فروردین-۰۸ ۱۳۹۷

گزارش رسانه‌های جهان عرب از اجتماع نوروزی مقاومت ایران

Catégories // در رسانه‌ها

گزارش رسانه‌های جهان عرب از اجتماع نوروزی مقاومت ایران

روزنامه الدستور چاپ قاهره نوشت: بسیاری از رسانه‌های عربی و جهانی توجهات خود را به فراخوان اپوزسیون ایران برای از كار انداختن برنامه‌های موشك بالستیكی ایران و هم‌چنین شروع یک سال نو ایرانی پر از قیام تا سقوط رژیم معطوف كردند.
دراین جشن، هزاران تن از اعضای مجاهدین در تیرانا و رودی جولیانی, شهردار سابق نیویورك و مشاور رئیس جمهور آمریكا در زمینه امنیت سایبری؛ پاندلی مایکو, نخست‌وزیر سابق آلبانی، خانم ایلیانو جبریا دبیر كمیته خارجی پارلمان و فاطمیر مدیو، رهبر حزب جمهوریخواه و وزیر سابق دفاع آلبانی شركت داشتند.
http://www.dostor.org/2097664

تلویزیون الاخباریه مهم‌ترین شبکه تلویزیونی عربستان سعودی گفت: در گردهمایی مقاومت ایران در تیرانا پایتخت آلبانی، مریم رجوی گفت:
وضعیت بحرانی رژیم آخوندی، ناشی از مقاومت تاریخی مردم ایران است که همیشه این رژیم را رد کرده‌اند. امکان بقای این رژیم، فقط موضوع زمان است ولی قیام تا پیروزی نهایی و سرنگونی رژیم ادامه دارد.

روزنامه لوموند عربی نوشت:‌ خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران, در یک گردهمایی بزرگ به‌مناسبت سال نو ایرانی, ضمن تبریك به همه ایرانیان در داخل و خارج کشور گفت: وقتی که مردم ایران می‌توانند حکومتی بر اساس آزادی و دمکراسی و جدایی دین و دولت و جامعه‌یی براساس برابری و عدالت داشته باشند، چرا باید رژیمی ارتجاعی و پوسیده و ضدمردمی را تحمل کنند؟‌

https://www.lemonde.in/2018/03/blog-post_21.html

روزنامه العرب‌نیوز چاپ مصر نوشت: «مریم رجوی، تاکید کرد که آنچه مردم می‌خواهند, سرنگونی رژیم آخوندی در کشور و آزادی سریع برای تامین نان و كار و خانه و لغو فوری تمامی محدودیتهای حکومت است. این سخنان در جشن تحویل سال جدید …. گفته شد.
جولیانی به نوبه خود گفت: …سیاست دولت آمریكا بر این اساس است كه از حق مشروع مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری دموکراسی و حقوق بشر حمایت كند و رژیم آخوندها را مجبور كند كه به‌خاطر جنایت‌هایش در داخل و خارج كشور، مسئولیت بپذیرد(مورد حسابرسی قرار گیرد)
http://www.alarab-news.com/News-World/article-2065369.html

تلویزیون بحرین گفت: مریم رجوی در یک گردهمایی بزرگ به‌مناسبت جشن تحویل سال ایرانی با حضور رودی جولیانی مشاور رئیس جمهور آمریکا تاکید نمود که مردم خواستار تغییر فوری این رژیم هستند و می‌خواهند که این رژیم را سرنگون کنند و به آزادی دست پیدا کنند تا این‌که یک زندگی شرافتمندانه داشته باشند.

روزنامه المدینه چاپ عربستان نوشت:‌ مریم رجوی، رهبر مقاومت ایران، تاکید کرد که آنچه مردم می‌خواهند، سرنگونی رژیم آخوندی است. جولیانی به نوبه خود گفت: ایران در سال آینده شاهد تحولات خیلی بزرگی خواهد بود و رژیم آیت الله‌های فاسد در آستانه سرنگونی است.
http://www.al-madina.com/article/566312

روزنامه الزمان، روزنامه عربی‌زبان چاپ ترکیه نوشت:‌ شورای ملی مقاومت ایران به مناسبت نوروز و آغاز سال ایرانی جدید (۱۳۹۷) با شرکت مریم رجوی رهبر اپوزیسیون جشنی را در آلبانی برگزار کرد. مریم رجوی در این مراسم گفت که ”سال جدید را بایستی به سالی سراسر قیام تبدیل کرد و این قیام و انقلابی است تا پیروزی“
رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک در سخنان خود به مردم و مقاومت ایران، حلول سال نو ایرانی را تبریک گفت و حمایت خود را از مقاومت مردم ایران برای تحقق دمکراسی و حقوق بشر اعلام کرد.
جولیانی افزود: ”یکی از بزرگترین دروغ‌هایی که رژیم ایران طی سال‌ها پراکنده، این بوده که مجاهدین خلق فاقد حمایت مردمی در ایران هستند. وی گفت ما دلایل زیادی داریم که این ادعا را رد می‌کند از جمله حمایت کلان ایرانیان تبعیدی از این سازمان و گردهمایی سالیانه آن، با شرکت بیش از ۱۰۰هزار نفر، جایی برای این دروغ‌ها باقی نگذاشته است. اما نقش برجسته این سازمان در قیام بزرگ اخیر به حدی بود که رهبر رژیم و هم‌چنین رئیس جمهور رژیم را مجبور کرد این سازمان را به‌عنوان مسئول اصلی این اعتراضات در داخل کشور معرفی بکنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]