• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / شصت و هفتمين روز قيام، خيزش مردم از كردستان و كرمانشاه تا مرودشت و بوشهر و بندرعباس
آذر-۰۱ ۱۴۰۱

شصت و هفتمين روز قيام، خيزش مردم از كردستان و كرمانشاه تا مرودشت و بوشهر و بندرعباس

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

شصت و هفتمين روز قيام، خيزش مردم از كردستان و كرمانشاه تا مرودشت و بوشهر و بندرعباس

ده‌ها شهيد و مجروح درجوانرود، آتش گشودن پاسداران با دوشكا به روی مردم، جنايت ديگری عليه بشريت

صبح امروز ۶۷‌امين روز قيام سراسری، خامنه‌ای مرتكب جنايت ديگری عليه بشريت شد.  مردم جوانرود مراسم خاکسپاری شهیدان قیام عرفان کاکایی و بهاء الدین ویسی را که شب گذشته با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر به شهادت رسیدند، با فریادهای «مرگ بر خامنه‌ای» برگزار کردند. و پس از مراسم دست به تظاهرات زدند، پاسداران با تيربار دوشکا به روی مردم آتش گشودند، ده‌ها تن شهيد و مجروح شدند.  مردم با چوب و سنگ به مقابله برخاستند و جنگ و گریز با نیروهای دشمن در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر جوانرود ادامه دارد. اکنون بیمارستان‌های جوانرود با کمبود خون مواجه هستند و مردم در مقابل بیمارستان شهر تجمع کرده‌اند.  صبح امروز در پیرانشهر پیکر شهید قیام کاروان قادر شکری نوجوان ۱۶‌ساله که شب گذشته به شهادت رسید با حضور گسترده مردم و با شعارهای

«مادر گریه نکن انتقامش را می‌گیریم» به خاک سپرده شد. سپس مردم پیرانشهر در خیابان‌های شهر تظاهرات کردند، نيروهای سركوبگر به روی مردم آتش گشودند كه به جنگ و گريز منجر شد.

شماری از مردم شهيد و مجروح شدند. شب گذشته در مهاباد نیروهای سرکوبگر به خانه‌های مردم حمله کردند و شمار زيادی را دستگير نمودند.

در بسیاری محلات درب خانه‌ها و پنجره ها و شیشه ماشین‌ها را شکستند. روزنامه حکومتی اعتماد به نقل از جلال محمود زاده نماینده مجلس رژیم از مهاباد نوشت «تا کنون ۱۱ نفر در مهاباد کشته شده‌اند…از روز شنبه نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر مستقر شده و برخی از آن‌ها به پنجره‌های خانه‌های مردم، مغازه‌ها و ساختمان‌های مردم شلیک کرده‌اند…» در مرودشت مراسم خاکسپاری آرمان عبادی که ۲۶‌آبان با شلیک مأموران جنایتکار رژیم به شهادت رسید با حضور گسترده مردم برگزار شد.

مردم در این مراسم شعار می دادند «قسم به خون آرمان ایستاده‌ایم تا پایان». مردم بوشهر در مقابل استانداری با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «بوشهری با غیرت حمایت حمایت» دست به تظاهرات زدند و نيروهای دشمن با شلیک گاز اشک‌آور به مردم حمله کردند.

در کرمانشاه مراسم چهلم شهید قیام سینا نادری و آرمین صیادی با حضور گسترده مردم و با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «شهید نمی‌میرد» برگزار شد و مردم پس از مراسم در شهر به تظاهرات پرداختند. امروز دانشجویان ادبیات علامه تهران، شیمی و علوم پایه علم وصنعت تهران، علوم پزشکی سنندج، علوم پزشکی همدان، علوم پزشکی البرز، فنی خوانسار، آزاد شاهین شهر، فنی حرفه‌یی سمیه نجف آباد، دانشگاه بناب، با شعارهای «کرد و بلوچ و آذری آزادی و برابری»، «مرگ بر دیکتاتور»،

«کردستان گورستان فاشیست‌ها» و «مرگ بر دیکتاتور»، «هموطن داد بزن حقتو فریاد بزن» تحصن و اعتصاب کردند. در تهران مزدوران لباس شخصی برای سرکوب دانشجویان وارد خوابگاه فاطمیون دانشگاه تهران شدند.

یکشنبه شب جوانان در پیرانشهر منزل مأمور جنایتکاری را که جوانان را به شهادت رسانده بود به آتش کشیدند و در تهران یک پایگاه بسیج سرکوبگر را در فاز چهارم اندیشه با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند.

خانم مريم رجوی با درود به جوانرود خون‌فشان و ديگر شهرهای به پاخاسته از مهاباد و پیرانشهر تا كرمانشاه و بوشهر و مرودشت و … گفت ياد و خون شهيدان، عموم مردم به‌ويژه جوانان شورشگر را در استمرار قيام برای به زير كشيدن رژيم جلادان مصمم تر می‌كند. خيزش امروز ثابت كرد كه زرهپوش و هلی‌كوپتر و تيربار هم اثر ندارد. انقلاب دموكراتيک ايران پيروز می‌شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ آبان ۱۴۰۱ (۲۱ نوامبر ۲۰۲۲)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]