شهریور-۲۶ ۱۴۰۱

تجمع اعتراضی مردم سقز در مراسم خاکسپاری مهسا امینی

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تجمع اعتراضی مردم سقز در مراسم خاکسپاری مهسا امینی

مریم رجوی: با مقاومت جوانان و زنان ایرانی این رژیم زن ستیز درهم می‌شکند

در پی قتل جنایتکارانه مهسا امینی به‌دست گشت سرکوبگر ارشاد آخوندها و تظاهرات مردم تهران علیه این جنایت، مأموران سرکوبگر قصد داشتند پیکر مهسا را شبانه در زادگاه او در سقز دفن کنند اما به‌دلیل مقاومت خانواده او ناگزیر، عقب نشینی کرده و به صبح زود امروز موکول کردند. آن‌ها می‌خواستند از حضور انبوه مردم در تشییع و تدفین او جلوگیری نمایند.

از اولین ساعات بامداد امروز شنبه ۲۶شهریور مأموران اطلاعاتی و نیروهای انتظامی راه‌های ورودی شهر سقز را مسدود کردند تا از شرکت مردم در مراسم خاکسپاری جلوگیری کنند. با اینحال هزاران نفر از مردم سقز با حضور گسترده در گورستان اصلی شهر تجمع کرده و با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «حکومت اعدام دست از جنایت بردار» به ‌قتل مهسا امینی اعتراض کردند. مردم معترض پس از تدفین مهسا در مقابل فرمانداری دست به اعتراض زدند و با شعار «می‌کشم می‌کشم هر آنکه خواهرم کشت» و «بیشرف بیشرف» به مقابله با مأمورین انتظامی و ضدشورش پرداختند. نیروهای سرکوبگر اقدام به شلیک گاز اشک آور و گلوله‌های ساچمه‌یی به سوی مردم کردند که شماری از معترضان مجروح شدند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران به جوانان تهران که شب گذشته با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «می‌کشم می‌کشم کسی که خواهرم کشت» و با درود بر مردم دلاور سقز و کردستان ایران که امروز به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و تیراندازی پاسداران در اعتراض به قتل مهسا با شعارهای مرگ بر دیکتاتور بپاخاستند درود فرستاد و گفت با مقاومت جوانان و زنان ایرانی این رژیم زن ستیز درهم می‌شکند. وی اجلاس آتی مجمع عمومی ملل متحد را به اقدام فوری درباره جنایات این رژیم علیه زنان فراخواند و گفت پرونده جنایات این رژیم باید به شورای امنیت ارجاع و سردمداران آن در برابر عدالت قرار گیرند.
خانم رجوی روز گذشته ضمن ابراز عمیق‌ترین همدردی‌ها با خانواده مهسا امینی، به‌مناسبت این فاجعه دردناک عزای عمومی اعلام کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۱ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]