• صفحه اول / پیام‌ها / نامه به رئیس جمهور آمریکا و یادآوری تعهدات آمریکا برای حفاظت از اشرف
اردیبهشت-۰۶ ۱۳۸۹

نامه به رئیس جمهور آمریکا و یادآوری تعهدات آمریکا برای حفاظت از اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

نامه به رئیس جمهور آمریکا و یادآوری تعهدات آمریکا برای حفاظت از اشرف

خانم مریم رجوی طی نامه ای به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با اشاره به تداوم و تشدید توطئه رژیم آخوندی و دولت مالکی علیه مجاهدان اشرف، تعهدات آمریکا برای حفاظت از اشرف را یادآور شد و دولت آمریکا را به اتخاذ اقدامات مقتضی برای تضمین حفاظت اشرف و خاتمه دادن به این اقدامات توطئه گرانه و برچیدن سیرک ننگین خامنه‌ای مالکی در ورودی اشرف فراخواند.
در نامه مریم رجوی که رونوشت آن برای وزرای خارجه و دفاع آمریکا و سفیر و فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق و هم‌چنین برای دبیرکل ملل متحد و نماینده ویژه‌اش در عراق ارسال شده آمده است:
به‌دنبال حمله شکست خورده ۲۶فروردین گذشته، روز شنبه چهارم اردیبهشت یک مقام نخست وزیری عراق که عامل شناخته شده رژیم ایران است، به اشرف رفته و دستورات جدیدی را برای اِعمال فشار علیه مجاهدان اشرف صادر کرده است.

وی همان کسی است که درحملات جنایتکارانه ششم و هفتم مردادماه گذشته، دستور شلیک به جانب مجاهدان بی سلاح را صادر کرده بود.
مریم رجوی یادآور شد که مشاور سیاسی نخست وزیر فعلی عراق در روزهای اخیر تصریح کرده است: «پخش کردن سرودهای مخالف دولت ایران، بر خلاف قانون اساسی است، چرا که تهدید علیه یکی از کشورهای همسایه محسوب می‌شود.
این حق نیروهای عراقی است که با قدرت وارد شوند و آن‌ها خوش شانس هستند که عراق به خشونت ایمان ندارد و در هر دولت دیگر آن‌ها با گلوله واقعی مواجه می‌شدند و در لحظه آن‌ها را نابود می‌کردند».

اظهاراتی که به‌وضوح نیات شوم دولت مالکی علیه ساکنان اشرف را برملا می‌کند.
مریم رجوی خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: وقایع هفته‌های گذشته بازهم نشان داد که دولت مالکی نه تنها صلاحیت و توان واراده حفاظت ساکنان اشرف را ندارد بلکه همدست دیکتاتوری آخوندی در توطئه‌های سرکوب‌گرانه علیه اشرف است.
از این رو با توجه به موافقتنامه ساکنان اشرف با نیروهای آمریکایی و با توجه به تعهدات بین‌المللی آمریکا ضروریست که اقدامات مقتضی برای تضمین حفاظت ساکنان اشرف و تأمین حقوق آنان در چارچوب قوانین بین‌المللی و برای پایان دادن به کارزار کثیف رژیم آخوندی و دولت مالکی و برچیدن بساط ننگین مزدوران اطلاعات آخوندی و نیروی تروریستی قدس در مقابل اشرف اتخاذ شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]