اردیبهشت-۰۷ ۱۳۸۷

پیام مریم رجوی خطاب به کنفرانس لنـدن

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام مریم رجوی خطاب به کنفرانس لنـدن

دوران بی‌عدالتی بزرگ علیه مقاومت ایران به پایان رسید و برای آخوندها و مماشات‌گران رسوایی به‌جا‌ ماند

از لرد اسلین متشکرم. باعث خوشوقتی است که امروز شما را در کنارمان داریم.

خانم‌ها، آقایان
چند ساعت قبل، دادگاه استیناف انگلستان، تحت ریاست قاضی‌القضات فیلیپس، درخواست اجازه وزیر کشور انگلستان برای استیناف خواهی از حکم پوئک را رد کرد. بنابراین حکم قطعیت می‌یابد و امکان فرجام‌خواهی نیز وجود ندارد.

ابتدا، می‌خواهم به شاکیان به‌خاطر ابتکار عمل شجاعانه‌شان برای به چالش‌طلبیدن این بی‌عدالتی بزرگ تبریک بگویم. اراده قاطع شما در جانب‌داری از عدالت، عاقبت بر دولت پیروز شد.

من به همگی شما به‌خاطر شجاعتتان درود می ‌فرستم.
برچسب تروریسم فرو ریخت. دوران بی‌عدالتی بزرگ علیه مقاومت ایران به پایان رسید و برای ملاها و مماشات‌گران رسوایی به‌جا ماند.
این پیروزی بزرگی برای مردم ایران، برای جوانان و کارگران شجاعی است که با تظاهرات روزهای اخیر، ارکان رژیم را به لرزه درآورده‌اند.
اجازه بدهید به مجاهدین شهر اشرف تبریک بگویم. آن‌ها این پیروزی را با پایداری و رنج خود کسب کردند.
و به مسعود رجوی رهبر مقاومت تبریک می‌گویم.
حال بعد از حکم دادگاه استیناف، دولت انگلستان باید به قانون‌شکنی و بی‌عدالتی پایان بدهد، به حکم دادگاه گردن بگذارد و بلادرنگ نام مجاهدین را از لیست حذف و همه محدودیت‌های ناشی از این نامگذاری را لغو کند.
بعد از حکم دادگاه استیناف، دیگر هیچ بهانه‌یی برای اتحادیه اروپا جهت نگه‌داشتن مجاهدین در لیست تروریستی نیست.
نامگذاری مجاهدین توسط این اتحادیه بر مبنای تصمیم وزیر کشور انگلستان بود که اکنون دادگاه استیناف حکم بر غیر‌قانونی بودن آن داد. این نامگذاری باید لغو شود همین امروز و همین حالا. هرگونه تعلل از جانب دولت انگلستان یا اتحادیه اروپا برای حذف نام مجاهدین از لیست، سرپیچی از حکومت قانون است. این یک امتیاز آشکار به فاشیسم مذهبی حاکم‌بر‌ایران خواهد بود.
بر اساس حکم پوئک، سازمان مجاهدین به هیج‌وجه مشمول برچسب تروریسم نمی‌شود و ادامه این برچسب، غیرقانونی و غیرعقلانی است. حال بعد از قطعی‌شدن این حکم، دولت آمریکا نیز باید مجاهدین را از لیست تروریستی خارج کند.
برچسب تروریسم به اپوزیسیون رژیمی که به تصریح دولت آمریکا فعال‌ترین حامی تروریسم در جهان است، بیشترین کمک‌رسانی به همین رژیم است.
برچسب تروریسم شاخص اصلی دوران مماشات با ملایان است.حالا این دوران به پایان رسیده است. بنابراین، اروپا باید سیاست جدیدی اتخاذ کند.
طی سالیان گذشته مردم و مقاومت ایران در اثر این برچسب ظالمانه خسارت‌های زیادی متحمل شده‌اند. رژیم آخوندی اعدام و شکنجه زندانیان مجاهد و مبارز را با این برچسب توجیه کرده است، پتانسیل‌های مقاومت برای مقابله با این رژیم بلوکه شده است و دولت‌های غربی عملاً در سرکوب مردم ایران با آخوندها سهیم شده‌اند و بدین‌وسیله عمر این رژیم قرون‌وسطایی را طولانی‌‌تر کردند و آن‌را در تلاش‌هایش برای بمب اتمی و تسلط بر عراق و صدور بنیادگرایی به منطقه کمک کرده‌اند. این دولت‌ها باید به‌خاطر اشتباه هولناک‌شان در مقابل مردم اروپا و مردم ایران پاسخگو باشند.
وقت آن است که رژیم نامشروع آخوندی از سازمان ملل‌متحد اخراج گردد. سیاست مماشات شکست خورده است و گزینه حمله نظامی راه‌حل نیست. تغییر دموکراتیک به دست مردم و مقاومت ایران تنها راه‌حل ممکن برای مسأله ایران است.
مردم با تحریم گسترده نمایش انتخابات مجلس آخوندی در مارس گذشته، خشم و نفرت خود از این رژیم و آمادگی‌شان برای تغییر را به نمایش گذاشتند.در سه هفته اخیر، مردم ۶شهر در جنوب، غرب و مرکز ایران به قیام و تظاهرات علیه ملایان دست زده‌اند. ده‌ها تظاهرکننده کشته و مجروح و شمار بیشتری دستگیر شده‌اند.
کسانی که در غرب به تغییر رفتار فاشیسم مذهبی امید دارند، به‌دنبال سراب هستند. تغییر رفتار برای این رژیم هیچ معنایی جز سرنگونی ندارد. به‌همین خاطر هرگز رفتارش را تغییر نخواهد داد. تغییر رژیم در ایران به‌دست مردم و مقاومت سازمان‌یافته آن‌ها تنها راه مقابله با تهدیدات فزاینده رژیم ملایان است. زمان بسیار کوتاه است. زمان عمل فرا رسیده است.
دولت فرانسه به عنوان رئیس آتی اتحادیه اروپا باید این بن‌بست را با حمایت از تغییر دموکراتیک در ایران بشکند.
در این‌جا باید به همه نمایندگان پارلمان و همه آن‌هایی که در هفت سال گذشته در کنار مجاهدین ایستادند تبریک بگویم. تلاش‌های شما در حال به ثمر رسیدن است.
بار دیگر مایلم ار ۳۵ نماینده مجلس اعیان و عوام که در دفاع از مجاهدین دست به اقدام قانونی زدند، تشکر کنم. مایلم از جانب مقاومت ایران و مجاهدین اشرف از لرد اسلین، لرد کوربت، لرد وادینگتون، لرد آرچر، لرد آلتون، بارونس بوتروید، لرد فریزر، آقای مکینلی، آقای گیل و آقای بینلی تشکر کنم.
هم‌چنین اجازه بدهید که یاد لرد رنتون را گرامی بدارم، کسی که روحش الان در میان ما حاضر است.
اقدام شجاعانه شما همیشه در تاریخ ملت ایران حفظ خواهد شد. مردم ایران همیشه آن‌هایی را که در دوران سختی‌ در کنارشان ایستاده بودند، به یاد خواهند داشت.
از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]