• صفحه اول / آخرین خبرها / مردم یزدانشهر با حضور انبوه در خاكسپاری عباسقلی صالحی، خشم خود از رژیم جلادان را ابراز كردند
مهر-۱۰ ۱۴۰۰

مردم یزدانشهر با حضور انبوه در خاكسپاری عباسقلی صالحی، خشم خود از رژیم جلادان را ابراز كردند

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مردم یزدانشهر با حضور انبوه در خاكسپاری عباسقلی صالحی، خشم خود از رژیم جلادان را ابراز كردند

مریم رجوی: اعدام عباسقلی صالحی پس از ۲۰ سال زندان بیانگر شقاوت بی حد و حصر رژیمی است که حتی یک‌روز بدون شکنجه و اعدام باقی نمی‌ماند

رژیم جنایتکار آخوندی روز چهارشنبه ۷مهر عباسقلی صالحی ۴۲ساله را پس از تحمل ۲۰سال زندان، در زندان اصفهان به‌دار آویخت. سه‌شنبه شب مادر عباسقلی به‌ همراه عده زیادی از مردم و جوانان اصفهان كه از احتمال اعدام وی مطلع شده بودند، در مقابل زندان گرد آمدند و تا صبح در آن‌جا ایستادند.

نیروهای سركوبگر و عوامل اطلاعاتی و امنیتی رژیم آخوندی، خانواده عباسقلی را تهدید كردند تا مبادا دست به اعتراض بزنند. به همین منظور روز چهارشنبه جنازه او را تحویل خانواده اش ندادند. علیرغم تمهیدات سركوبگرانه روز پنجشنبه تشییع جنازه و خاكسپاری با حضور شمار كثیری از مردم خشمگین یزدانشهر برگزار شد.

هم‌زمان (چهارشنبه ۷مهر) دژخیمان خامنه‌ای، یاسین عبداللهی ۳۰ساله را، بعد از تحمل ۹سال حبس در زندان زاهدان اعدام کردند.

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت: مردم شجاع یزدانشهر و دلیران بختیاری با حضور انبوه در تشییع و خاکسپاری عباسقلی صالحی خشم و نفرت خود را از رژیم جلادان به نمایش گذاشتند. اعدام او پس از ۲۰سال زندان بیانگر شقاوت و سبعیت بی‌ حد و حصر رژیمی است که حتی یک‌روز بدون شکنجه و اعدام باقی نمی‌ماند.
خامنه‌ای در وحشت از خشم و نفرت مردم به جان آمده از رژیم منحوس ولایت فقیه، با سرکار آوردن رئیسی جلاد۶۷ بیهوده تلاش می‌کند با تشدید شکنجه و اعدام از بالا گرفتن قیام‌های مردمی جلوگیری کند. پرونده جنایت‌های این رژیم باید به شورای امنیت ارجاع شود و سردمدارانش به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸مهر ۱۴۰۰ ( ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]