• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تظاهرات مردم خشمگین علیه قتل مهسا امینی با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «می‌کشم می‌کشم کسی که خواهرم کشت»
شهریور-۲۶ ۱۴۰۱

تظاهرات مردم خشمگین علیه قتل مهسا امینی با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «می‌کشم می‌کشم کسی که خواهرم کشت»

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تظاهرات مردم خشمگین علیه قتل مهسا امینی با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «می‌کشم می‌کشم کسی که خواهرم کشت»

مریم رجوی: اعلام عزای عمومی برای قتل مهسا، گشت زن ستیز آخوندی باید منحل شود

به‌دنبال قتل دردناک مهسا امینی که به‌دست گشت سركوبگر ارشاد رژیم جان خود را از دست داد، خشم و انزجار عموم مردم ایران را فرا گرفت. مردم خشمگین تهران در مقابل بیمارستان کسری محل جان باختن مهسا دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «ما همه مهسا هستیم»، «بجنگ تا بجنگیم»، «از کردستان تا تهران، ستم علیه زنان»، «هیهات منا الذله»، «مرگ بر ستمگر»، «گشت ارشاد گشت کشتار» و «خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله». مردم با انبوه مأموران سرکوبگر که قصد متفرق کردن تظاهرکنندگان را داشتند با شعار مرگ بر خامنه‌ای درگیر شدند. لباس شخصی‌ها تعدادی از تظاهرکنندگان را دستگیر کردند. تظاهر‌کنندگان با شعار «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» خواهان پیوستن سایر مردم به اعتراضات شدند.

بسیاری از مردم در تهران با به صدا درآوردن بوق خودروهایشان به جنایت آخوندها اعتراض کردند. در برخی از نقاط تهران مردم از پشت بام‌ها شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. تعدادی از زنان راه‌ها را بسته و شعار می‌دادند بیشرف داعشی و در برخی از مناطق مردم تجمع کرده و شعار می‌کشم می‌کشم کسی که خواهرم کشت می‌دادند. در اطراف میدان آرژانتین تهران مردم تجمع کرده و شعار مرگ بر خامنه‌ای می‌دادند و خیابان آرژانتین به‌سمت خیابان الوند را که بیمارستان کسری در آن واقع شده بستند. در اثر تجمع مردم ترافیک سنگین در میدان آرژانتین و پارک ساعی ایجاد شده بود.

خانم مریم رجوی روز گذشته ضمن ابراز عمیق‌ترین همدردی‌ها با خانواده مهسا امینی، به‌خاطر قتل وحشیانه این دختر مظلوم کرد، عزای عمومی اعلام کرد و زنان غیرتمند ایران را به اعتراض سراسری علیه این رژیم زن ستیز و پلید فراخواند و گفت گشت زن ستیز ارشاد آخوندی باید منحل شود. وی افزود رژیم زن‌ستیز آخوندی هر روز قربانیان بیشتری می‌گیرد. ستم آخوندها و پاسداران با ایستادگی و مقاومت زن ایرانی درهم خواهد شکست. با تمام قوا باید با این رژیم مقابله کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ شهریور ۱۴۰۱ (۱۷ سپتامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]