تیر-۱۲ ۱۴۰۱

تظاهرات بازنشستگان در ۱۰استان ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تظاهرات بازنشستگان در ۱۰استان ایران

مریم رجوی: تنها راه خلاصی از فقر و تورم و بيكاری، آزادی ايران از شر آخوندهای جنايتكار و غارتگر است

امروز شنبه ۱۱تیر ماه بازنشستگان تامین اجتماعی دست‌کم در ۱۰استان در شهرهای مختلف از جمله اراک، اصفهان، کرج، اهواز، آبادان، شوشتر، شوش، دزفول، اندیمشک، زنجان، کرمان، ساری، خرم‌آباد، دورود، رشت و همدان در اعتراض به غارت حقوق‌شان و بی‌اعتنایی رژيم به‌ خواسته‌های برحق آن‌ها در مقابل استانداری‌ها و مراکز تامین اجتماعی تجمع نموده و در خیابان‌ها تظاهرات کردند.
بازنشستگان در شعارهای خود به گرانی کمرشکن که سفره‌هایشان را خالی و حداقل معیشت را هم از آن‌ها سلب نموده اعتراض کردند.
آن‌ها از جمله شعار می‌دادند: «رئیسی شش کلاسه همین روزها خلاصه»، «گرانی، تورم بلای جان مردم»، «آزادی آزادی، مرگ بر ‌این بندگی»، «تا حق خود نگیریم هر روز همین بساطه»، «فقط کف خیابون به‌دست میاد حقمون»، «هم مجلس هم دولت دروغ‌ می‌گن به ملت»، «مرگ بر این دولت مردم‌ فریب» «زیر بار ستم نمی‌کنیم زندگی، جان فدا می‌کنیم در ره آزادگی، وای از این ظلم»، «بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن»، «هیهات مناالذله» و «رئيسی بی‌سواد گند زدی به اقتصاد».

در تهران مأموران سركوبگر مانع تجمع بازنشستگان شدند و اجازه عكس و فيلم‌ گرفتن به كسی نمی‌دادند و تعدادی از بازنشستگان از جمله شماری از زنان را هنگام فیلم‌برداری بازداشت کردند.
در تبریز از ساختمان فرمانداری تا استانداری نيروهای سركوبگر مستقر شده و اجازه نزدیک‌ شدن و تجمع ندادند.
در اراک نيروهای انتظامی و اطلاعاتی قصد بر‌هم زدن تظاهرات بازنشستگان را داشتند اما آن‌ها با شعار ”بی شرف بی شرف“ به مقابله برخاستند.
در شوش تعدادی از بازنشستگان با پوشیدن کفن در تظاهرات شرکت کردند.
خانم مريم رجوی رئيس جمهور برگزيده مقاومت به بازنشستگان بپاخاسته درود فرستاد كه به‌رغم اقدامات سركوبگرانه بار ديگر برای احقاق حقوق‌ خود به خيابان آمدند.
وی گفت: تظاهركنندگان فریاد زدند ”آزادی آزادی مرگ بر این بندگی“، آری تنها راه خلاصی از فقر و تورم و بيكاری، آزادی ايران از شر آخوندهای جنايتكار وغارتگر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ تیر ۱۴۰۱ (۲ ژوئیه ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]