند، پس روی طیف خاصی با اهداف خاصی این کار را انجام می‌دهند.»(سایت حکومتی رویداد ۲۴ – ۲۶ اسفند ۱۴۰۱).

خانم مریم رجوی گفت مسموم کردن سیستماتیک و گسترده دختران معصوم دانش آموز که بعد از تعطیلات نوروزی در شهرها و مناطق مختلف کشور از سر گرفته شده است، جنایت بزرگی است که خامنه‌ای برای مقابله با قیام و با ایجاد جو رعب و وحشت به آن دست زده است. به‌خصوص که وی از نقش پیشتاز دختران و زنان در قیام ۷ ماه گذشته به‌شدت خشمگین و سرخورده است.
خانم رجوی بار دیگر کمیته حقیقت یاب بین المللی و نهادهای ذیربط ملل متحد مانند یونیسف و گزارشگر ویژه حقوق‌بشر و گزارشگر خشونت علیه زنان را به تحقیقات مستقل در این رابطه و اقدام فوری برای توقف این جنایت بزرگ که برای پنجمین ماه ادامه دارد فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷ فروردین ۱۴۰۲ (۶ آوریل ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]