بهمن-۰۸ ۱۳۸۸

تقدیر از نمایندگان مردم اروپا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

تقدیر از نمایندگان مردم اروپا

مجمع پارلمانی شورای اروپا، متشکل از نمایندگان پارلمان‌ها و مجالس سنا در ۴۷ کشور اروپایی و آسیای مرکزی، طی بیانیه‌یی درحمایت ازقیام مردم ایران و مجاهدان اشرف، محاکمات قرون وسطایی دیکتاتوری آخوندی و سرکوب قیام و حمله به اشرف را محکوم و اعلام کرد: ما ضمن حمایت از راه حل سوم خانم مریم رجوی، رهبر اپوزیسیون،مبنی بر تغییر دمکراتیک توسط مردم و مقاومت ایران، خواستار اقدام فوری و موثر شورای امنیت ملل‌متحد و شورا و اتحادیه اروپا برای آزادی زندانیان سیاسی و جلوگیری از سرکوب قیام مردم ایران هستیم.

مریم رجوی از نمایندگان مردم اروپا که با موضع‌گیری شجاعانه خود در کنار مردم و مقاومت ایران قرار گرفته‌اند تقدیر کرد .

مریم رجوی ابراز امیدواری کرد دولت‌های اروپایی به صدای نمایندگان خود از تمامی گروه‌ها و جریانات سیاسی گوش فرا‌دهند و با محکوم کردن جنایات رژیم آخوندی و با حمایت از قیام سراسری مردم ایران، در کنار مردم ایران که برای دمکراسی و حقوق‌بشر قیام کرده‌اند، بایستند.
وی افزود: مردم و مقاومت ایران در قیام ۷ ماهه اخیر نشان داده‌اند، ظرفیت و توان تغییر دمکراتیک در ایران را دارند و از جامعه جهانی به‌ویژه کشورهای اروپایی خواست هم‌چنان‌که نمایندگان مردم این کشورها خواسته‌اند با مشروط کردن ادامه و گسترش روابط با رژیم آخوندی به بهبود وضع حقوق‌بشر، اجازه ندهند رژیم از حمایت مادی و سیاسی آن‌ها در سرکوب مردم ایران برخوردار باشد. ادامه روابط اقتصادی و سیاسی با رژیم آخوندی تماماً در خدمت سرکوب مردم ایران است.

مریم رجوی، محکوم کردن ۱۱ زندانی سیاسی به اتهام آخوند ساخته «محاربه» به اعدام و حلق‌آویز کردن سبعانه دو تن زندانی سیاسی را فراز جدیدی از سبعیت و وحشی‌گری این رژیم قرون وسطایی و نشان آشکار ضعف و درماندگی آن در مقابل قیام سراسری مردم توصیف کرد و گفت توسل به چنین جنایت‌هایی اراده مردم برای تغییر دیکتاتوری دینی را دو چندان می‌کند. مردم و جوانان ایران بی‌تردید خیزش شجاعانه خود را تا نفی تمامیت نظام پلید ولایت‌فقیه و تحقق آزادی و دموکراسی در ایران ادامه خواهند داد.

ـــ ــــ ــــ

بیانیه مجمع پارلمانی شورای اروپا که صبح امروز (پنجشنبه هشتم بهمن- ۲۸ ژانویه)، در آغاز اجلاس رسمی مجمع پارلمانی شورای اروپا، اعلام شد، ازسوی ۱۲۳ تن از اعضای این مجمع، که در برگیرنده نمایندگان پارلمانها و مجالس سنای کشورهای اروپایی وآسیای مرکزی را دربرمی گیرد، امضاشده است.
در میان امضا کنندگان بیانیه ۵نایب رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا و ۱۲ تن از رؤسای هیات‌های نمایندگی از کشورهای مختلف به چشم می خورند.

متن بیانیه مجمع پارلمانی شورای اروپا:
بیانیه ایران
شورای اروپا
میلیون‌ها ایرانی خواستار آزادی و دمکراسی شده‌اند. نیروهای سرکوب‌گر شمار زیادی از آنان را کشته و زخمی، هزاران تن را دستگیر کرده‌اند و شماری را به‌عنوان محارب محاکمه می‌کنند.
مقامات قضایی اخیرا تصریح کرده‌اند، چون سازمان مجاهدین خلق ایران، اپوزیسیون سازمان‌یافته و مشروع، هنوز وجود دارد، هر نوع هوادارای و رابطه با آن طبق قانون مجازات اسلامی محاربه و حکمش اعدام است.

علاوه‌ بر‌این، رژیم برای متوقف کردن قیام می‌خواهد ۳۴۰۰‌مخالف در کمپ اشرف را توسط نیروهای عراقی نابود کند.
حمله ژوییه گذشته ۱۱ کشته و ۵۰۰ زخمی در کمپ به جای گذاشت.

به رغم این‌ها، قیام با شعارهای مرگ بر خامنه ای و مرگ بر‌اصل ولایت‌فقیه ادامه یافته و خواستار تغییر تمامیت فاشیسم دینی است.
ما ضمن حمایت از راه حل سوم خانم مریم رجوی، رهبر اپوزیسیون، مبنی بر تغییر دمکراتیک توسط مردم و مقاومت ایران،خواستار اقدام فوری و موثر شورای امنیت ملل‌متحد و شورا و اتحادیه اروپا برای آزادی زندانیان سیاسی و جلوگیری از سرکوب قیام مردم ایران هستیم.
ادامه روابط باید مشروط به بهبود کامل حقوق‌بشر شود. یو‌ان باید حفاظت ساکنان اشرف را به‌عهده بگیرد و نیروهای آمریکایی، عدم خشونت و جابجایی اجباری آنان در عراق را تضمین کنند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]