فروردین-۰۲ ۱۳۸۹

دیدار از برلین آلمان

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار از برلین آلمان

به دعوت گروهی از نمایندگان پارلمان فدرال آلمان، بعداز ظهر امروز خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برای یک رشته دیدار و گفتگو با رهبران سیاسی و پارلمانی آلمان وارد برلین شد.

در بدو ورود به برلین، کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد که ده‌ها نماینده مجلس فدرال و شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی را در برمی‌گیرد از خانم رجوی در فرودگاه تگل استقبال کرد.

در این مراسم خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های خبری و روز‌نامه‌های آلمان حضور داشتند.

در مراسم استقبال، خانم هیله گوزه یاکوب رئیس افتخاری سندیکای مددکاران اجتماعی آلمان به نمایندگی از سوی کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد ضمن خوش آمدگویی اظهار داشت خانم رجوی شما سال گذشته که به برلین آمدید آفتاب داشتیم. امسال که آمده‌اید بهار وآفتاب داریم و امیدوارم دفعه بعد آفتاب داشته باشیم و آزادی برای ایران.

آقای هولتس اپفل از شخصیت‌های مدافع حقوق‌بشر نیزگفت: ما سالیان تحت حاکمیت دیکتاتوری بوده‌ایم. و برلین را دیوار قطوری دو قسمت کرده بود. اما می‌بینید که به‌نتیجه رسیدیم. امیدوارم که شما هم در آینده نزدیک به هدف‌تان برسید.

شمار کثیری از حامیان مقاومت و هموطنان مقیم برلین که از ساعتی پیش در محوطه بیرونی فرودگاه اجتماع کرده بودند، از خانم رجوی استقبال کردند.

هموطنان ضمن خوش آمدگویی، سال نو را به خانم رجوی تبریک گفتند.

در مراسم استقبال در فرودگاه برلین خانم رجوی به خبرنگاران رسانه‌های آلمان گفت:

در آغاز سال نو ایرانی من به‌دعوت نمایندگان پارلمان به آلمان آمده‌ام تا در مورد وضعیت کنونی ایران گفتگو کنیم. امسال سال مهمی خواهد بود. زمان برای یک تغییر دمکراتیک در ایران فرا رسیده است.

من آمده‌ام که از آلمان بعنوان یکی از کشورهای اصلی اتحادیه اروپا بخواهیم که از خواسته مردم ایران برای آزادی و دمکراسی با اعمال تحریم علیه فاشیسم مذهبی و به‌رسمیت شناختن مقاومت ایران، حمایت کند.

سفر خانم رجوی به برلین توسط رسانه‌های مختلف گزارش شده است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]