• صفحه اول / پیام‌ها / به یکی از درخشان‌ترین الگوهای مبارزه تاریخی و رهائی‌بخش زنان ایران عذرا علوی طالقانی درود
تیر-۱۷ ۱۴۰۲

به یکی از درخشان‌ترین الگوهای مبارزه تاریخی و رهائی‌بخش زنان ایران عذرا علوی طالقانی درود

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

به یکی از درخشان‌ترین الگوهای مبارزه تاریخی و رهائی‌بخش زنان ایران عذرا علوی طالقانی درود

دوست و همکلاسی‌ام در دانشگاه شریف در دهه پنجاه، نخستین یار و همرزم شجاع‌ام در صفوف مجاهدین در سال‌های پیش از انقلاب ضدسلطنتی و سپس در دوران پر تلاطم مبارزه سیاسی و ضد ارتجاعی، تکیه‌گاه همیشگی‌ام پس از قیام ۳۰‌خرداد و در تمامی سال‌های مبارزه همه جانبه آرمانی و میهنی در نبرد آزادیبخش و گشودن راه زنان در پیشتازی و فرماندهی و مسئولیت پذیری در پیکار آزادی، خواهر عزیزم سوسن، پرواز كرد و جاودانه شد.

به روح پاک این مجاهد کبیر درود که از درخشان‌ترین الگوهای مبارزه تاریخی و رهائی‌بخش زنان ایران است.

درباره راه درخشانی که او طی کرد و آن‌چه با پیشتازی بی‌وقفه‌اش در میدان مبارزه با رژیم انجام داد و ارزش‌‌های رهایی‌بخشی که هم مبدع آن‌ها و هم الگوی مجسم آن‌ بود، بسیار می‌توان گفت. همین قدر اشاره کنم در زمانه‌یی که هیولای آزادی‌کشی و زن‌ستیزی یکسره برای تیرگی و تاریکی جهان می‌کوشد، وجود چنین زنان رهایی نور یک امید بزرگ و واقعی را برافروخته است. آیا دنیای سرکوب و نادیده‌انگاری زن و نگرش کالایی به او دوام می‌یابد یا جهان رها شده از ستم دیرپای هزاران ساله برخواهدخاست؟ قیام ایران که با جلوداری زن ایرانی جهانی را مسحور خود کرد، بشارت‌دهنده همین آینده است. عذرا علوی طالقانی که از پیشتازان و راه‌گشایان همین مسیر بود، تمام ساعت‌ها و دقیقه‌های حیات فرخنده خود و تمام وجود خود را تا آخرین نفس بر سر این مبارزه گذاشت.

با صمیمانه‌ترین تسليت‌ها به مجاهدين و ارتش آزادی و شورای ملی مقاومت ايران، و مسعود كه سوسن از سال ۷۲تا سال ۷۶ جانشين او در ارتش آزاديبخش بود، یقین دارم که مجاهد کبیر عذرا علوی طالقانی، دراوج سرفرازی و افتخار مبارزاتی، مصداق توصیف قرآنی «نفس مطمئنه» و «رستگار» است که اینک به‌سوی پروردگارش باز می‌گردد و به پیشگامانی چون اشرف و فاطمه امینی در کهکشان شهیدان می‌پیوندد: يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَّرْضِيَّةً

 

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]