خرداد-۰۹ ۱۳۸۷

مصاحبه گروه رسانه‌یی دروستن آلمان

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

مصاحبه گروه رسانه‌یی دروستن آلمان

مریم رجوی گفت: ما قوی‌ترین تهدید علیه رژیم هستیم

گروه رسانه‌یی دروستن شامل روزنامه‌های وست فالن پست، وست دویچه آلگماینه سایتونگ و وست فلیشه روندشاو

در مقر پارلمان اروپا در بروکسل و در جلسات دیدار با نمایندگان مردم اروپا، خانمی نشسته است که خودش را برای به زیرکشیدن رژیم ملاها در تهران متعهد می‌داند…
… این چیزی است که برای اتحادیه اروپا و غرب نباید نا‌خوش‌آیند باشد. رژیم ایران برنامه مشکوک اتمی را دنبال می‌کند، دشمن اسرائیل بوده و گروه‌های تروریستی مثل حزب‌الله را مورد حمایت قرار می‌دهد. با این‌حال جستجو در پی گروه‌هایی مانند حزب‌الله در لیست سیاه تروریستی اتحادیه اروپا بیهوده است. ولی برعکس پیروان مریم رجوی در این لیست قرار داده شده‌اند.
مریم رجوی، متولد ۱۹۵۳، یک خانم گرامی در لباس آبی، روسری سنگین و ساکن پاریس. وطنش کشوری است که سابقاً پارس نام داشت. خانم رجوی که در تبعید به‌سر می‌برد، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران می‌باشد. مقاومتی که سازمان مجاهدین خلق ایران نیز یکی از سازمان‌های آن است. مجاهدین خلق از نظر اتحادیه اروپا تروریست‌های بالقوه می‌باشند، از این‌رو از سال ۲۰۰۲ نام آن‌ها در لیست سیاه این اتحادیه قرار گرفته است. اما این نام از این پس احتمالاً مدت زیادی در لیست باقی نخواهد ماند. زیرا هر قاضی که این موضوع را بررسی کرده به این نتیجه رسیده است که: علیه رجوی و هوادارانش هیچ مدرکی وجود ندارد. البته در این اثنا شمار این قضات زیاد شده است.

 

مریم رجوی و مجاهدین خلق تا چه حد خطرناک می‌باشند؟ مریم رجوی به این سؤال چنین پاسخ می‌دهد: «ما برای رژیم ملاها خیلی خطرناک هستیم. چه شخص خودم و چه کل جنبش‌مان. ما برای فاشیسم مذهبی که تهدیدی برای مردم ایران و کل جهان است، خطرناک هستیم».
طبق اظهارات رهبر اپوزیسیون ایران، این «جنبش» در ایران از یک شبکه گسترده هواداران فعال که تظاهرات و اعتراضات را سازمان می‌دهند، برخوردار است. رجوی به‌عنوان مدرکی برای حمایت گسترده، یک آلبوم صحافی شده قرمز رنگ را نشان می‌دهد که حاوی عکس‌های وحشتناک و اسامی «۲۰هزار نفر از شهیدان اعدام ‌شده سازمان مجاهدین خلق ایران» است. در عکس‌ها مادران جوان، دانش‌آموزان، دانشجوها، خردسالان و خانواده‌ها دیده می‌‌شوند. همگی آن‌ها جان باخته‌اند. با این حال به‌رغم این سرکوب وحشیانه، مجاهدین یک جنبش مردمی هستند و می‌گویند: «ما قوی‌ترین تهدید علیه رژیم ایران هستیم».

به‌رغم تلاش‌های دولت وقت لندن برای قرار دادن نام سازمان مجاهدین خلق ایران نه تنها در لیست تروریستی انگلستان بلکه در لیست تروریستی اتحادیه اروپا، به تازگی دستگاه قضایی سلطنتی انگلستان در بالاترین سطح خود اعلام کرد: «هیچ اطلاعات معتبری علیه مجاهدین وجود ندارد».
خانم رجوی می‌گوید: «این لیست‌گذاری با انگیزه سیاسی عملی شد، استمالتی که صورت گرفت با این هدف بود از رژیم ایران در بحران اتمی امتیاز بگیرند، اما آن‌چه حاصل شد، خلاف این خواست و هدف بود، ملاها برای کسب سلاح هسته‌یی زمان به‌دست آوردند». خانم رجوی گفت: حذف نام سازمان مجاهدین خلق ایران از لیست تروریستی یک «پیام قوی به مردم ایران و موجب تقویت اراده آن‌ها برای مقاومت خواهد بود».
آخوندها که قرار دادن نام مجاهدین در لیست تروریستی مطابق خواست آن‌ها صورت گرفت، اکنون به هر کس که موقعیت قانونی مجاهدین را تأیید کند، فشار وارد می‌آورند و او را به دامن‌زدن به تروریسم، متهم می‌کنند. خاویر سولانا رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که قرار است هفته آینده به تهران برود، باید مواردی را آویزه گوش خود کند: «ملاها فقط یک زبان می‌فهمند، و آن‌هم زبان قاطعیت است».

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]