• صفحه اول / آخرین خبرها / پیام به جلسه اعلام حمایت اکثریت نمایندگان مجلس نروژ از مقاومت و قیام مردم ایران
خرداد-۲۸ ۱۴۰۲

پیام به جلسه اعلام حمایت اکثریت نمایندگان مجلس نروژ از مقاومت و قیام مردم ایران

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به جلسه اعلام حمایت اکثریت نمایندگان مجلس نروژ از مقاومت و قیام مردم ایران

مریم رجوی: بیانیه نمایندگان مجلس نروژ، یک سیاست صحیح در برابر رژیم آخوندی

بیانیه اکثریت نمایندگان مجلس نروژ، یک سیاست واقع‌بینانه و درست در برابر رژیم آخوندی ارائه می‌کند که هم به‌خواست مردم ایران برای دست‌یابی به دموکراسی احترام می‌گذارد و هم لازمه صلح و امنیت در منطقه و جهان است.
در ایران از یک سو شاهد ادامه وحشی‌گری رژیم هستیم و از سوی دیگر افزایش چشمگیر فعالیت‌های مقاومت در سراسر کشور.
دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران، سرکوب مردم را با افزایش اعدام‌ها، از جمله اعدام معترضان تشدید کرده است. از ابتدای ماه میلادی مه بیش از ۱۷۰ نفر از جمله برخی از تظاهرکنندگان اعدام شده‌اند.

علاوه بر این، قوانین جدیدی برای سرکوب بیشتر زنان به‌بهانه بد‌حجابی در دست اجراست. رژیم قادر به حل بحران‌های فزاینده‌یی که کشور با آن مواجه است، نمی‌باشد. ایران، کشوری سرشار از منابع است، با این حال ۸۰ درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
رژیم، منابع قابل توجهی را برای سرکوب در داخل، جاه‌طلبی‌های تسلیحات هسته‌یی و حمایت از نیروهای نیابتی تروریست در منطقه اختصاص می‌دهد.
به‌رغم سرکوب بی‌امان رژیم، اعتراضات ادامه دارد. جوانان شجاع با استفاده از حق دفاع از خود، جسورانه با سپاه پاسداران مقابله می‌کنند. کانون‌های شورشی فعالیت‌های خود را گسترش داده‌اند.

مردم ایران مصمم به‌ پایان دادن به دیکتاتوری وحشیانه‌یی هستند که آن‌ها را از حقوق اساسی‌شان و نیازهای اولیه زندگی، محروم کرده است. آن‌ها هر گونه دیکتاتوری، اعم از دیکتاتوری سلطنتی و یا دیکتاتوری مذهبی را رد می‌کنند. خواست آن‌ها یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت است.
ما اعتقاد راسخ داریم که وظیفه سرنگونی رژیم برعهده مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آن‌هاست.
با این حال، ما از کشورهای غربی انتظار داریم که “تجارت معمول” خود را با رژیمی که به‌طور سیستماتیک مردم خود را سرکوب می‌کند، متوقف کنند. مذاکره با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کنونی رژیم، که شخصاً مسئولیت کشتار هزاران زندانی سیاسی را به‌عنوان عضوی از «کمیسیون مرگ» در سال ۱۳۶۷ برعهده دارد، به واقع شرم‌آور است.
امروز تردیدی باقی نمانده که منافع هرگونه تجارتی به‌ جیب سپاه پاسداران می‌رود و به سرکوب و تروریسم و جنگ افروزی این رژیم سوخت می‌رساند و یا هزینه دست‌یابی به بمب اتمی می‌شود.

از شما می‌خواهم که دولت خود را فرا بخوانید به این که:
اول: آرمان مردم ایران برای جمهوری آزاد و دموکراتیک را به‌رسمیت بشناسد.
دوم: حق مردم ایران برای مقاومت و دفاع از خود را به‌رسمیت بشناسد.
سوم: سپاه پاسداران را در لیست سیاه قرار دهد.
و چهارم: در کنار سایر کشورها همه اقدامات لازم، شامل تحریم نفتی رژیم را اتخاذ کند. این کار رژیم را از دسترسی به منابعی که برای سرکوب مردم و صدور تروریسم به کار می‌گیرد، محروم می‌کند.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]