فروردین-۲۵ ۱۳۹۰

تأیید بین‌المللی ۳۴شهید و ۳۵۰مجروح در حمله به اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تأیید بین‌المللی ۳۴شهید و ۳۵۰مجروح در حمله به اشرف

سخنگویان سازمان ملل متحد در ژنو و نیویورک اعلام کردند «۳۴ایرانی تبعیدی وقتی سربازان عراقی هفته گذشته به کمپ اشرف حمله کردند، کشته شدند». آن‌ها تأکید کردند یک تیم از ناظران یونامی ۲۸جسد را در بازدید روز چهارشنبه خود از این کمپ، مشاهده کردند. او گفت: اکثر اجساد مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند.

مریم رجوی گفت به‌این ترتیب جامعه جهانی ابعاد جنایت ۱۹فروردین نیروهای عراقی علیه ساکنان بی‌سلاح و بی‌دفاع اشرف را، که تحت حفاظت کنوانسیون چهارم ژنو هستند، مورد تأیید قرار می‌دهد. این جنایت از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و جنایت علیه جامعه بین‌المللی است و هر آن امکان تکرار آن می‌رود، لذا آمریکا به‌خاطر تعهدات بین المللی و به خاطر توافقنامه یی که با تک تک ساکنان اشرف امضا کرده است، باید بلافاصله حفاظت ساکنان اشرف را بر عهده گرفته و اجازه تکرار این جنایت را ندهد. سازمان ملل بایستی نظارت دائمی خود را در اشرف مستقر کند. نیروهای عراقی باید از اشرف خارج شوند و مسئولان این جنایت از سوی دادگاه بین‌المللی مورد محاکمه قرار گیرند.

آسوشیتدپرس به‌نقل از «یک دیپلومات غربی» نوشت: «۲۵جسد دارای زخم‌های ناشی از شلیک گلوله بودند و دست کم سه تن از کشته‌شدگان به‌نظر می‌رسید که در هم کوبیده شده بودند که احتمالأ به‌خاطر له شدن توسط خودرو بود». اجساد ۴شهید دیگر در بیمارستان بعقوبه و دو شهید دیگر در بیمارستان بغداد در اختیار نیروهای عراقی قرار دارد که از تحویل آن‌ها به بستگانشان در اشرف خوداری می‌کنند.
به این ترتیب با بازدید هیأت آمریکایی و هیأت ملل متحد در ۲۱و ۲۴فروردین و مشاهده اجساد شهیدان و گفتگو با مجروحان و معاینه‌شان توسط تیم‌های پزشکی این هیأتها، نتایج هولناک حمله ۱۹فروردین نیروهای تحت امر مالکی به اشرف از جمله ۳۴شهید و بیش از ۳۵۰مجروح مورد تأیید بین‌المللی قرارگرفت.

این هیأتها بخشی از ۳۵۰مجروح را در اشرف و بخش زیادی از آنان را در بیمارستان بعقوبه مشاهده کردند.
نیروهای سرکوبگر عراقی بیش از ۳۰مجروح را روز ۲۱فروردین و شمار دیگری را روز ۲۳فروردین درحالیکه در شرایط وخیمی بودند از بیمارستان بعقوبه بیرون کردند. ۱۳تن از مجروحان در تعرض روز ۲۱فروردین و۱۳تن دیگر در تعرض روز ۲۴فروردین نیروهای عراقی به مجاهدان اشرف، مجروح شدند.

آسوشیتدپرس در روز چهارشنبه ۲۴فروردین نوشت: «روز چهارشنبه دو کارمند بیمارستان گفتند، مخالفان ایرانی … با زور از تخت بیمارستان بیرون کشیده شده و به کمپ خود برگردانده شدند. دست کم ۱۷تن از مجروحان بستری در بیمارستان عمومی بعقوبه، که وضعیت تعدادی از آن‌ها توسط دکتر وخیم تشخیص داده شده بود، اواخر سه‌شنبه توسط نیروهای امنیتی به کمپ اشرف در استان شرقی دیالی برگردانده شدند». نیروهای آمریکایی وضعیت ۷تن از مجروحان را که روز یکشنبه از بیمارستان بعقوبه به‌زور به اشرف بازگردانده شده بودند، وخیم تشخیص دادند و آن‌ها را به بیمارستان بلد متعلق به نیروهای آمریکایی منتقل کردند.

روز چهارشنبه ۲۴فروردین در یک کنفرانس بین‌المللی در پاریس، شماری از شخصیت‌های برجسته آمریکایی، از جمله ژنرال شلتون رئیس ستاد سابق ارتش آمریکا، جان بولتن معاون وزیر خارجه و سفیر سابق آمریکا در ملل متحد، پاتریک کندی، آمباسادور دل دیلی، مسئول ضدتروریسم وزارتخارجه آمریکا در دوران پرزیدنت بوش و لوئیس فری رئیس اف بی آی در زمان پرزیدنت کلینتون، بر ضرورت حفاظت ساکنان اشرف توسط نیروهای آمریکایی تأکید کردند. در این کنفرانس آقای گونتر فرهویگن که در فاصله سالهای ۲۰۰۴تا ۲۰۱۰معاون کمیسیون اروپا بوده است از رهبران اتحادیه اروپا و ۲۷عضو این اتحادیه دعوت کرد موضوع کمپ اشرف و حفاظت آن را به اولویت سیاست خارجی اروپا تبدیل کنند.
پاتریک کندی در این کنفرانس خطاب به نوری مالکی گفت که خون شهیدان اشرف روی دست مالکی است و او باید در دادگاه بین‌المللی محاکمه شود.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]