اسفند-۲۶ ۱۳۸۸

اکثریت نمایندگان کنگره در دفاع از اشرف

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

اکثریت نمایندگان کنگره در دفاع از اشرف

روز چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸(۱۷ مارس) در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنگره آمریکا اعلام شد که اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از قطعنامه‌یی حمایت کرده‌اند که درآن بر حقوق ساکنان اشرف و لزوم حفاظت از آنان تأکید شده است. این قطعنامه، به شماره ۷۰۴، تاکنون توسط ۲۳۰ نماینده کنگره امضا شده است. در بین نمایندگان ده رئیس کمیته کنگره و ۵۴ رئیس زیر کمیته دیده می‌شود.

مریم رجوی یک پیام ویدئویی به کنفرانس امروز نمایندگان کنگره به همین مناسبت فرستاد. بخش‌هایی از این پیام را در زیر می‌خوانید:

اعضای برجسته مجلس نمایندگان آمریکا؛
برای من مایه خوشحالی فراوان است که در آستانه عید نوروز با شما صحبت کنم. آرزو می‌کنم آغاز بهار طبیعت، بشارت فرا رسیدن بهاران آزادی مردم ایران از چنگال دیکتاتوری مذهبی حاکم‌بر ایران باشد.

مقدمتاَ، مایلم تشکرات عمیق خودم را از آقای باب فیلنر و دینا رواباکر، رؤسای مشترک کمیته حقوق‌بشر و دمکراسی مجلس نمایندگان برای حمایت از این قطعنامه ابراز دارم. من تشکرات ویژه‌یی را خدمت خانم ایلیانا رزلهتینن، برای پیشتازی حول این مسئله در کمیته خارجی مجلس نمایندگان و طرح مسئله اشرف را در جلسات مختلف استماع ابراز می‌کنم. من هم‌چنین مایلم از خانم شیلا جکسون لی، برای دفاع از هزار زن در اشرف تشکر کنم. مراتب قدردانی‌ام را به قاضی تدپو که از حقوق ۳۶ ساکنان اشرف که به گروگان گرفته شده بودند نیز ابراز می‌کنم. و بالاخره، از نماینده لینکلن دیازبالارت نیز به‌خاطر افشای توطئه های رژیم ایران برای حمله به اشرف تشکر می‌کنم.
آرزو می‌کردم از تک تک شما با اسم به‌خاطر حقوق مشروع ساکنان اشرف تشکر کنم.

قطعنامه ۷۰۴ در دفاع از حقوق ساکنان قرارگاه اشرف که اکنون از حمایت اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، از هر دو حزب برخوردار است، یک دستاورد مهم در کارزار جهانی دفاع از اشرف است.
محکومیت حمله مرگ‌بار ژوییه علیه قرارگاه اشرف و محکومیت «استمرار خشونت علیه ساکنان اشرف توسط نیروهای امنیتی عراق»، فراخوان به عراق برای «پایبندی به تعهداتش برای تضمین سلامت ساکنان قرارگاه اشرف» و نیز توصیه به « رئیس‌جمهمور برای برداشتن همه قدم‌های ضروری و مناسب در راستای اجرای تعهدات آمریکا طبق قانون بین‌الملل و تعهداتش در قبال کنوانسیون‌های بین‌المللی برای تضمین امنیت فیزیکی و حفاظت از ساکنان اشرف… »، توسط اکثریت منتخبان مردم آمریکا، بیانگر احساس مسئولیت تحسین‌برانگیز شما در دفاع از حقوق بنیادین ساکنان اشرف می‌باشد.

این شجاعت و این احساس مسئولیت ناشی از شناخت عمیق‌تان نسبت به تهدیداتی است که فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران متوجه مردم ایران، منطقه و جهان ساخته است و هم‌چنین بیانگر توجهات شما به جایگاه مقاومت ایران و به‌ویژه اشرف، به‌مثابه، یک عنصر تعیین کننده برای مقابله با این رژیم ضدبشری می‌باشد.

رژیم ایران نابودی اشرف را به عنوان یک گام مهم برای سرکوب قیام سراسری مردم ایران ارزیابی می‌کنند. به همین خاطر تهران تلاش کرده است ساکنان اشرف را با استفاده از ایادی خودش در دولت عراق نابود کند.
ایران اکنون در آستانه تغییر است. مقاومت ۳۰ ساله مردم ایران علیه ملاها در حال رسیدن به مقصد است. ما بیشتر راه را پیموده‌ایم. و با عزم بیشتر تا آزادی مردم ایران ادامه خواهیم داد. مردم ایران در مبارزه‌شان برای آزادی، به شما، نمایندگان مردم آمریکا به عنوان وجدان کشور آمریکا و به عنوان سمبل‌های شجاعت و شرافت می‌نگرند و شما را که در سخت‌ترین روزها در کنار آن‌ها و اشرف ایستادید، فراموش نخواهند کرد.
صمیمانه از همه شما متشکرم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]