آذر-۱۳ ۱۳۹۱

پیام به کنفرانس در پارلمان انگلستان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به کنفرانس در پارلمان انگلستان

آقای رئیس، نمایندگان محترم، دوستان عزیز!
از جانب مردم و مقاومت ایران و از سوی مجاهدان آزادی در لیبرتی و اشرف به شما سلام می‌کنم و برای کنفرانس شما آرزوی موفقیت می‌کنم.
از کمیته پارلمانی بریتانیایی ایران آزاد به‌خاطر برگزاری این کنفرانس تشکر می‌کنم. همچنین مایلم قدردانی خودم را نثار جامعه حقوقدانان انگلیس و هیات مدیره کانون وکلا و تمامی وکلا و حقوقدانانی که از مقاومت ایران در نبرد حقوقیاش دفاع کردند، بنمایم.

 

دوستان گرامی؛
جهان به فراخوان‌های طولانی ما توجه کرد و تحریم‌ها علیه رژیم ملاها برقرار ساخت. با این‌حال، متأسفانه هنوز سیاست دولت‌های غرب نسبت به ملاها، بر پاشنه مماشات می‌چرخد. برای فرار از سرنگونی، ملاها جنگ با مردم ایران و جنگ با جامعه جهانی را در پیش گرفتهاند. از توسعه برنامه‌اتمی برای ساختن بمب و حمایت گسترده از دیکتاتوری اسد تا تشدید سرکوب در داخل ایران بیعملی یا اکتفا کردن به مذاکرات بیفایده یا موضع‌گیری‌های لفظی در برابر این رژیم ادامه سیاست شکست خورده قبلی است. راه‌حل صحیح سیاست تغییر رژیم است که خواست مبرم مردم ایران است.

من می‌خواهم مشخصا توجه شما را به وضعیت فاجعهبار حقوق‌بشر در ایران جلب کنم.
ملاها برای حفظ قدرت خود روزانه در حال اعدام و شکنجه هستند.آن‌ها اعدام‌ها را از ۵۵۰ اعدام در سال ۲۰۱۰به ۶۷۰ اعدام در سال ۲۰۱۱ رسانده‌اند. امسال نیز صدها نفر را اعدام کرده‌اند.
بخش قابل توجهی از اعدام‌شدگان جوانان عاصی و معترضند. در میان آن‌ها حتی مخالفان سیاسی وجود دارند. اما ملاها همه را تحت عنوان قاتل یا فروشنده مواد مخدر اعدام می‌کنند. اهرم اساسی ملاها برای ارعاب، شکنجه و تجاوز سیستماتیک در زندان‌هاست.
مرگ زندانیان در زیر شکنجه جریان وار شده است. تازه‌ترین قربانی ستار بهشتی یک کارگر مبارز است. تنها جرم او نوشتن انتقاد به استبداد ملاها در وبلاگش بود. زیر فشار اعتراض‌ها، ملاها ناچار شدند به بخشی از جرم خود در مورد مرگ این جوان اعتراف کنند. در سطح جامعه، ملاها حداقل ۶۰نهاد سرکوبگر دارند. شامل چندین نوع ارگان ضد شورش، چندین نهاد برای شکنجه و حداقل ۱۲نهاد برای فیلترینگ وبسایت‌ها و کنترل ایمیل‌ها.

تشکیل مرکز حقوق‌بشر برای دفاع از زندانیان سیاسی ایران یک ابتکار ارزنده برای گسترش کارزار در دفاع از حقوق‌بشر ایران است. به لرد کلارک و کمیته پارلمانی بریتانیایی برای ایران آزاد که مبتکر آن است، درود می‌فرستم
اگر دولت‌های غرب ملاها را به‌خاطر جنایتهای بزرگی مثل قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی مورد حسابرسی قرار داده بودند، آن‌ها تا این حد جری نمی‌شدند.
این اسامی ۲۰ هزار تن از شهدای ایران است.
اما متأسفانه دولت‌های غرب یا منفعلند یا کاری در خور این وضعیت اضطراری نمی‌کنند. در مورد اشرف و لیبرتی، دولت‌های غرب از سر مماشات با آخوندها یا در سرکوب مجاهدان آزادی شریک شدند یا نظارهگر آن بودند و رژیم ولایت فقیه با استفاده از این نقش شرمآور، به قتلعام و محاصره ضدانسانی علیه آن‌ها دست زد. قلب مشکل این جاست که غرب راه حل اصلی مسأله ایران را نادیده گرفته است.
پاسخ این رژیم مردم و مقاومت ایران هستند. اما دولت‌های غرب آن را به‌عمد نادیده می‌گیرند. این منشأ همه خطاهاست.
از این رو از جانب مقاومت مردم ایران، جامعه جهانی، به‌ویژه ایالات متحده و دولت انگلستان را فرا می‌خوانم که
۱ ـ رژیم ملاها را برای پاسخ‌گویی در مورد شکنجه و تجاوز سیستماتیک زندانیان تحت فشار قرار دهید.
۲ ـ ادامه روابط اقتصادی خود با این رژیم را منوط به توقف اعدام‌ها کنید.
۳ ـ پرونده نقض حقوق‌بشر ایران را به شورای امنیت ارجاع دهید و رهبران رژیم به‌خصوص خامنه ای را به‌جرم جنایت علیه بشریت به محکمه ارجاع دهید.
۴ ـ رژیم ولایت فقیه را قاطعانه خلع سلاح کنید. استفاده از برنامه موشکی و هواپیمای جنگی را برای آن ممنوع کنید. قطعنامه شورای امنیت ملل متحد در خصوص منع صدور سلاح از جانب این رژیم را به‌اجرا بگذارید.
۵ ـ مقاومت و مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسید و همه موانع آن را از سر راه بردارید
من هم‌چنین ایالات متحده و انگلستان را فرا می‌خوانم که بنا به مسئولیت خود، بر طبق قوانین بین‌المللی، برای تأمین امنیت و آزادی و حقوق پایه‌یی ساکنان لیبرتی و اشرف اقدام کنند.

کمپ لیبرتی، عملا به یک بازداشتگاه تبدیل شده است. این محصول مماشات همین دولت‌ها با آخوندها و وابستگان عراقی آن‌هاست. این محصول بیمسئولیتی ملل متحد است.
از دبیرکل ملل متحد انتظار می‌رود به این وضعیت خاتمه دهد.
از او می‌خواهیم با استفاده از اختیارات خود کمپ لیبرتی را از موقعیت پناهندگی برخوردار سازد و مانع آن شود که دولت عراق دارایی اشرف را به‌غارت ببرد. ساکنان باید قادر باشند که آزادانه دارایی منقول و غیرمنقول خود را به فروش برسانند.
در خاتمه برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم و بار دیگر از همه شما تشکر می‌کنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]