آبان-۱۳ ۱۴۰۰

کنفرانس در سنای ایتالیا: ایران، حقوق‌بشر، عدالت و نقش جامعه بین المللی

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس در سنای ایتالیا: ایران، حقوق‌بشر، عدالت و نقش جامعه بین المللی

مریم رجوی: از هر دو مجلس ایتالیا انتظار داریم قتل‌عام زندانیان سیاسی را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت اعلام کنند

نمایندگان محترم سنا و پارلمان ایتالیا،
دوستان گرامی!
به همه شما درود می‌فرستم و از تلاش‌های شما در دفاع از حقوق‌بشر مردم ایران تقدیر می‌کنم. این کنفرانس در شرایط حساسی برگزار می‌شود.
امروز، رژیم حاکم بر ایران، به‌دلیل سیاست‌های جنگ‌افروزانه و تلاش در صدور بنیادگرایی و تروریسم منشأ جنگ و ناامنی در خاورمیانه است. به‌دلیل پافشاری برگسترش موشک‌های بالستیکی و برنامه خطرناک تولید بمب اتمی، تهدید امنیت تمام جهان است و به‌دلیل تدارک فعال عملیات تروریستی در اروپا، این رژیم خطر بالفعل برای جوامع اروپایی است.
آبشخور مشترک این تهدیدها، نقض حقوق‌بشر مردم ایران توسط آخوندهاست. آن‌ها به تروریسم و جنگ‌افروزی دست می‌زنند تا سرکوب مردم ایران را ادامه دهند. به‌همین دلیل دفاع از حقوق‌بشر مردم ایران فقط برای مردم ما نیست؛ بلکه لازمه ارتقاء حقوق‌بشر در جهان و حفاظت از جان و امنیت مردم در خاورمیانه و اروپاست.

رژیم آخوندی تهدید جهانی

سه سال پیش، طرح رژیم برای انفجار بمب در گرد‌هم‌آیی مقاومت ایران در پاریس خنثی شد. یک دیپلمات رژیم که بمب را برای این طرح از ایران به اروپا رسانده و به دست مزدوران داده بود، در دادگاه بلژیک به ۲۰ سال زندان محکوم شد. این پرونده یکی از مهم‌ترین مدارکی است که خطر اضطراری تروریسم رژیم برای اروپا را گواهی می‌کند.
هم‌چنان‌که می‌دانید برای سال‌های طولانی دولت‌های غرب، حقوق‌بشر ایران را در پای مصالح دیپلماتیک و تجاری ذبح کردند و آن را مراوده با اصلاح‌طلبان موهوم نامیدند.
آقای فرانکو فراتینی وزیر خارجه پیشین ایتالیا در گرد‌هم‌آیی سالانه مقاومت ایران، شهادت تکان‌دهنده‌یی را ارائه کرد. او گفت: «طی سالیان، شخصاً به‌عنوان وزیر خارجه یا نایب‌رئیس کمیسیون اروپا، ارتباطاتی با نمایندگان رژیم ایران داشته‌ام. بعضاً با به ‌اصطلاح اصلاح‌طلبان و بعضاً با به ‌اصطلاح اصول‌گرایان. … هیچ‌گونه تفاوتی بین آن‌ها وجود نداشت. آن‌ها قماربازان خیلی خوبی هستند،… آن‌ها سعی می‌کنند واقعیت پشت‌صحنه را پنهان کنند. چیزی که در پشت‌صحنه هست، ترور و نقض حقوق انسان‌ها است».

خوشبختانه در سال‌های اخیر براثر قیام‌های پی‌درپی مردم ایران خیمه‌شب‌بازی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا شکست خورد. برای مقابله‌ با قیام‌ها، خامنه‌ای یک جلاد قتل‌عام را رئیس‌جمهور رژیم کرد و این، تیر خلاصی به تمام نمایش‌های دروغین اصلاح‌طلبی بود.
آخوند رئیسی از اعضای هیئت مرگ در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است. در آن سال خمینی بنیان‌گذار رژیم، فتوا داد که همه‌ زندانیان سر موضع اعدام شوند. بر اساس این حکم، سی هزار زندانی سیاسی حلق‌آویز شدند؛ که مجاهدین ۹۰ درصد آن‌ها را شامل می‌شدند.
در ماه‌های اخیر در خلال محاکمه یکی از عاملان همین قتل‌عام، شاهدان مشاهدات وحشتناک خود درباره قساوت بی‌اندازه جلادان را بازگو می‌کنند. یکی از آن‌ جلادان، هم‌چنان‌که گفتم رئیس‌جمهور کنونی رژیم، آخوند رئیسی است. خامنه‌ای و رژیمش با روی کار آوردن او به‌ جنگ با مردم ایران برخاسته‌اند. هم‌چنین فعالیت‌های رژیم برای دست‌یابی به بمب اتمی را شتاب بخشیده‌اند.
چنان‌که مسعود رجوی گفته است:‌ «رژیم دجال و ضد‌بشری ولایت‌فقیه، بدون سرکوب داخلی و صدور ارتجاع و تروریسم و جنگ‌افروزی بر پا نمی‌ماند؛ زیرا سرکوب و جنگ‌افروزی، ذاتی تمام باندهای این رژیم بوده و در این مقولات هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند…».

قتل‌عام ۶۷ نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت

در مقابل، مردم ایران جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان را گسترش داده‌اند. هدف این دادخواهی به‌محاکمه‌کشیدن قاتلان، ازجمله خامنه‌ای و رئیسی است. هدف این دادخواهی، آزادی ایران از سرکوب و بیداد است. این بخشی از کارزار بزرگ مردم ایران برای سرنگونی رژیم است و زمانی به هدف خود می‌رسد که ایران از شر استبداد دینی رها شده باشد.

جنبش دادخواهی برای گردآوری فهرست کامل شهیدان سربه‌دار و محل دفن آن‌ها تلاش می‌کند. تاکنون اسامی ۵هزار تن از شهیدان مجاهد سرموضع که در این قتل‌عام به شهادت رسیده‌اند، منتشر شده است.
در خرداد امسال، دبیر کل عفو بین‌الملل تأکید کرد که رئیس جمهور رژیم در ارتباط با دست‌ داشتن در جنایات بین‌المللی پیشین و ادامه‌دار باید مورد تحقیقات کیفری قرار بگیرد. هم‌چنین پروفسور جاوید رحمان، گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد وضعیت حقوق‌بشر ایران، خواستار تحقیقات مستقل در مورد قتل‌عام زندانیان سیاسی ایران با دستورات دولتی و نقش ابراهیم رئیسی شد.
بنابراین از هر دو مجلس ایتالیا انتظار داریم قتل‌عام زندانیان سیاسی ایران را رسماً به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت اعلام کنند و بر محاکمه خامنه‌ای و رئیسی به جرم جنایت علیه بشریت تأکید کنند.

مریم رجوی: از هر دو مجلس ایتالیا انتظار داریم قتل‌عام زندانیان سیاسی را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت اعلام کنند

مسئولیت ایتالیا و اروپا

برای مردم ما ایتالیا شناخته می‌شود به حمایت از یاد‌نرفتنی دولتش از قیام‌کنندگان سال ۸۸ به‌طوری‌که حتی در سفارت‌خانه خود در تهران را به روی جوانان تحت تعقیب باز گذاشت.
شناخته می‌‌شود به همبستگی و روابط دیرینه پارلمان و سنای ایتالیا با مقاومت ایران. ازجمله حمایت‌های این پارلمان از حقوق انسانی مجاهدین در زمانی که در محاصره رژیم و دولت‌ دست‌نشانده‌اش در عراق بودند.
و شناخته می‌شود به امادال فورنو زن فداکار ایتالیایی که در آذر ۱۳۶۰ در مرکز شهر ترویزا خود را به آتش کشید (۱) تا به اعدام نوجوانان ایرانی اعتراض کند. او برخاست تا وجدان‌های خفته را در سراسر جهان بیدار کند.
از آن زمان، آخوندها هم‌چنان در حال کشتارند. ما اکنون در آستانه سالگرد قیام بزرگی هستیم که دو سال پیش در ۲۰۰شهر ایران رخ داد. در روزهای این قیام به دستور خامنه‌ای، پاسداران حداقل ۱۵۰۰ جوان و نوجوان را به قتل رساندند. این بزرگ‌ترین کشتار تظاهرات مردمی در جهان معاصر است.

به‌خاطر جلوگیری از تکرار چنین فجایعی، خواست مردم و مقاومت ایران این است که رعایت حقوق‌بشر مردم ایران و حفاظت از جان معترضان ایرانی باید در قلب هر مذاکره‌یی با رژیم آخوندی باشد.
بدون پافشاری بر حقوق‌بشر مردم ایران و بدون اتخاذ یک سیاست قاطع هیچ مذاکره یا تلاشی برای کوتاه کردن دست این رژیم از بمب اتمی به نتیجه نمی‌رسد.

ساندرو پرتینی، رئیس‌جمهور محبوب و فقید ایتالیا و از رهبران جنبش مقاومت گفته است: «در همه حال و در هر موقعیتی یک انسان آزاده باشید و برای این‌که چنین باشید، برای پرداخت هر بهایی آماده ‌باشید».(۲)
مجاهدان و کانون‌های شورشی و آن‌ها که در زندان‌های رژیم برای آزادی مردم ایران مقاومت می‌کنند، آماده پرداخت هر بهایی هستند.
به‌همین دلیل قادرند استبداد دینی را سرنگون کنند و یک جمهوری دمکراتیک بر اساس جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد و لغو حکم اعدام و یک ایران غیراتمی را برپا سازند.

از همه شما متشکرم.

مریم رجوی: از هر دو مجلس ایتالیا انتظار داریم قتل‌عام زندانیان سیاسی را نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت اعلام کنند

پاورقی ها

۱ـ نشریه اتحادیه انجمن‌های دانشجویان مسلمان ـ شماره ۱۶

۲ ـ “ in ogni circostanza e di fronte a tutti, un uomo libero e pur di esserlo sii pronto a pagare qualsiasi prezzo.”

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]