اسفند-۰۱ ۱۳۹۱

سخنرانی مریم رجوی در دیدار با هیأت کنگره آمریکا

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در دیدار با هیأت کنگره آمریکا

نمایندگان محترم!
خانم‌ها، آقایان

همان‌طور که پیش از این گفتم، امروز ملاها در مرحله سرنگونی قرار گرفته اند. جامعه ایران نیز به‌رغم سرکوب وحشیانه، آمادگی بالایی برای قیام دارد. ملاها برای سرکوب نارضایتی فزاینده به هر شیوه یی متوسل شدند. اعدام‌های علنی و مجازات‌های غیرانسانی رو به افزایش است تا مردم را مرعوب کند. در ماه‌های اخیر حداقل دو فعال سیاسی زیر شکنجه به‌شهادت رسیدند. به‌رغم این سرکوب‌ها ما شاهد افزایش حمایت ازمقاومت هستیم. این نشانه آن است که برای سرنگونی رژیم نیاز به یک جنبش سازمان‌یافته است.

 

این کاری است که مقاومت ایران به خصوص پس از حذف لیست گذاری به آن مشغول است. افراد اشرف و لیبرتی سازمان‌یافته‌ترین بخش مقاومت هستند. آنها منبع انگیزش برای جوانان و زنان هستند. آنها هسته اصلی مقاومتی هستند که ادامه آن در داخل ایران است. از این رو ملاها از هیچ کاری برای از بین بردن آن فروگذار نمیکنند. ما این واقعیت را به خصوص در خلال سال ۲۰۱۲بارها به دولت آمریکا و ملل متحد توضیح دادیم:
گفتیم که جابه جایی اجباری به لیبرتی، امنیت و حفاظت را از ساکنان سلب می‌کند. اما آنها توجه نکردند. تا این‌که در کشتار فاجعهبار ۲۱بهمن همه این حقایق اثبات شد.

حالا مشکل این‌جاست که از سرگیری فاجعه و کشتار علیه ساکنان لیبرتی هر روز و هر ساعت امکان‌پذیر است. راه‌حل واقعی این است که قبل از حمله مجدد، اعضای مقاومت، همان‌گونه که شما نیز تأکید کردید، به‌سرعت، به اشرف باز‌گردانده شوند. در این رابطه ضروری است که:
۱ ـ جامعه بین المللی و به‌ویژه دولت آمریکا و ملل متحد باید شرایط بازگشت فوری اعضای مقاومت به اشرف را فراهم کنند.
۲ ـ کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد باید پناهندگی جمعی اعضای مقاومت را اعلام کند.
۳ ـ دبیرکل ملل متحد، باید یک نماینده بی‌طرف برای این موضوع تعیین کند و هیاتی را مامور تحقیق درباره کشتار ساکنان لیبرتی کند.
۴- زمان آن فرارسیده که دولت‌های اروپایی و آمریکا در کنار مردم ایران در خواستشان برای تغییر رژیم و برقراری آزادی و دموکراسی در ایران قرار بگیرد.
از شما خیلی متشکرم

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]