• صفحه اول / آخرین خبرها / اپوزیسیون در تبعید ایران از “تحریم” انتخابات ریاست جمهوری استقبال می‌کند
خرداد-۳۱ ۱۴۰۰

اپوزیسیون در تبعید ایران از “تحریم” انتخابات ریاست جمهوری استقبال می‌کند

Catégories // آخرین خبرها // در رسانه‌ها

اپوزیسیون در تبعید ایران از “تحریم” انتخابات ریاست جمهوری استقبال می‌کند

سایت روزنامه فیگارو
خبرگزاری فرانسه
۲۹خرداد۱۴۰۰

«نمایندگان اپوزیسیون در تبعید روز شنبه اعلام کردند اکثریت رأی دهندگان ایرانی به انتخابات ریاست جمهوری که ابراهیم رئیسی فوق محافظه کار در آن برنده شد، بی‌اعتنائی کرده و از این “تحریم” به عنوان ضربه‌ای بر نظام دین سالار کشور استقبال کرده‌اند. به گفته مقامات ایران، ابراهیم رئیسی در دور اول با ۶۱،۹۵درصد آرا و نرخ مشارکت ۴۸،۸درصد، پائین‌ترین سطح مشارکت برای یک انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب شد.
گروه‌های اپوزیسیون ایرانی مستقر در خارج از کشور به تحریم انتخابات که در آن رقبای اصلی رئیسی از سوی مقامات تهران رد صلاحیت شده یا خود کناره گرفته‌اند، فرا‌خوانده بودند.
مریم رجوی، رهبر شورای ملی مقاومت ایران، اعلام کرد که این “تحریم ملی” “بزرگ‌ترین ضربه سیاسی و اجتماعی” است که بر نظام ولی فقیه، به ریاست علی خامنه‌ای، وارد می‌شود. وی افزود: “تحریم ثابت کرد و به جهانیان نشان داد که تنها خواست مردم ایران سرنگون کردن این رژیم قرون وسطایی است”.
جنبش مجاهدین خلق که در ایران ممنوع است، می‌گوید میزان واقعی مشارکت ۱۰درصد بوده و این‌که به گفته شورای ملی مقاومت ایران، مقامات آن را با “رقم سازی‌های نجومی” پنج برابر کرده‌اند. شورا اضافه می‌کند که این برآورد بر پایه گزارش‌های ۱۲۰۰شاهد در ۴۰۰شهر ایران و بر اساس بیش از ۳۵۰۰کلیپ ویدیوی تهیه شده در حوزه‌های اخذ رأی بدست آمده است، بدون آن‌که تصریح کند چگونه به رقم ۱۰درصد دست یافته است.

https://www.lefigaro.fr/flash-actu/iran-l-opposition-en-exil-salue-le-boycottage-de-la-presidentielle-20210619

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]