دی-۱۸ ۱۳۸۹

فراخوان به کارزار بین المللی علیه کمیته سرکوب اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

فراخوان به کارزار بین المللی علیه کمیته سرکوب اشرف

مریم رجوی، تعرض جنایتکارانه و سبعانه روز گذشته دژخیمان عراقی و ایرانی رژیم ولایت‌فقیه به اشرف پایدار را مبین هراس مرگ‌بار و فزاینده رژیم آخوندی از اشرف خواند و تأکید کرد:

رژیم غرقه در منجلاب و بحران در تهران از زندانیان سیاسی ما وحشت دارد و در منتهای قساوت، قهرمان خلق علی صارمی را اعدام می‌کند و در آن سوی مرز، بی‌وقفه در حال توطئه و رذالت علیه اشرف است.
روزی نیست که آخوندها در نقاط مختلف ایران به‌ویژه در دانشگاه‌ها علیه مجاهدین و مقاومت نمایشگاه‌ها و جلسات سخنرانی برای به اصطلاح روشنگری درباره مجاهدین برگزار نکنند و یا در کانال‌های تلویزیونی و مطبوعات خود انواع دروغ‌ها و جعلیات را علیه این مقاومت پخش نکند.
آن‌ها در جامعه ایران و به‌خصوص در نسل جوان چه گرایش فزاینده‌یی به سوی مقاومت دیده‌اند که به این واکنش شگفت‌انگیز رو آورده‌اند؟!

اما در تعرض ۱۷دی به اشرف باز هم کید دشمن به خودش بازگشت. شیرزنان و کوهمردان اشرف به خامنه‌ای گفتند هرچه از شقاوت و سفلگی در چنته داری بیرون بریز، اما غیر ممکن است راه نجاتی برای حکومت درهم‌شکسته‌ات پیدا کنی. پایداری بی نظیر اشرف ، قیام‌های مردم ایران و استقامت زندانیان سیاسی به این رژیم می‌گوید سرکوب و کشتار و دجالیت شکست خورده است و آن‌ها نمی‌توانند رژیم خود را از امواج بنیان‌کن آزادی‌خواهی در امان نگه‌دارند.

زنان و جوانان ایران بار دیگر در ایستادگی اشرفیان، راه آزادی، شراره‌های امید و روشنایی و پایداری شعله‌ور در برابر استبداد پلیدی را یافتند.
وخلق ایران به چشم دید که جان و جان‌مایه قیام‌هایش و گوهر بی‌همتای یک قرن مبارزه و از خودگذشتگی‌اش چگونه هر روز بیشتر درخشنده‌تر و نورافشان‌تر می‌شود.
و جهان در توحش اجیرشدگان رژیم ولایت و وابستگان عراقی‌اش فلاکت رژیمی را دید که در برابر پایداری رشیدترین فرزندان مردم ایران به بن‌بست رسیده است.

خوشا زنان اشرف که با چهره‌های خونین و سرهای مجروح، پیشتازی زن ایرانی در صحنه رویارویی با استبداد وحشی حاکم را نشان دادند.
و خوشا مردان اشرف، که ‌‌دیروز بازهم سرمشق وفاداری به آرمان آزادی شدند.
و خوشا رهبر مقاومت که به خاطر تربیت چنین نسلی شایسته تهنیت‌ها و درودهای بیکران است.
تردیدی نیست که حمله روز گذشته که ۱۷۶تن از اشرفی‌ها را مجروح کرد، جلوگیری از مداوای مجروحان و اخراج آنان از بیمارستان هم‌چنان‌که زجر کش کردن بیماران صعب‌االعلاج و استمرار یک جنگ کثیف روانی با به کارگیری ۱۸۰بلندگو، تماماً نقض جدی کنوانسیون چهارم ژنو است، که بنا‌به اساسنامه دادگاه بین‌المللی جنایی و حکم اخیر دادگاه اسپانیا جنایت جنگی به حساب می آید و مسؤلان آن می‌بایست محاکمه و مجازات شوند.
فیلم‌ها و عکس‌ها ، مشارکت فعال و شریرانه قوای نظامی و مأموران کمیته تحت امر نخست وزیری عراق در حملات جنایت‌کارانه ۱۷ دی که بلافاصله پس از سفر وزیر خارجه آخوندها صورت گرفت را ثبت کرده است. ما می‌گوییم سرخم کردن‌ در برابر دستورات ولی فقیه و حمله و سرکوب اشرف، نتیجه‌یی جز فرو رفتن در باتلاق یک رژیم رو به سقوط نیست، باشد تا تاریخ؛ فرجام مذلت بار کسانی که سرنوشت خود را به شقی‌ترین دشمن مردم ایران گره زده‌اند مشاهده کند!

صحنه دیروز هم‌چنین هشداری به دولت‌های غرب است که اکنون مذاکره با فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران را از سر گرفته اند.
مریم رجوی تصریح کرد: تعرض دیروز یک بار دیگر اثبات کرد از سرگیری حفاظت اشرف توسط آمریکا یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. ایالات متحده آمریکا با تحویل حفاظت اشرف به نیروهای عراقی، قوانین بین‌المللی را نقض کرد، تعهدات خود نسبت به یکایک ساکنان اشرف را زیر پا گذاشت و حالا این خطای بزرگ باید جبران شود. تصریح می‌کنم آمریکا در قبال هر آسیبی به ساکنان اشرف، مسئول است. کما این‌که ضروری است که سازمان ملل هیأت ناظر خود را در اشرف به صورت دائمی مستقر کند.

سکوت و بی‌عملی در مقابل وحشی گری و سبعیت قرون وسطایی علیه مجاهدان اشرف در خور جامعه جهانی در قرن بیست و یکم نیست لذا، به‌عنوان یک حداقل، دبیرکل، شورای امنیت و دیگر ارگان‌های ملل متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا و آمریکا و همه مجامع بین المللی مدافع حقوق‌بشر می‌بایست ضمن محکوم کردن تعرض ۱۷ دی ماه به اشرف، اقدامات فوری برای پایان دادن به شکنجه روانی ساکنان اشرف با ۱۸۰بلندگو و انحلال کمیته غیر قانونی در نخست وزیری عراق که مجری اصلی منویات شوم رژیم آخوندها علیه مجاهدان اشرف است، به‌عمل بیاورند. این کمیته می‌بایست منحل شود و مسئولان آن محاکمه و مجازات شوند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]