• صفحه اول / رخدادها / گردهمایی حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی
دی-۲۲ ۱۳۹۲

گردهمایی حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی

Catégories // رخدادها // فعاليت‌ها

گردهمایی حامیان فرانسوی مقاومت ایران به مناسبت سال نو میلادی

۲۰۱۳سالی بود با انبوه نشیب و فرازها برای ما. در این سال، ما با قتل عام اول سپتامبر در اشرف و چهار حمله ‌موشكی به لیبرتی مواجه بودیم. در جریان آن، دهها تن از خواهران و برادرانمان كه هر كدام در قلب‌های ما جای منحصر به فردی داشتند، به شهادت رسیدند. زنان و مردانی كه هر كدام اسطوره و یا كهكشانی از انسانیت و مقاومت بودند و زندگیشان را تماما وقف آزادی مردم و میهن در زنجیرشان كرده بودند. چند روز پیش در اینجا خاطره آن‌ها را گرامی داشتیم و با آن‌ها تجدید عهد كردیم.

ولی در ورای این حقیقت دردآور، حقایق دیگری هم هست كه می‌خواهم آن‌ها را امروز با شما مرور كنم:
اول این كه هدف از این حملات، به زانو در آوردن اعضای مقاومت بود. اما مجاهدین با فداكاری و با استقامت خود چنان حماسه یی خلق كردند كه اشرف تبدیل به یك اسطوره در تاریخ معاصر ایران شد. الگویی نه فقط برای مردم ایران بلكه برای مردم به پا خاسته در منطقه.
نكته دیگر این كه دشمن، كشتار اشرف را طوری طراحی كرده بود كه مسئولیت دولت عراق را مطلقا كتمان و انكار كند و این دروغ بزرگ را همه جا به ثبت بدهد. متأسفانه آمریكا و سازمان ملل در این پرده‌پوشی نخست‌وزیر عراق، با او همدستی كردند.
اما به یمن كارزار جهانی این مقاومت و ۱۰۸ روز اعتصاب غذای بی‌سابقه اعضای مقاومت در لیبرتی و یاران مقاومت در سراسر جهان، این توطئه در هم شكست. تصمیم دادگاه اسپانیا با انگشت گذاشتن بر مسئولیت دولت مالكی در این جنایت بین المللی و معرفی مقام دوم دولت و مشاور امنیتی مالكی به‌عنوان متهم اصلی و احضار او به دادگاه، هم‌چنین گزارش دو ارگان و ۴ گزارشگر ویژه به‌عنوان بالاترین متخصصین سازمان ملل مضافا بر‌موضعگیری عفو بین‌الملل و حقوقدانان برجسته و سیاستمداران و پارلمانترها، شكست و رسوایی دولت مالكی و پیروزی مقاومت را در این كارزار عظیم گواهی دادند.
اما واقعیت دیگری هم هست كه می‌خواهم امروز با شما در میان بگذارم و آن، ‌تلاش شما حامیان صدیق، پرشور و شجاع مقاومت است؛
‌شمایی كه نه خانواده‌یی در ایران دارید و نه قبل از آشنایی با این مقاومت بستگی و تعلق خاطری به ایران داشتید. اما در این سال‌ها برای آزادی مردم ایران وفادارانه به حمایت برخاستید و این رمز قدرت این جنبش و مقاومت است كه چنین انسان‌هایی را هم با خود داریم. كسانی كه آزادانه انتخاب كرده‌اند كه از مقاومت مردم ایران حمایت كنند و مثل خانواده خود به اعضای آن نزدیك هستند. شما شاخص‌های قدرت این مقاومتید. مقاومتی كه هیچ قدرت حاكمی را پشت سر خود ندارد، اما با اتكا به پایگاه مردمی و پشتیبانان و حامیانش بسیار قدرتمند است زیرا پایه‌اش بر همین روابط انسانی است و اخلاق و آرمان را به سیاست تبدیل می‌كند.

دوستان عزیز

سالی كه آغاز شده، برای مقاومت، سالی بسیار تعیین‌كننده و برای رژیم در مسیر سرنگونیش، پرتلاطم خواهد بود؛ در همین راستا بایستی تلاش‌ها و فعالیت‌های مبارزاتی مان را گسترش و ارتقا دهیم تا جامعه جهانی را نیز‌ به پایان دادن به سیاست مماشات فرابخوانیم.

به‌همین خاطر امسال بایستی قدرت‌ها را به قاطعیت در مقابل رژیم وادار كنیم. مماشات و كوتاه ‌آمدن در مقابل این رژیم، به‌خصوص در مذاكرات اتمی را افشا و محكوم كنیم.
در مورد مجاهدین اشرف و لیبرتی باید با تمام توان خواسته‌های زیر را دنبال كنیم:
یكم: آزادی گروگان‌ها
دوم انتقال موقت كلیه مجاهدان لیبرتی به آمریكا به‌عنوان مسئول حفاظت
سوم: تأمین الزامات مبرم امنیتی در لیبرتی در برابر حملات موشكی شامل بازگرداندن تی والهای حفاظتی، تحویل سنگر به ساكنان، انتقال كلاه و جلیقه ایمنی و تجهیزات پزشكی از اشرف به لیبرتی، دو لایه كردن سقف‌ها، سازندگی و گسترش مساحت لیبرتی
چهارم: استقرار شبانه‌روزی ناظران ملل متحد همراه با تیم كلاه آبی در داخل لیبرتی
پنجم: تحقیقات ملل متحد در مورد قتل عام اشرف
ششم: فروش اموال توسط نماینده قانونی ساكنان برای تأمین هزینه‌های انتقال مجاهدان لیبرتی
بایستی یك حفاظ قدرتمند حول قهرمانان لیبرتی ایجاد كنید و در نهایت بایستی چهره واقعی حكومت ملاها را كه در پشت لبخند و مدره نمایی می‌خواهد به اعدام و شكنجه ادامه دهد را در رسانه‌های خبری و افكار عمومی بین‌المللی افشا كنیم.
فراموش نكنید كه روزی می‌خواستند جنبش ما را تروریست جلوه دهند و یا به آن مارك سكت بزنند، ولی شما این اتهامات را به سخره گرفتید و گفتید كه می‌خواهید عضو جنبشی شوید كه دیگران برای خوشایند ملاها آن را سكت و تروریست می‌نامیدند. شما امروز موفق شدید، فردا هم موفق خواهید شد كه اهدافی را كه در پیش رو داریم به ثمر برسانید، فقط كافی است فراموش نكنید كه ما از هدف بر حقی دفاع می‌كنیم.
بار دیگر سال نو را به همه شما و عزیزانتان تبریك می‌گویم و از صمیم قلب از شما تشكر می‌كنم.

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]