مهر-۰۹ ۱۳۸۸

نامه به پرزیدنت باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

نامه به پرزیدنت باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا

فوری

من می‌خواهم به‌طور اورژانس توجه شما را به وضعیت خطرناک ۳۶ تن از ساکنان کمپ اشرف که در ژوییه گذشته از سوی نیروهای عراقی به گروگان گرفته شده و به‌رغم سه دستور قاضی مبنی بر آزادی آن‌ها، هم‌چنان در بازداشت هستند، جلب نموده و خواستار مداخله شما برای آزادی بلادرنگ آن‌ها هستم. این افراد ۶۶ روز است در اعتراض به بازداشت غیر قانونی خود در اعتصاب غذا به‌سر می برند و وضعیت وخیمی دارند.
قاضی عراقی در روزهای ۲۳ اوت و ۱۷ و ۲۷ سپتامبر برای این ۳۶ تن قرار آزادی و منع تعقیب صادر کرده است. سومین قرار بر اساس قوانین عراق قطعی و غیر قابل فرجام است و گروگان‌ها باید بلافاصله آزاد می شدند.

دولت عراق به‌درخواست رژیم ایران، میه‌خواهد امروز آن‌ها را به زور از زندان خالص به بغداد منتقل کند تا به توطئه‌های جدید از جمله پرونده سازی‌های پوشالی برای آن‌ها مبادرت کند.

این اقدام جنایتکارانه در حالیست که شب گذشته آقای غضنفر حمود رئیس کل دادستانی عراق به آسوشیتدپرس گفت:«یک دستور عام برای پلیس جهت آزادی ۳۶ عضو گروه اپوزیسیون ایرانی که در جریان حمله‌یی به قرارگاه‌شان دستگیر شدند صادر کرده است…
آن‌ها می‌باید تابه‌حال آزاد شده باشند. ما دستورات را به تمامی ایستگاه‌های پلیس برای آزادی آن‌ها در هرکجا که هستند صادر کرده‌ایم». قاضی خالص ۲۹ سپتامبر به خبرگزاری فرانسه گفت : «من آن‌ها را آزاد کرده‌ام و گفتم که آن‌ها باید به کمپ اشرف بازگردند».

یاد آوری می‌کنم نیروهای آمریکایی با تک تک ساکنان اشرف، از جمله ۳۶گروگان، در سال ۲۰۰۴ یک توافقنامه مشترک امضا کرده‌اند که نیروهای آمریکایی ما بازاء تحویل سلاح‌های این افراد حفاظت‌شان را بر عهده گرفته‌اند. لذا از جنابعالی می‌خواهم به هر ترتیب که مقتضی میدانید از نیروهای آمریکایی و سفارت آمریکا در عراق بخواهید ترتیبات آزادی این افراد حفاظت شده را فراهم کنند.

با احترام
مریم رجوی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]