• صفحه اول / پیام‌ها / پیام به «اجلاس حمایت از تغییر رژیم در ایران» در پارلمان انگلستان
بهمن-۱۱ ۱۳۹۰

پیام به «اجلاس حمایت از تغییر رژیم در ایران» در پارلمان انگلستان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به «اجلاس حمایت از تغییر رژیم در ایران» در پارلمان انگلستان

آقای رئیس، دوستان گرامی
اجازه بدهید در ابتدا به لرد کینگ، دوست بزرگ مقاومت ایران ادای احترام کنم. خاطره او و تلاش بی وقفه‌اش برای مردم ایران و ساکنان اشرف همیشه با ما خواهد بود.

حضار محترم،

از توجه شما به بحران ایران و مساعیتان در حمایت از راهحل آن سپاسگزاری میکنم.
شرایط داخلی، منطقه‌یی و بین‌المللی کنونی در رابطه با ایران، گواهی می‌کند که مسیری که کمیته پارلمانی بریتانیایی ایران آزاد در سال‌های گذشته پیموده کاملاً صحیح و ضروری بوده است. و از همه مهم‌تر در داخل ایران، مانع پیشرفت جامعه فاشیسم دینی حاکم است. مانع گسترش روابط مردم ایران با جهان همین رژیم است و مانع شکوفایی روابط اقتصادی و فرهنگی ایران با جهان غرب آن‌ها هستند. به‌همین دلیل مقاومت ایران پیوسته گفته است که راه‌حل تغییر رژیم است. و کلید تغییر در دست همین مقاومت است. اگر راه دیگری در برابر بنیادگرایی هدایت‌شده توسط ملاها وجود داشت، تاکنون به‌ثمر رسیده بود.

دوستان عزیز!
تحولات ماه‌های اخیر در داخل ایران نشان می‌دهد که بحران سرنگونی ملاها در فاز تشدید است. مبنای سرنگونی آن فراهم شده است. اما سرنگونی این رژیم نه خودبهخودی بلکه با هدایت یک جنبش سازمان‌یافته امکان‌پذیر است. این جنبش به دلیل پشتوانه‌اش در جامعه ایران و به‌دلیل برنامه دمکراتیک‌اش برای ایران فردا برای هدایت تحولات به سمت تغییر رژیم شایستگی دارد.
ملاها پس ازقیام‌های ۲۰۰۹و پس از قیام‌های ۲۰۱۱مهم‌ترین کارشان هدایت یک حمله خونین به اشرف بود. پاسخ آن‌ها به جامعه، حمله به مقاومت سازمان یافته است. این‌بار هم‌که شرایط ایران ملتهب شده، ملاها دارند بیش‌ترین فشارها و تهدیدها را متوجه اشرف و لیبرتی می‌کنند. از سلب آزادی‌ها، تا محاصره پزشکی و توطئه برای غارت دارایی‌ها. روشن است که با تشدید بحران رژیم، خطر توطئه‌هایش علیه اعضای مقاومت در آنجا بیشتر می شود.
این شرایط مسئولیت بزرگی را متوجه تمام جنبش مقاومت کرده است. هم برای مقابله با فشارها وتوطئههای ملایان و از آن مهم‌تر برای پاسخگوی به وظایف جنبش در مرحله سرنگونی رژیم.
از این رو از نمایندگان و شخصیت‌های محترم بریتانیا تقاضا میکنم که تلاش‌ها و حمایت‌های خود را گسترش دهند.
از جامعه جهانی انتظار داریم که
۱ ـ ادامه روابط سیاسی خود با این رژیم را مشروط به توقف اعدام و شکنجه کند
۲ ـ پرونده نقض وخیم حقوق‌بشردر ایران توسط ملایان حاکم را به شورای امنیت ارجاع دهد.
۳ ـ امنیت و حفاظت ساکنان کمپ لیبرتی را تأمین کنید و از ملل متحد بخواهید که این کمپ را از موقعیت پناهندگی برخوردار سازد و حق مالکیت و فروش اموال ساکنین اشرف مورد احترام قرار بگیرد.
۴ ـ مقاومت مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسد
بار دیگر برای تلاش‌های شما آرزوی موفقیت می‌کنم. بی‌شک نقش تاریخی این تلاش‌ها در آینده بیشتر روشن خواهد شد.
با استفاده از این فرصت به‌خاطره لرد کوربت، لرد اسلین،لرد آرچر، لرد راسل جانستون، لرد کینگ و لرد رنتون که پیشقراولان این مسیر بودند، درود می‌فرستم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]