اسفند-۱۰ ۱۴۰۲

ویدال کوادراس مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

ویدال کوادراس مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات

photo

روز پنجشنبه ۱۰اسفند ۱۴۰۲ مریم رجوی از دکتر آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی درجستجوی عدالت و معاون سابق رئیس پارلمان اروپا در اولین سفرش به پاریس بعد از سوقصد تروریستی رژیم استقبال کرد. اعضا و هواداران مجاهدین و شورای ملی مقاومت با فریادهای زنده باد آلخو و با دسته‌های گل و با شور و اشتیاق به ویدال کوادراس خوش آمد گفتند.
مریم رجوی ضمن استقبال از آقای ویدال کوادراس و همسر وی خانم آمپارو، طی سخنانی در این مراسم گفت:
از طرف همه مجاهدین و همه اعضای مقاومت می‌گویم: خوش آمدید و خیلی خوشحالیم که امروز در جمع ما هستید. برای همه ما این لحظه، یک شادی و افتخار بزرگ است.
برای مقاومت ما دکتر آلخو ویدال کوادراس؛ قهرمان سربلند پایداری و کسی است که سیاست را با شرافت درهم آمیخت،
هیچ‌گاه تسلیم نشد و پیشتاز یک سیاست درست در مقابل بنیادگرایی اسلامی حاکم بر ایران بود.
او مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات با فاشیسم دینی است.
آخوندها او را هدف شلیک بی‌رحمانه قرار دادند. اما شکست خوردند. می‌خواهند کسانی را که حقایق زمانه را گواهی می‌دهند، از صحنه حذف کنند. اما حالا در یک معجزه بزرگ، به‌قول مردم اسپانیا، «معجزه کوادراس» آقای ویدال کوادراس در کنار ماست. آری او یک شهید زنده است.

اخبار سوءقصد به جان شما قلب‌های آزادیخواهان در جهان، اعضای مقاومت ایران، مجاهدین اشرف ۳، کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین را عمیقا لرزاند.
شما فیلم مراسم دعا در مسجد اشرف۳ را دیدید. اما هیچ دوربینی نتوانست احساسات عمیق مردم در داخل ایران را ضبط کند.
بار دیگر، از طرف همه مجاهدین و همه اعضای مقاومت می‌گویم که آقای ویدال کوادراس عزیز خوش آمدید و ما خیلی خوشحالیم که امروز در جمع ما هستید.

دوستان عزیز!
از لحظه‌یی که آقای ویدال کوادراس با این مقاومت آشنا شد، آرام و قرار نداشت.
در ایام سخت محاصره اشرف خدا فرشته‌یی به یاری ما فرستاد که بسیاری جان‌ها را نجات داد به‌همین دلیل آخوندها او و همکارانش آقای استیونسون و آقای کازاکا را در لیست سیاه قرار دادند. می‌خواستند آن کسانی که حقایق زمانه را گواهی می‌دهند از صحنه حذف کنند، اما اراده‌یی بزرگتر درکار بود و آقای ویدال کوادراس را برای مقاومت مردم ایران حفظ کرد.
وقتی مجاهدین، ناعادلانه لیست‌گذاری شدند، شما بودید که به یاری مقاومت ایران برخاستید.
آقای ویدال کوادراس ریسک رفتن به اشرف در عراق را در شرایطی بسیار خطرناک پذیرفت. او سپس اشرف را مرجع معنوی برای جهان دانست.
شما حتی برای خودتان اتاق و تخت در اشرف یک انتخاب کردید.
زمانی که مجاهدین را به قتل‌گاه لیبرتی بردند، آقای ویدال کوادراس هر چه در توان داشت برای نجات زندگی آن‌ها به‌کار گرفت. او در انتقال آن‌ها به اشرف ۳ نقش تعیین‌کننده داشت و در اولین فرصت به همراه آمپاروی عزیز به دیدار مجاهدین در اشرف ۳ رفتید و در آن جا خود را عضو این جنبش اعلام کردید.
در همه این سال‌ها در صف اول دفاع از مقاومت ایران در جنگ روانی و شیطان‌سازی و افشای دروغ‌ها علیه مقاومت بودید.
به این ترتیب شما خودتان هدف حملات ملایان و همدستانش شدید.
کنفرانس مطبوعاتی شما در مادرید در هفته گذشته با انعکاسات قابل توجه همه را حیرت زده کرد و لحظه بسیار خوشحال کننده‌یی برای همه من و همه ما بود.
حضور و سخنان شما در آن جلسه قوی‌ترین شلیک به آخوندها بود. این‌همه شجاعت برای خبرنگاران هم قابل تحسین بود.
شما پیشتاز یک سیاست درست در مقابل بنیادگرایی اسلامی حاکم بر ایران بودید.
در پارلمان اروپا شما از حقوق‌بشر مردم ایران دفاع کردید و تسلیم تعادل قوا نشدید
همچنین باید از همکاران عزیزتان آقای استیونسن و کازاکا و تلاشهای خستگی ناپذیرشان در آن لحظات سخت تشکر کنم.
شما با هم کارزار یک سیاست درست در مورد ایران را در پارلمان اروپا به پیش بردید و آنرا در کمیته در جستجوی عدالت ادامه دادید.
کمیته در جستجوی عدالت الان تبدیل به یک مرجع بزرگ و قابل تکیه برای آزادی مردم ایران شده به‌خصوص در افشای کارزار شیطان سازی رژیم.

مریم رجوی ضمن قدردانی از خانم آمپارو همسر آقای ویدال افزود: شما خطرهای ادامه این راه را لمس کردید. اما جنگیدن را انتخاب کردید. این راز همه قهرمانانی است که ناپیدایند اما سرنوشت نبرد را مشخص می‌کنند.

آینده متعلق به آزادیخواهان و کسانی است که حاضر به پرداخت قیمت برای آزادی هستند.
اعضای مجاهدین در اشرف ۳ بار دیگر در انتظار دیدن شما هستند.
حضور شما اینجا پیام قوی با خود دارد:
پایداری و ادامه نبرد تا به آخر.

مریم رجوی در پایان تاکید کرد: فردا رژیم یک نمایش انتخابات را سازماندهی کرده است. اما مردم و مقاومت ايران از ۳۰خرداد به بعد ذره‌يی مشروعيت برای این نمايش‌ها قائل نبوده‌اند و رای آن‌ها سرنگونی دیکتاتوری مذهبی است. خامنه‌ای در محاصره بحران‌ها در این نمایش نه‌تنها اصلاحاتی‌های درون رژیم بلکه بخش‌های زيادی از باند خودش را هم حذف کرده است. خامنه‌ای می‌خواهد با انقباض و سرکوب هر چه بيشتر نظام را از آتش قيام و مقاومت حفظ كند.
رای مردم ایران سرنگونی دیکتاتوری دینی است. بی‌تردید این رژیم آینده‌یی ندارد. آینده متعلق به آزادی‌خواهان و کسانی است که حاضر به پرداخت قیمت برای آزادی هستند.

سپس آقای ویدال رئیس کمیته در جستجوی عدالت طی سخنانی خطاب به جمعیت گفت:

پیام من به رژیم ایران این است که شما دو هدف را دنبال می‌کردید. یکی اینکه از شر من خلاص شوید و دوم اینکه باعث رعب و وحشت سیاستمدارانی در اروپا و آمریکا بشوید که از خانم رجوی و مقاومت ایران حمایت می‌کنند اما به هیچکدام از اهدافتان نرسیدید. من زنده هستم و آن سیاستمداران هم فعالیت‌هایشان را در حمایت از مقاومت ایران مضاعف کرده‌اند. خون من اکنون با خون شهدای این مقاومت درهم آمیخته است.

Welcoming-the-President-of-the-International-Committee-In-Search-of-Justice

در این مراسم آقای استراون استیونسون عضو سابق پارلمان اروپا و معاون کمیته در جستجوی عدالت حضور داشت و سخنانی گفت: چیزی که برای من شوکه کننده بود این بود که آلخو در لحظات مرگ و زندگی رژیم ایران را نشانه گرفت. به آلخو می‌گویم که زنده بودن تو پیروزی مجاهدین و شکست بزرگی برای آخوندهاست و در هر کجا بی‌عدالتی باشد ما به نبردمان ادامه خواهیم داد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]