بهمن-۰۵ ۱۳۹۶

رجوی از اروپا خواست تا «سکوت» در برابر اعتراضات در ایران را پایان دهد

Catégories // در رسانه‌ها

رجوی از اروپا خواست تا «سکوت» در برابر اعتراضات در ایران را پایان دهد

ستراسبورگ (فرانسه)، ۲۴ ژانویه – EFE – پرزیدنت اپوزیسیون، شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی، در پی تظاهرات‌های اخیر در ۱۴۲ شهرستان در ایران، که منجر به مرگ چندین نفر و بازداشت بیش از ۸۰۰۰ گردید، امروز اروپا را فراخواند تا «سیاست سکوت را پایان دهد».
پس از برگزاری جلسات با برخی از رهبران مجمع پارلمانی شورای اروپا، رجوی در اظهاراتی به خبرگزاری اسپانیا ابراز تأسف کرد که اروپا در شورش‌هایی که در آن « تظاهرکنندگان غیرمسلح را به گلوله بستند»، «در برابر این جنایات بی عملی را برگزیده است»
او گفت: «تهران باید درک کند که بهای سنگینی را برای این موضوع و برای شکنجه زندانیان تا حد مرگ» باید بپردازد.
رجوی از رهبران سیاسی از گروه‌های مردم اروپایی، لیبرال و چپ متحد خواست تا «اقدامات موثر و الزام آوری را بکار بگیرند که دیکتاتوری مذهبی در ایران را وادار به آزادی زندانیان بکند».
رهبر گروه اپوزیسیون هم‌چنین فراخوان به «احترام به آزادی بیان و تجمع، پایان دادن به سرکوب و لغو حجاب اسلامی اجباری» داد.
او گفت که «بسیاری از مردم در غرب متوجه شده‌اند که رژیم ملاها به پایان خط رسیده و هیچ چشم اندازی برای بقا ندارد».
رجوی از اسپانیا خواست که «به‌عنوان یکی از نقش آفرینان مهم در اروپا و دارای تجربه دیکتاتوری، خواهان آزادی بازداشت شدگان و خود را در کنار مردم و اپوزیسیون ایران که خواستار یک دولت دموکراتیک و کثرت‌گرا در ایران و منزوی کردن رژیم آخوندی هستند قرار دهد»
وی هم‌چنین از مقامات اسپانیا خواست تا از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ایجاد کمیسیون بین المللی تحقیق در مورد «مرگ، دستگیری و ناپدید شدن‌های» هفته‌های اخیر، بشوند.
در طی مدت برگزاری جلسات این مخالف ایرانی، صدها نفر از مردم در بیرون مقر شورای اروپا در استراسبورگ (شمال شرقی فرانسه)، علیه رژیم پرزیدنت ‌حسن روحانی تظاهرات می‌کردند.
EFE

http://www.lavanguardia.com/politica/20180124/44259723717/radjavi-pide-a-europa-que-ponga-fin-al-silencio-sobre-las-protestas-en-iran.html

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]