دی-۰۵ ۱۳۸۸

قیام مردم ایران در عاشورای حسینی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

قیام مردم ایران در عاشورای حسینی

سلام بر شهیدان قیام عاشورا در تهران
سلام بردستگیرشدگان
و بر همه رادمردان و شیرزنان مجاهد ومبارز و جوانان اشرف نشان
که در تاسوعا وعاشورای حسینی در سراسر ایران اسیر، ولی خروشان و به پاخاسته، در مصاف با ولایت یزیدی خامنه ای وپاسداران بسیجیان وچماقداران دیکتاتوری ، مضروب و مجروح شدند.

سلام بر همه آن‌ها که با قیام برای آزادی و عدالت بن‌مایه پیروی از سرور شهیدان دریافته‌اند.

قیام پرشکوه امروز، قیام عزاداران حسینی با شعار مرگ بر‌خامنه‌ای، دیدگان مردم جهان را به عزم جزم مردم ایران برای قیام تا آزادی و به چشم‌انداز قطعی سرنگونی فاشیسم ولایت‌فقیه روشن ساخت.
امروز وقتی سیل خروشان مردم و جوانان به پاخاسته در تهران- خیابان انقلاب به حرکت درآمد.

و وقتی قیام کنندگان فریاد می‌زدند «مرگ بر اصل ولایت‌فقیه»،
«تحجر جنایت دو پایه ولایت» و « ما اهل کوفه نیستیم، پشت یزید بایستیم» به راستی کاخ شقاوت یزیدی و بیت‌العنکبوت شکنجه تجاوز، یعنی بیت خامنه‌ای پلید خونریز به لرزه افتاد.

از سال‌ها پیش مسعود رجوی در زیارت عاشورا بنی خمینی را در کنار بنی‌امیه و قاتلان حسین‌بن‌علی علیه السلام لعنت کرده‌ است.

و دیروز و امروز این مردم تهران و شهرهای دیگر ایران بودند که فریاد می‌کشیدند «خامنه‌ای یزید شد، یزید روسفید شد».

در روزهای گذشته مهم‌ترین موضوع نگرانی سران رژیم موقعیت لرزان مجموعه مطهری یعنی مقر خامنه‌ای و احمدی‌نژاد بود که در مجاورت کانون اصلی اعتراض و خشم قیام کنندگان قرار دارد.
به‌همین دلیل گردان‌های متعددی از بسیج و سپاه پاسداران را در پادگان حر برای حفاظت از آن اختصاص داده بودند.
در سطح شهر نیز، کثرت قوای سرکوب‌گر که از شهرهای مختلف به تهران گسیل شده بودند، بی‌سابقه بود.
آن‌ها نه تنها شرکت کنندگان در تظاهرات، بلکه هر عابری را مورد حمله قرار می‌دادند.
با این همه باز قیام ایران شعله ور شد و زنان و مردان شجاعی که فریاد می‌کشیدند« خامنه‌ای قاتل است حکومتش باطل است» حکم ابطال و انقراض رژیم را صادر کردند.

به‌خصوص باید از زنان و دختران شجاع ایران یاد کنم که در قیام‌های دیروز و امروز در بسیاری نقاط آغاز کننده تظاهرات بودند.
راستی که آن‌ها از دختران جوان تا مادران بزرگوارو خانواده‌های دردمند وداغ‌دار شهیدان و زندانیان سیاسی با حضور چشمگیر در قیام پیشروی آن را تضمین کرده‌اند بدین‌سان چنان که سه هفته پیش در پیامی به مناسبت قیام شانزده آذر مسعود رجوی فراخوان داد هموطنان ما دیروز و امروز مراسم و گردهمایی‌ها و عزاداری حسینی را از ستم ولی‌فقیه ارتجاع آزاد کردند.

از این پیشتر آن‌ها قفل ولایت سیاه بر دانشگاه‌ها را شکستند و می‌روند تا میهن‌مان ایران را از سلطه غاصبانه این رژیم یزیدی آزاد کنند. هم‌چنین امیدوارم که صدای قیام پرقدرت امروز همه دولت‌ها را به‌ویژه در آمریکا و اروپا به هوش آورد تا عزم راسخ مردم ایران برای به زیر کشیدنِ دیکتاتوری نامشروع آخوندها را ببینند و بیش از این در سیاست شکست خورده تعامل با فاشیسم مذهبی درجا نزنند.
به‌همین مناسبت بار دیگر تاکید و تکرار می‌کنم که مسأله ایران، خطر عاجل دسترسی این دیکتاتوری تروریستی به بمب اتمی و جنگ افروزی و تروریسم آن در عراق و لبنان و فسلطین و افغانستان و یمن فقط یک راه دارد و آن تغییر رژیم ولایت‌فقیه به دست مردم و قیام و مقاومت آن‌هاست.
هرکس که حقیقتاً خواهان صلح و امنیت در منطقه و جهان است باید‌ در کنار مردم ایران قرار گیرد و امتیاز دادن‌های دنائت بار به فاشیسم مذهبی مانند زدن برچسب تروریستی به مقاومتِ مشروع وسرفراز مردم ما را متوقف کند.
با درود مجدد به قیام کنندگان و شهدای سرفراز آن.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]