• صفحه اول / آخرین خبرها / گرامیداشت چهلم شهادت مهسا امینی با خروش مرگ بر خامنه ای در سراسر ايران، خيزش بزرگ دانشجويان، دانش‌آموزان، كارگران و بازاريان
آبان-۰۵ ۱۴۰۱

گرامیداشت چهلم شهادت مهسا امینی با خروش مرگ بر خامنه ای در سراسر ايران، خيزش بزرگ دانشجويان، دانش‌آموزان، كارگران و بازاريان

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

گرامیداشت چهلم شهادت مهسا امینی با خروش مرگ بر خامنه ای در سراسر ايران، خيزش بزرگ دانشجويان، دانش‌آموزان، كارگران و بازاريان

مریم رجوی: جهان بايد حق مردم ايران برای سرنگونی اين رژيم را به‌رسميت بشناسد

امروز چهارشنبه ۴ آبان مردم سقز برای گرامیداشت چهلم شهادت مهسا امینی از اولین ساعات روز از نقاط مختلف شهر به سمت مزار مهسا امینی در آرامگاه آیچی حرکت کردند. به‌رغم اقدامات سرکوبگرانه و بستن مسیرها، مردم از راه های مخفی از جمله از طریق رودخانه خود را به مزار رساندند. جمعیت انبوه مردم سقز در مزار آیچی با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «ما همه مهسا هستیم بجنگ تا بجنگیم»، «مرگ بر دیکتاتور»، «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه»، «آزادی آزادی آزادی»، «از کردستان تا تهران جانم فدای ایران»، «معلم زندانی آزاد باید گردد» و … دست به تظاهرات زدند.

بازارها در بسیاری از شهرها از جمله کامیاران، مریوان، مهاباد، سنندج، بوکان، جوانرود، گیلانغرب،‌ شریعتی کرمان، اصفهان، دهگلان،‌ بوشهر، لاله زار و ایرانشهر تهران،…دست به اعتصاب زدند. شماری از کارگران پالایشگاه‌های نفت در تهران و آبادن نیز دست از كار كشیدند.

دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف از جمله خواجه نصیر تهران، داندانپزشکی دانشگاه تهران، دانشگاه نجف آباد، دانشگاه تبریز، دانشگاه آزاد واحد پردیس تهران، دانشکده فنی دختران اصفهان،‌ دانشگاه چمران اهواز،‌ دانشگاه آزاد کرمان، دانشکده مهندسی فردوسی مشهد، آزاد بروجرد، صدرای شیراز، رسام کرج و … دست به تحصن و تظاهرات زدند.

در تهران مردم در نازی آباد، میدان بهشت، نظام پزشکی، امیرآباد، هاشمی و لاله زار با شعار مرگ بر دیكتاتور و مرگ بر خامنه‌ای دست به تظاهرات زدند. در خیابان هاشمی تهران مردم برای تظاهرات تجمع کردند. همزمان شهرهای مختلف از جمله اصفهان و كرمان و مشهد و كرج دست به تظاهرات زدند.

خانم مریم رجوی گفت امروز خروش مرگ بر خامنه‌ای از سراسر ایران به گوش می‌رسد، از سقز بر مزار مهسای نازنین تا نازی‌آباد و امیرآباد و لاله زار تهران و از مشهد و اصفهان و كرمان، دانشجویان، دانش آموزان، بازاریان و كارگران همه اقشار برای سرنگونی آخوندها بپاخاسته اند. جهان باید حق مردم ایران برای سرنگونی این رژیم را به‌رسمیت بشناسد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ آبان ۱۴۰۱ (۲۶ اكتبر۲۰۲۲) ساعت ۱۳۰۰ به وقت تهران

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]