تیر-۱۴ ۱۳۹۶

شروع گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس

Catégories // در رسانه‌ها

شروع گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس

اپوزیسیون بر سرنگونی رژیم فاشیسم حاکم بر ایران و جایگزینی آزادی و دمکراسی و احترام به حقوق بشر و محقق شدن صلح و ثبات در منطقه تاکید ورزید.
خانم مریم رجوی رهبر اپوزیسیون ایران سخنانی ایراد نمود و در آن تاکید کرد که عوامل سرنگونی آخوندها، این رژیم را به محاصره در می‌آورد. وی گفت شکست نمایش انتخابات ریاست جمهوری کینه رژیم را علیه سازمان مجاهدین خلق برانگیخت. هم‌چنین تاکید کرد که رژیم تهران دارائی‌های مردم ایران را به شبه نظامیانش می‌دهد که در منطقه، با مردم سوریه و عراق و یمن می‌جنگند.
رجوی خواستار کشاندن سران ژیم آخوندی به پای میز عدالت شد و گفت: خامنه‌ای و سایر سران رژیم را به‌خاطر نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت به‌ویژه قتل‌عام ۶۷ و به‌خاطر جنایت جنگی در منطقه در مقابل عدالت قرار دهید. وی همچنین خواستار نامگذاری سپاه پاسداران در لیست‌های تروریستی شد و گفت: سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی بگذارید و آن را از سراسر منطقه اخراج کنید.
رجوی بر ضرورت سرنگونی رژیم ولایت فقیه و در دسترس بودن سرنگونی این رژیم و وجود یک آلترناتیو دمکراتیک که سه واقعیت اساسی برای آزادی ایرانست، تاکید کرد. وی گفت: اعتقاد راسخ ما به آراء مردم و انتخابات آزاد مردمی و ایمان ما به اصل جدایی دین و دولت بخش مهمی از قدرت این جایگزین دمکراتیک را تشکیل می‌دهد. رئیس جمهور برگزیده مقاومت مردم ایران افزود: نه پول می‌خواهیم و نه سلاح. حرف ما اینست که مبارزه مرزم ایران برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه یک مبارزه مشروع و عادلانه و ضروریست.
رجوی تاکید کرد که سرنگونی رژیم آخوندی کلید حل مشکلات منطقه است وی گفت: راه حل بحران منطقه و مقابله با گروه‌هایی همچون داعش در سرنگونی این رژیم بدست مردم و مقاومت ایران نهفته است.
دهها هزار تن از ایرانیان خارج کشور از سراسر جهان برای شرکت در این گردهمایی آمده بودند.

http://www.alsharq.net.sa/2017/07/01/1686514

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]