تیر-۱۷ ۱۳۹۰

ایل جورناله: ایران یک زندان است، سرکوب را منهدم کنید

Catégories // فعاليت‌ها // مصاحبه‌ها

ایل جورناله: ایران یک زندان است، سرکوب را منهدم کنید

روزنامه ایل جورناله چاپ ایتالیا-۸ژوئیه۲۰۱۱(۱۷تیر۱۳۹۰) مصاحبه خود با مریم رجوی را تحت عنوان« ایران یک زندان است، سرکوب را منهدم کنید» منتشر کرد.

این جورناله درمقدمه این گفتگو نوشت: خانم مریم رجوی رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران ، برای ایجاد ایرانی دموکراتیک وازادسازی مردمش از چنگال استبداد مذهبی مبارزه میکند.

او در این روزها باهدف جلب حمایت برای ساکنان اشرف و محکوم کردن رژیم تهران که خواهان فتل عام آنهاست، به ایتالیا سفر کرده است.

ایل جورناله : ایا ممکن است یک مخالف سیاسی رژیم ایران مستقر در اشرف را تعریف کنید؟
مریم رجوی. یک اشرفی یعنی کسی که برای ارزشهای دمکراتیک مبارزه می کند. یعنی کسی که برای آزادسازی مردم ایران از بند و زندان بزرگ رژیم ایران تلاش میکند.

ایل جورناله: اما در حمله ۸ آوریل که ۳۶ تن از ساکنان اشرف جان خود را از دست دادند، طرف حمله کننده قوای عراقی بودند؟
مریم رجوی: بله همینطور است، در پس آن حمله نیروهاى عراقى، دستان رژیم ایران دیده میشوند و این نشان دهنده شدت نفوذ رژیم ایران در دولت بغداد است.

ایل جورناله: چرا در ایران بهارى که در دیگرکشور های عربی این چنین منفجر شد بالا نگرفت؟
مریم رجوی: نارضایتی مردم ایران هرلحظه می تواند منفجرشود. اما سر کوب و اختناق بسیار شدید وگسترده است. تصادفی نیست که رژیم ایران رکورد دار شمار اعدامها در دنیاست. در مقام مقایسه، سرکوب و دیکتاتوری در ایران بسیار شدیدتر از دیکتاتوری قذافی و حتی سوریه است. کافی است توجه کنید که در ایران حداقل ۷۰ ستاد دولتی سرکوبگر و امنیتی وظیفه حفظ نظام را دنبال میکنند.

ایل جورناله: ولی در حال حاضر انقلابها از اینترنت میگذرند؟
مریم رجوی: حداقل ۱۲ سیستم دولتی مسئول کنترل اینترنت و فیلتر کردن ایمیل ها و سایتها هستند. بسیاری از جوانان قیام آفرین در سال ۲۰۰۹ از طریق کنترل کدهای انیترنیتی و وارد شدن در پست الکترونیک دستگیر شدند.

ایل جورناله: شما خواهان چه کمکی می باشید؟
مریم رجوی: ما خواهان این هستیم که غرب زمانیکه نوبت دفاع از مردم ایران و ساکنان اشرف می رسد، صورت خود را به آن طرف بر نگرداند. این را هم بدانید که رژیم ایران به طور روزانه برای تشدید نفوذ خود در عراق در تلاش است.

ایل جورناله: شما هم یک جنبش اسلامی هستید. آیا شما خواهان حکومت اسلامی نیستید؟
مریم رجوی: ما خواهان یک جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت هستیم. دیدگاه ما از اسلام، آزادی ، بردباری و صلح است.

ایل جورناله: مقامات دولت عراق خواهان بستن کمپ اشرف تا پایان امسال می باشند. چرا شما با آن مخالفید؟
مریم رجوی: به این دلیل که این، خواسته ملایان حاکم بر ایران است که می خواهند اپوزیسیون خود را از میان بردارند و اینکار را می خواهند از طریق نفوذ خود در عراق به پیش میبرند. ما علیه این خواست و تصمیم رژیم ایران هستیم و حاضر به قبول طرح پارلمان اروپا برای انتقال ساکنان اشرف به کشور های ثالث هستیم که پیش شرط آن تامین حفاظت ساکنان اشرف است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]