فروردین-۱۴ ۱۳۹۰

اعتراض به مداخله نظامی نیروهای مالکی به شمال اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

اعتراض به مداخله نظامی نیروهای مالکی به شمال اشرف

مریم رجوی صبح امروز طی نامه‌های فوری به دبیرکل و مقامات زیربط ملل متحد و همچنین به خانم هیلاری کلینتون وزیرخارجه آمریکا، رابرت گیتس وزیردفاع آمریکا، ژنرال متس فرمانده سنت کام و جیمز جفری سفیر آمریکا در عراق، ژنرال لوید آستین فرمانده نیروهای آمریکا در عراق، اشغال قسمت‌هایی از شمال اشرف با ستونهای زرهی به‌دستور نوری مالکی را خواسته برنامه‌ریزی شده رژیم ولایت فقیه برای سرکوب اپوزیسیون خود در خاک عراق دانست و خواستار دخالت فوری آنها برای خارج شدن سریع نیروهای ارتش عراق از اشرف شد.

مریم رجوی در نامه خود خطاب به خانم کلینتون و دیگر مقامات آمریکا تاکید کرد: ورود نیروهای مسلح به اشرف که یک منطقه خلع‌سلاح شده است برخلاف قوانین بین‌المللی است. و مطمئناً شما شیوه‌های قذافی و اشغال نظامی کمپ اشرف را که هزار زن مسلمان در آن هستند نمی‌پذیرید. از این‌رو مداخله فوری شما برای خارج شدن نیروهای اشغالگر نظامی از کمپ اشرف ضروریست.

مریم رجوی در همین رابطه نامه‌هایی برای سناتور جان مک کین، سناتور لوین رئیس کمیته نیروهای مسلح در سنای آمریکا خانم رزلهتینن، رئیس کمیته خارجی کنگره آمریکا، اد ملکرت نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد و رئیس یونامی در عراق و خانم پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد فرستاد و خواستار مداخله سریع آن‌ها برای خاتمه دادن به اشغال بخش‌های شمالی اشرف توسط قوای زرهی نوری مالکی که نقض آشکار معاهدات بین‌المللی به‌ویژه کنوانسیون چهارم ژنو است گردید.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]