خرداد-۲۸ ۱۳۸۷

پیام برای اجتماع عراقیان شریف در شهر اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام برای اجتماع عراقیان شریف در شهر اشرف

پیام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت: همبستگی و اتحاد عمل مردم عراق با مجاهدان اشرف، نشانه اتحاد ملت‌های ایران و عراق علیه استبداد و فاشیسم تحت نام اسلام است

هر بار که شهر اشرف هدف حمله قرار گرفت، شما با همه وجود به یاری آن‌ها شتافتید. هر بار که عوامل رژیم تأسیسات آب‌رسانی اشرف را منفجر کردند، شما از هیچ کمکی دریغ نکردید. این فداکاری‌ها در قلب من و همه مجاهدین برای همیشه ثبت شده است.
مریم رجوی

بسم‌الله الرحمن الرحیم
حضار محترم،
ای مردان و زنان شریف و آزاده عراق،
خواهران و برادرانم،
از جانب مقاومت ایران و از جانب هموطنانم در داخل و خارج ایران، گرم‌ترین درودها را به شما و عراق قهرمان و به همه مردم بزرگوار آن تقدیم می‌کنم، عراق مجروح و خون‌چکان، اما سرافراز و پایدار؛

زنان و مردان و کودکان عراق اگر‌چه رنج‌های عظیم متحمل می‌شوند، اما آینده‌یی دموکراتیک و آزاد و عاری از ارتجاع و بنیادگرایی را رقم می‌زنند.
و درود بر شما عراقیان بزرگوار که به‌رغم همه سوگ‌ها و داغ‌هایتان، چه حامیان صدیقی برای مجاهدان آزادی مردم ایران بوده و هستید.
راستی که شما و مجاهدان اشرف، چه فداکاری عظیمی برای ساختن بنای دوستی جاودان دو ملت کردید و امروز ما به اعضای خانواده واحدی تبدیل شده‌ایم.
یتیمان عراق، فرزندان دلبند ما، رنج‌های عراق رنج‌های ما، و پیروزی حتمی آینده‌اش، امید و آرزوی ماست.
امروز خون شهیدان بزرگ مردم عراق با خون ۱۲۰هزار شهید مقاومت مردم ایران گره خورده است.
به روان پاک همه آن‌ها درود می‌فرستم. آن‌ها نه فقط شهیدان مردم عراق، بلکه شهیدان سرفراز مجاهدین و مردم ایرانند.

 

خواهران و برادران
ما در لحظه سرنوشت‌سازی از تاریخ عراق، ایران و کل منطقه قرار داریم.
همه زمینه‌ها برای تغییر دوران فراهم شده است. تغییر از فاشیسم سیاه زیر پرده دین به دموکراسی.
بنابراین، بیش از همیشه چشم‌های نگران ملت‌های ما به پیشتازان‌شان دوخته شده است.
باید تجربه این دوران پر‌رنج و خون چراغ راه آینده شود.
با استفاده از این فرصت سه موضوع را می‌خواهم یادآوری کنم.

نخست پیشرفت‌های بزرگ نیروهای ملی و دموکراتیک عراق
دوم راهی که برای نیل به پیروزی در پیش است
سوم دسیسه فاشیسم دینی حاکم بر ایران علیه اتحاد نیروهای مردم عراق

در یک‌سال گذشته مردم عراق در مقابل سلطه شوم رژیم آخوندی بر کشورشان، به ‌پاخاستند و ضربات سنگینی به این رژیم و ایادیش وارد ساختند به‌نحوی که:
ـ عملاً جبهه‌یی از نیروهای دموکراتیک عراقی در مقابل سلطه شوم حکام ایران شکل گرفت.
ـ شوراهای بیداری توانستند تروریسم ملایان را در برخی مناطق مهار یا وادار به عقب‌نشینی کنند.
ـ شیعیان شریف، با بیانیه‌های تاریخی خود هر‌چه بیشتر حساب خود را از رژیم ایران جدا کردند و به انتفاضه علیه استیلای ولایت‌فقیه پیوستند.
ـ مؤتلفین و دست‌نشاندگان رژیم ایران دچار تجزیه شدند.
ـ سفر احمدی‌نژاد به عراق براثر تظاهرات مردم و مخالفت نیروهای ملی شکست خورد.
ـ شعار خلع ید از حکام ایران در عراق به شعار عموم مردم عراق تبدیل شد. بسیاری از اقشار مردم عراق خواهان اخراج سفیر رژیم ایران شدند و ایالات متحده سرانجام اذعان کرد که در عراق تهدید اصلی رژیم حاکم‌بر ایران است.
این دستاوردها نتیجه مستقیم پایداری شماست.
برخی گمان می‌کردند هر تغییری در عراق منوط به اراده قدرت‌های منطقه‌یی و بین‌المللی است. اما شما با مرزبندی با رژیم ایران و ایادیش در عراق و با حمایت از مجاهدین توانستید این وضعیت بسیار بغرنج را در جهت مصالح عالی مردم عراق سوق بدهید.
البته ما هنوز در میانه راه هستیم.

رژیم ایران، علیه جان رهبران احزاب ملی و شیوخ عشایر توطئه می‌کند، مبالغ زیادی را صرف خریدن عناصر سست‌عنصر می‌کند و طرح‌های متعددی برای تفرقه‌اندازی و شعله‌ور‌کردن جنگ‌های طائفی در سر دارد.
مهم‌ترین توطئه، برهم‌زدن اتحاد نیروهای ملی عراقی اعم از عرب و کرد و ترکمن و شیعه و سنی و مسیحی است.
این رژیم به‌خوبی می‌داند که اکثریت عظیم مردم عراق، هم‌چون مردم ایران از رژیم ولایت‌فقیه و گسترش سلطه‌اش بر عراق متنفرند. از رواج عقاید ارتجاعی تحت نام اسلام به‌ویژه از زن‌ستیزی تبری می‌جویند.

همبستگی و اتحاد عمل مردم عراق با مجاهدان اشرف، نشانه اتحاد ملت‌های ایران و عراق علیه استبداد و فاشیسم تحت نام اسلام و به‌ویژه تحت نام تشیع است. آقای ما علی علیه السلام همان کسی است که بیرون‌کشیدن خلخال از پای دختر یهودی را هم طاقت نمی‌آورد، چه رسد به گورهای جمعی و کوچ‌دادن‌های اجباری شیعه و سنی و توپ‌باران روستاهای کردی…
حکام ایران و عوامل عراقی آن‌ها برای در‌هم‌شکستن اتحاد سازمان‌ها و رهبران سیاسی عراقی از هیچ توطئه‌یی روی‌گردان نیستند. از نسبت‌دادن انواع تهمت‌ها به شخصیت‌ها و نیروهای ملی عراقی، تا دامن زدن به مسائل فرعی.
به قول مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران: «مرزبندی و تنظیم رابطه با دیکتاتوری دینی ایران مشخصه اصلی و خط قرمز جبهه‌بندی نیروهای سیاسی در عراق» تبدیل شده است.
امروز عالی‌ترین منافع ملی عراق در نجات مردم و نجات سرمایه‌های مادی و معنوی و انسانی عراق از ایلغار ملایان حاکم‌بر ایران تعریف می‌شود.

تجربه پنج سال گذشته ثابت کرده است که در عراق معیار واحدی برای دموکراتیسم و ملی‌گرایی وجود دارد و آن مقابله با سلطه حکام ایران است. در ایران وقتی خمینی به قدرت رسید، تلاش کرد با شعارهای ضد‌آمریکایی میان نیروهای سیاسی تفرقه بیندازد. او نیروهای دموکراتیک به‌ویژه مجاهدین را سرکوب می‌کرد و در همان حال به مردم می‌گفت دشمن اصلی آمریکاست. اما مسعود رجوی دجال‌گری خمینی را افشا کرد و برای همه روشن کرد که خمینی و رژیمش دشمن اصلی مردم ایران هستند.
در موقعیت فعلی در عراق، آخوندهای حاکم بر ایران وسیعاً دخالت در انتخابات شوراهای استانی عراق را تدارک می‌بینند. می‌خواهند با انواع تقلب‌ها بر این شوراها مسلط شوند. بنابراین، به هر جنایت و فریب‌کاری دست می‌زنند. بی‌شک رهبران میهن‌پرست و فرزندان دلیر عراق اجازه نمی‌دهند ماجرای انتخابات سه سال قبل تکرار شود.

خواهران و برادران گرامی،
مردم ایران، با دخالت‌های رژیم ایران در عراق قویاً مخالفند. آن‌ها از قتل و کشتار و بی‌خانمانی مردم کشور همسایه و برادر خود رنج می‌کشند. مردم ایران در مبارزه با دخالت‌های این رژیم در کنار شما هستند و آن را برای خود وظیفه‌یی برای آزادی میهن خود می‌داند.
اشرف مظهر این مبارزه است. اشرف، رمز ایستادگی برای آزادی در ایران و مخالفت مردم ایران با صدور ارتجاع به عراق را نمایندگی می‌کند و به‌همین‌خاطر در صدر هدف‌های توطئه حکام ایران است.
ماه گذشته، ملاها به موشک‌باران شهراشرف دست زدند.
آن‌ها به یک تعرض جنگی رو آوردند تا به حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی انگلستان پاسخ بدهند.با این حمله، آن‌ها ضعف رژیم خود را بارز کردند.

مردم و نیروهای ملی عراق وسیعاً این حمله را محکوم کردند.
آن‌ها مثل همیشه بر برادری و همبستگی عراقیان با مجاهدین تأکید کردند. آن‌ها مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران را شریک استراتژیک خود یافته‌اند.
عراقیان بزرگوار بارها از جان خود به‌خاطر حمایت مجاهدین گذشته‌اند.
ما شجاعت و فداکاری عراقیان در یاری‌رساندن به مجاهدین را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنیم. هربار که شهر اشرف هدف حمله قرار گرفت، شما با همه وجود به یاری آن‌ها شتافتید. هربار که عوامل رژیم تأسیسات آب‌رسانی اشرف را منفجر کردند، شما از هیچ کمکی دریغ نکردید. این فداکاری‌ها در قلب من و همه مجاهدین برای همیشه ثبت شده است.
این حمایت‌ها، فراتر از میهمان‌نوازی است. زنان و مردان دلیر عراق، دفاع از مجاهدین را ضرورت مرزبندی و جبهه‌بندی در برابر رژیم ایران یافته‌اند.

درود می‌فرستم به رهبران و شخصیت‌ها و احزاب و شیوخ عشایر که از حقوق مجاهدین شهر اشرف در قبال توطئه‌های رژیم ایران حمایت کرده‌اند.
بی‌تردید با تحکیم جبهه مبارزه علیه فاشیسم دینی، تحقق پیروزی قطعی است. آن روز دیر نیست.
انَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ.
صدای درهم‌شکستن زنجیرهای استبداد مذهبی حاکم بر ایران به گوش می‌رسد.

سلام بر ملت بزر گ عراق
سلام بر همبستگی مردم ایران و عراق

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]