بهمن-۰۸ ۱۳۸۹

تصویب قطعنامه شورای اروپا درباره اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تصویب قطعنامه شورای اروپا درباره اشرف

مریم رجوی، از تصویب قطعنامه مجمع پارلمانی شورای اروپا درباره اشرف استقبال کرد و گفت: در این قطعنامه، نمایندگان شریف مجالس ۴۷کشور اروپا و آسیای مرکزی در برابر یک فاجعه انسانی شرم آور به‌پاخاسته‌اند که وجدان جهان را جریحه‌دار کرده است.

این قطعنامه از هر نظر یک سند پر ارزش است. به‌خصوص که جنایت‌های سفارش شده رژیم ولایت فقیه را که توسط آدم‌کشان عراقی انجام می‌شود به ثبت رسانده و در عین حال به موقعیت قانونی ساکنان اشرف به‌عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون ۴ ژنو صریحاً اذعان می‌کند. با این فراخوان معتبر بین‌المللی، مجمع پارلمانی شورای اروپا مسئولیت اخلاقی و قانونی اقدام‌های عاجل و مؤثر در قبال یکی از حساس‌ترین و حادترین مسائل حقوق‌بشری جهان امروز را بر دوش تمام دولت‌های اروپا قرار داده است.

پس از این قطعنامه، پس از قطعنامه ۲۵نوامبر پارلمان اروپا و پس از بیانیه‌های اکثریت نمایندگان مجالس قانونگذاری و سنای ده‌ها کشور، زمان آن است که موضعگیری‌ها و نگرانی‌های ابراز شده به یک اقدام عملی ارتقا پیدا کند. نباید اجازه داد که فاشیسم مذهبی در برابر چشم دنیا به نقض کنوانسیون های بین‌المللی و اصول حقوق‌بشر و نقض ابتدایی‌ترین حقوق، شجاع‌ترین و پاک‌ترین فرزندان مردم ایران در اشرف ادامه دهد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]