• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / ۱۱۳ امین روز قیام، تظاهرات گسترده مردم زاهدان با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر سپاهی؛
دی-۱۶ ۱۴۰۱

۱۱۳ امین روز قیام، تظاهرات گسترده مردم زاهدان با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر سپاهی؛

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

۱۱۳ امین روز قیام، تظاهرات گسترده مردم زاهدان با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای؛ مرگ بر سپاهی؛

نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری؛ مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر؛ چه دار باشه چه زندان ایستاده‌ایم تا پایان

جمعه ۱۶ دی‌ماه در صد و سیزدهمین روز قیام، مردم زاهدان به‌رغم جو شدید امنیتی و حضور نیروهای سرکوبگر و دستگیری‌های گسترده در این شهر، پس از برگزاری نماز جمعه دست به تظاهرات گسترده در خیابان‌های زاهدان زدند و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «مرگ بر دیکتاتور»، «خیانت جنایت مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر سپاهی»، «این‌همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت»، «مرگ بر استاندار بسیجی»، «استاندار بسیجی نمی خوایم نمی‌خوایم»، «ما همه اهل جنگیم، بجنگ تا بجنگیم»، «چه دار باشه چه زندان، ایستاده‌ایم تا پایان»، «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت»،«حکومت کودک کش نمی‌خوایم»، «نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری»، «نه تاج و نه عمامه، آخوند کارش تمامه»، «یا شهادت یا پیروزی»، «سکوت ما بردگی است، مقاومت یعنی زندگی» و «از زاهدان تا ایذه، از وطن خون می‌ریزه» سر دادند.
زنان دلاور زاهدان در این تظاهرات حضور فعال داشتند و از جمله شعار «مرگ برخامنه‌ای»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «چه با حجاب چه بی حجاب، پیش بسوی انقلاب»، «کرد و بلوچ برادرند، تشنه به‌خون رهبرند» و «شیعه و سنی با همند، چشمان خامنه‌ای کورند» سر دادند. آن‌ها تراکت‌هایی حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها نوشته بود «ما را با ربوده شدن جوانانمان تهدید نکنید، فردای پیروزی نوبت ماست».
هفته گذشته پاسداران و سایر ارگان‌های سرکوبگر در سیستان و بلوچستان، در زاهدان و شهرهای استان به دستگیری‌های گسترده مبادرت کردند تا شاید از قیام جمعه جلوگیری کنند. روز جمعه نیز نیروهای سرکوبگر، با برپایی نقاط ایست و بازرسی راه‌های ورود مردم به محل نماز جمعه از جمله مسیر شیرآباد و کریم آباد را مسدود کردند تا شهروندان نتوانند به مسجد مکی بروند.
روز پنجشنبه ۱۶ دی محمد ریگی ۲۹ ساله که در جمعه خونین زاهدان در ۸ مهر، با شلیک مستقیم پاسداران به ناحیه شکم مجروح شده بود پس از تحمل سه ماه درد و جراحت در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان به شهادت رسید. قضائیه جنایتکار آخوندها در زاهدان روز سه شنبه ۱۳ دیماه یکی از جوانان دستگیر شده قیام در این شهر به‌نام منصور دهمرده را که دارای معلولیت جسمی است به اعدام محکوم کرد.

خانم مریم رجوی گفت هموطنان بلوچ به‌رغم تدابیر سرکوبگرانه با حضور گسترده در تظاهرات ضد حکومتی نشان دادند مردم ایران خواهان سرنگونی رژیم و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردم هستند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۶ دی ۱۴۰۱ (۶ ژانویه ۲۰۲۳)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]