دی-۰۷ ۱۳۸۸

مصاحبه خبرگزاری رویتر با مریم رجوی

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه خبرگزاری رویتر با مریم رجوی

گروه تبعیدی خواستار تحریم‌ها علیه تهران شد

نویسنده جیمز مکنزی

خبرگزاری رویتر۲۸ دسامبر ۲۰۰۹– پس از درگیری اعتراض‌کنندگان با نیروهای امنیتی در تظاهرات سراسری در کشور، رهبر یک گروه اپوزیسیون تبعیدی ایرانی روز دوشنبه خواستار تحریم‌ها بین‌المللی علیه دولت در تهران شد.

مریم رجوی، رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس گفت: آخرین موج اعتراضات می‌ باید با اقدامات اقتصادی توسط دولت‌های غربی حمایت شوند.

او در یک مصاحبه تلفنی به رویتر گفت:«اکنون زمان آن رسیده است که تحریم‌های بسیار سخت جهانی اتخاذ شود.»
او گفت:«نیاز به یک سیاست قاطع است، روابط اقتصادی و سیاسی باید قطع شود زیرا مردم ایران به خیابان‌ها ریخته‌اند. باید به آن‌ها کمک کرد. آمریکا و اروپا باید دست به عمل بزنند.»

شورای ملی مقاومت ایران و جناح اصلی آن، سازمان مجاهدین خلق ایران، هزاران هوادار در اروپا و ایالات متحده دارند و اولین گروهی بود که برنامه هسته‌یی زیرزمینی ایران را در سال ۲۰۰۲ فاش ساخت.

این گروه که به‌عنوان یک گروه چپ گرای اسلامی مخالف شاه سابق شروع به فعالیت کرد می‌گوید که از حمایت گسترده‌یی در ایران برخوردار است …

وزارت اطلاعات ایران گفت که اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در میان دستگیر شدگان تظاهرات روز یکشنبه بودند.
رجوی گفت که جنبش اعتراضی اکنون خواهان همان چیزی است که گروه او خواهان آن‌است: حذف کامل حکومتی که علی خامنه‌ای رهبر عالی مذهبی در راس آن است.

وی افزود: «چیزی که مردم ایران می‌خواهند یک تغییر کامل در رژیم ولی‌فقیه است. آن‌ها خواهان اصلاحات یا برخورد مدره تر از جانب رژیم نیستند».

«آن‌ها خواستار سرنگونی رژیم ملایان هستند، آن‌ها می‌خواهند که یک جمهوری سکولار به‌جای دیکتاتوری مذهبی حاکم شود.»
سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست گروه‌های تروریستی ممنوعه در ماه ژانویه حذف شد ولی در حال تلاش برای حذف از لیست مشابه در ایالات متحده است.

وی گفت: « این بسیار تاسف آور است که کشورهای غربی از برچسب تروریستی ‌علیه جنبش مقاومت ایران استفاده کرده‌اند زیرا کاملا واضح است که این کار به‌درخواست رژیم ملایان انجام گرفته».

«من فکر می‌کنم که کشورهای غربی باید نسبت به مردم ایران و مقاومت و رژیم ملایان بی‌طرفی اتخاذ کنند».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]