• صفحه اول / پیام‌ها / پیام به‌مناسبت درگذشت لرد آرچرمدافع خستگی‌ناپذیر حقوق‌بشر و دموکراسی
خرداد-۲۸ ۱۳۹۱

پیام به‌مناسبت درگذشت لرد آرچرمدافع خستگی‌ناپذیر حقوق‌بشر و دموکراسی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به‌مناسبت درگذشت لرد آرچرمدافع خستگی‌ناپذیر حقوق‌بشر و دموکراسی

درگذشت لرد آرچر، دادستان پیشین انگلستان، از بنیان‌گذاران سازمان عفو بین الملل، مدافع خستگی‌ناپذیر حقوق‌بشر و دموکراسی و دوست بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرف را به همسر و اعضای خانواده محترم او و به همه همکارانش در مجلسین انگلستان به ویژه اعضای کمیته پارلمانی برای آزادی ایران، و هم‌چنین به خانواده بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرف و لیبرتی تسلیت می‌گویم.
با درگذشت لرد آرچر، مقاومت ایران، یک پشتیبان و الاقدر و عدالت جو را از دست داد. اما تردیدی نیست که نقش فراموش ناشدنی او درکارزار حمایت از حقوق مردم و مقاومت ایران و مجاهدان اشرف، جنبشی را پدیدآورده که هم چنان پرتوان و گسترده در دفاع از آرمان‌های آزادی و عدالت به پیش خواهد رفت.

لرد آرچر از زمان تشکیل کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد، در کنار لرد کوربت فقید و دیگر اعضای پارلمان انگلستان، نقشی بسیار ارزنده در کارزار خروج مجاهدین از لیست‌های انگلستان و اتحادیه اروپا داشت.
لرد آرچر هم‌چنین به‌عنوان رئیس مشترک کارزار بین‌المللی پارلمانی برای دفاع از اشرف، تا آخرین روزهای حیات پربارش، برای حفاظت از حقوق ساکنان اشرف و لیبرتی تلاش کرد و دستاوردهای درخشانی برجای گذاشت. او به‌راستی از سمبل‌ها و ارزش‌های عدالت‌خواهی و حقوق‌بشر در میان نمایندگان پارلمان انگلستان بود.
خاطره مبارزات و تلاش‌های این انسان شریف و این دوست بزرگ مقاومت ایران فراموشی‌ناپذیر است و بی تردید مردم ایران، در روز پیروزی از چنین یارانی که در سخت‌ترین دوران‌ها در کنار آن‌ها و مقاومت‌شان بودند، به شایستگی تجلیل خواهند کرد.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]