آذر-۰۴ ۱۳۹۲

پیام به‌مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به‌مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان

زنان آزاده ایران، خواهران و دختران دلیرم،
در روز جهانی منع خشونت علیه زنان، به زنان شجاع ایران که در مقابل یکی از وحشی‌ترین و خشن‌ترین رژیم‌های دیکتاتوری در جهان به‌پاخاسته اند و به زنان مبارز از زندانیان سیاسی در زندان‌های خامنه‌ای تا همه زنانی که در سراسر جهان، علیه هر نوع خشونت، ستم، سرکوب و تبعیض و نابرابری مبارزه می‌کنند، درود می‌فرستیم
امروز هم‌چنین به یاد همه زنانی هستیم که در سال گذشته در سراسر جهان، قربانی ستم و نابرابری شدند و از انواع خشونت‌ها رنج کشیدند. به‌رغم همه دستاوردهای آرمان برابری، متاسفانه هم چنان بخش بزرگی از زنان جهان هدف قتل، تجاوز، شکنجه تبعیض بهره‌کشی و انواع خشونت‌ها صرفا به دلیل زن بودن قرار دارند.

سازمان ملل متحد، در مارس ۲۰۱۳بیانیه‌یی تصویب کرد که طبق آن خشونت علیه زنان و دختران بر اساس هیچ رسم، آیین و یا ملاحظه دینی نمی‌تواند توجیه شود. اما در آیین آخوندهای حاکم بر ایران، سرکوب و خشونت علیه زنان پایه و مبنای حکومت و یک اهرم ضروری برای ادامه سلطه ننگین رژیم حاکم بر ایران است.

طی این سه دهه، آنها با شلاق تبعیض و شکنجه و تجاوز علیه زنان حکومت کرده‌اند. شکنجه و اعدام دهها هزار تن از زنان و دختران مجاهد و مبارز از جمله دختران ۱۳ساله و زنان باردار و مادران سالخورده بخشی از بیلان این رژیم است. صدور یک فتوای به اصطلاح مذهبی برای تجاوز پاسداران به زنان زندانی از سه دهه پیش ملاک عمل دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی و انتظامی و شکنجه گران و دژخیمان رژیم ضد انسانی و ضد اسلامی آخوندی است و برگ ننگینی از جنایات این رژیم را تشکیل می دهد که در تاریخ معاصر بشری کم‌نظیر و بی‌سابقه است.

خشونت سیستماتیک علیه زنان دربرگیرنده انبوهی از ممنوعیت‌ها از جمله در زمینه آزادی پوشش، حق طلاق، حق مسافرت، حق اشتغال و بسیاری حقوق ابتدایی انسانی است. اما زمانی‌که نوبت به حق زنان برای مبارزه در راه آزادی میهن می‌رسد، جنایتکاران حاکم، از هیچ جنایتی در مورد زنانی که به خود جرئت داده و علیه رژیم قیام کرده اند، کوتاهی نمی‌کنند. شاهد آن هزاران زن زندانی، شکنجه شده و شهیدانی است که طی این سی سال علیه رژیم به مبارزه برخاسته‌اند. و شاهد آن همه فشارهای ضدانسانی و حملات وحشیانه‌یی است که علیه ۱۰۰۰زن مجاهد در اشرف و لیبرتی به دستور رژیم آخوندی صورت گرفته است.

در آخرین حمله به اشرف در ۱۰شهریور،۵۲مجاهد از جمله ۶زن به‌شهادت رسیده و ۶زن به گروگان گرفته شدند که تا کنون هم چنان در اسارت نیروهای عراقی و در معرض خطر استرداد به آخوندهای جنایتکار هستند.
تلاش برای نجات جان این گروگان‌ها و حمایت از امنیت زنان در لیبرتی، امروز یک وظیفه مبرم انسانی و به طور خاص مسئولیت جنبش برابری است. بسیاری از این زنان پیشتاز، سال‌ها در زندان‌های رژیم آخوندی بوده‌اند؛ و اکثر آنان سه دهه سابقه مبارزاتی دارند و سرمایه‌های گرانقدری در جنبش برابری هستند.

و از آن‌جا که رژیم آخوندها، در اعمال خشونت علیه زنان و صدور زن ستیزی به کشورهای این منطقه، نقش کانونی دارد، مبارزه برای تغییر این رژیم گام مهمی در امحا خشونت علیه زنان در خاورمیانه و تمام جهان است.
از همه خواهرانم در سراسر جهان می‌خواهم برای دفاع از حقوق و تامین امنیت زنان در لیبرتی و همه زنان تحت سرکوب در ایران تلاش کنند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]