• صفحه اول / پیام‌ها / مریم رجوی: در خون و آتش فرو بردن اشرف و پنجمین قتل‌عام مجاهدان آزادی رژیم ولایت فقیه را از سرنگونی حتمی نجات نخواهد داد
شهریور-۱۰ ۱۳۹۲

مریم رجوی: در خون و آتش فرو بردن اشرف و پنجمین قتل‌عام مجاهدان آزادی رژیم ولایت فقیه را از سرنگونی حتمی نجات نخواهد داد

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: در خون و آتش فرو بردن اشرف و پنجمین قتل‌عام مجاهدان آزادی رژیم ولایت فقیه را از سرنگونی حتمی نجات نخواهد داد

پنجمین قتل‌عام مجاهدان آزادی که صبح امروز(یکشنبه) توسط دولت دست‌نشانده رژیم ولایت فقیه در عراق صورت گرفت، جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی است.
این واکنش سرآسیمه خامنه‌ای برای فرار از سرنگونی است که در روزهای اخیر با چشم‌انداز حمله نظامی قریب‌الوقوع دولت‌های غربی به رژیم سوریه، گسترش قیام‌ها برای به‌زیر کشیدن دیکتاتوری مالکی در ۱۵استان عراق در روز گذشته (۹شهریور) و درماندگی رژیم در برابر خطر قیام‌ها در سراسر ایران به یک بحران همه‌جانبه تبدیل شده است. دو روز پیش رفسنجانی نسبت به وقوع « یک حادثه ناگوار» در کشور به خامنه‌ای هشدار داد.

آخوندهای حاکم آشکارا وحشت‌زده‌اند. در ۲۵خرداد گذشته، خامنه‌ای برای پوشاندن آثار ضعف و شکست خود در نمایش انتخابات، لیبرتی را موشک‌باران کرد و حالا برای تحت‌الشعاع قرار دادن تزلزل رژیمش در تنگنای مرگبار داخلی و منطقه‌یی که در ربع قرن اخیر بی‌سابقه است، به‌چنین کشتار سبعانه‌یی رو آورده است.
اما شهیدان سرفراز امروز و شکوه ایستادگی و عظمت مقاومت قهرمانانه آنها گواه اراده شکست‌ناپذیر ملت ایران برای انهدام قطعی حکومت ولایت فقیه است.
به‌ویژه زنان پیشتاز و والایی که امروز به‌شهادت رسیدند، گواهان شایستگی زن ایرانی در مصاف با پلیدترین دشمنان مردم ایران و تمام منطقه است.
دهها تن از مجاهدان اشرف مفقود هستند یا به گروگان گرفته شده‌اند و از وضعیت آنها هنوز اطلاعی ندارم. من تا حوالی ظهر امروز یکشنبه ۱۰شهریور اسامی۴۴تن از شهیدان را دریافت کرده‌ام.

سلام بر شهیدان پاکباز و قهرمان اشرف،
خواهران مجاهد: زهره قائمی همردیف مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران، گیتی گیوه‌چیان از اعضای ارشد شورای رهبری، میترا باقرزاده، ژیلا طلوع، فاطمه کامیاب و مریم حسینی اعضای شورای رهبری
و برادران مجاهد: مهدی فتح الله نژاد،احمد وشاق، احمد بوستانی، حمید باطبی، علیرضا خوشنویس، محمد گرجی، قباد سعید پور، علی اصغر قدیری، اردشیر شریفیان،حسین مدنی، مجید شیویاری، علی اصغر مکانیک، عبدالحلیم نارویی، حسن غلامپور، رحمان منانی، حسن جباری، سعید اخوان، حسین رسولی، ناصر حبشی، علی محمودی، ابراهیم اسدی، محمد رضا صفوی، شجاع متولی، مقداد جعفرزاده، علیرضا پورمحمدی، ناصر سرابی، فریبرز شیخ الاسلام، یاسر حاجیان، قاسم رضوانی، شهرام یاسری، اصغر عمادی، سعید نورسی، سیدعلی سیداحمدی، سیروس فتحی، عباس گرمابی، کوروش سعیدی، علی فیض و حمید صابری.
سمبل‌های ستودنی رشادت و تهور و جانفشانی که با خلق الگوی درخشانی از پایداری به هر قیمت، زنان و جوانان ایران و تمام این منطقه را به ایستادگی و مبارزه با فاشیسم دینی فرا می‌خوانند.

این حمله در عین حال بر طینت واقعی دسیسه‌ها و هجوم گسترده سیاسی و اطلاعاتی ماه‌های اخیر علیه مقاومت ایران دلالت می‌کند. در نیمه فروردین گذشته، آخوند مصلحی وزیر اطلاعات ولایت فقیه در سفر به عراق و تأکید بر «هماهنگی‌های صورت گرفته» برای «جمع کردن این مجموعه از عراق» تدارک این کشتار را در فاز تازه‌یی آغاز کرد. برای زمینه‌سازی سیاسی و روانی آن، یک پروژه اطلاعاتی و تروریستی در خارج ایران به جریان درآمد که در آن ریزه‌خواران و سرانگشتان رژیم برای رد یابی رهبر مقاومت، چنگ انداختن بر آلترناتیو دمکراتیک، کوشش برای متلاشی کردن شورای ملی مقاومت و به‌راه انداختن سیلی از دروغ‌ها و یک کارزار گسترده لجن‌پراکنی به کار گرفته شدند.
تزلزل بی‌سابقه حکومت مالکی زیر فشار قیام‌های مستمر مردم عراق نیز نیاز او برای جلب حمایت خامنه‌ای را ده چندان کرده است. به این منظور از یک ماه پیش به قطع آب و برق اشرف و تشدید محاصره ضدانسانی آن دست زد و حالا باز هم آلت فعل چنین خونریزی وحشیانه‌یی شده است.
اما در ورای رنج‌ها و درد و داغ این شهادت‌ها، آن‌چه امروز در برابر مردم جهان نمایان شد، باز هم ضعف مفرط حکومتی است که در تنگنای بحران سرنگونی آلترناتیو و تهدید اصلی موجودیت خود را نشان می‌دهد.

هفت سال پیش، در آستانه سالگرد تأسیس مجاهدین، دژخیمان خامنه‌ای خون مجاهد خلق ولی‌الله فیض مهدوی را بر زمین ریختند. و امروز در آستانه آغاز چهل و نهمین سال تأسیس سازمان مجاهدین خلق ایران به کشتار اشرفی‌ها دست زده‌اند. اما نمی‌دانند که از این خون‌های پر ارج چه قیام‌ها و چه نبردهایی توسط یگان‌های ارتش آزادی در سراسر ایران شعله خواهد کشید.
توافق چهارجانبه (دولت آمریکا، ملل متحد، دولت عراق و نمایندگان ساکنان) در اوت ۲۰۱۲، و مسئولیت مستقیم ملل متحد و دولت آمریکا، رئیس جمهور آمریکا، شورای امنیت و دبیرکل ملل متحد ایجاب می‌کند تا با اعزام فوری هیات‌هایی به اشرف، از ادامه کشتار جلوگیری نموده و برای نجات جان مجروحان و گروگان‌ها اقدام کنند.

ایالات متحده و ملل متحد را فرا می‌خوانم که برای جلوگیری از استمرار این قتل‌عام‌ها تمامی اعضای مجاهدین را به فوریت به آمریکا و اروپا منتقل کنند و تا آن زمان ترتیبات استقرار نیروهای کلاه آبی سازمان ملل را در اشرف و لیبرتی فراهم سازند. این برای حفاظت از جان پناهندگان و پناهجویان که همگی افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو هستند و ایالات متحده با یکایک آنها در این خصوص موافقت‌نامه امضاء کرده است، مبرم و حیاتی است.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]